Hydra – oblíbenější ve Východní Evropě než Kraken, OKEx i Poloniex – je i darknetem

3.8
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Hydra je objemově šestou největší kryptoslužbou ve východní Evropě. Je oblíbenější než Kraken, OKEx a Poloniex. Podle roční studie analytické firmy Chainalysis je černý trh podporovaný kryptoměnou jednou z největších kryptoslužeb ve východní Evropě.

Hydra v první desítce

Ve své zprávě Geography of Cryptocurrency z roku 2020, jejíž výňatek byl dnes zveřejněn, společnost Chainalysis zjistila, že Hydra je šestou největší kryptoslužbou podle objemu v regionu, který zahrnuje Rusko, Ukrajinu a další země.

Darknet markety jsou online černé trhy, na nichž lze nakupovat a prodávat drogy, falešné pasy a další zboží a služby za kryptoměny. „Žádný jiný region nemá ve své první desítce služeb darknet market ani jiné nelegální služby,“ napsal ve zprávě výzkumný tým Chainalysis.

Společnost Chainalysis zjistila, že východní Evropa je světovým centrem aktivity darknet marketů, přičemž v tomto regionu končí 21 % světové aktivity. Region zasílá nelegálním subjektům celkem 41 miliard dolarů, což je 1,4 % z celkového objemu transakcí.

Zjištění Chainalysis jsou důležitá v tom, že software pro analýzu blockchainu je jedním z mála, který je schopný zjistit pohyb kryptoměn po celém světě. Tato technologie pomáhá společnosti Chainalysis identifikovat darknet markety a poté sledovat prostředky plynoucí dovnitř a ven.

„V důsledku toho můžeme zjistit, kam směřují všechny peníze, které opustí tento trh,“ řekla vedoucí výzkumu Chainalysis, Kim Grauer.

Lídr v ransomware a podvodech

Podle studie, která proběhla od července 2019 do června 2020, společnost Chainalysis navíc zjistila, že východní Evropa je světovým lídrem v oblasti ransomwaru. Více než 23 % finančních prostředků, které oběti zasílají, putují právě do tohoto regionu.

Globální index přijetí, který zohledňuje velikost a bohatství země, ukazuje, že země kryptoměny používají, což je třída aktiv, kterou mnozí stále považují za čistě spekulativní. V předchozím roce odhaduje Chainalysis, že Rusko poslalo kryptoměny v hodnotě přes 16,8 miliardy USD a získalo 16,6 miliardy USD; Ukrajina poslala 8,2 miliardy USD a získala 8 miliard USD.

„I když jsou tato čísla mnohem nižší než částky, které vidíme pro Čínu, USA a další přední země, naznačují mnohem vyšší úroveň adopce, když vezmeme v úvahu počet obyvatel a velikost ekonomik obou zemí“

Jedním z přispívajících faktorů může být rozšířená nedůvěra v ruský bankovní systém, uvedla Chainalysis. „To, co jsme slyšeli, je, že kryptoměna je na Ukrajině a v Rusku levnější, cenově dostupnější a skoro všude. Zvláště pokud jde o přeshraniční platby a získávání přístupu způsobem odolným vůči cenzuře,“ uvedl Grauer.

Závěr

Východní Evropa tak dokazuje mnohem vyšší míru adopce kryptoměn než zbytek světa. Důvodů může být mnoho. Nejpravděpodobnější je, že lidé se chtějí zbavit cenzury a dohledu státu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře