[Polední zprávy] • Bitcoin těsně pod 11 000 USD a roste • Kiyosaki: Vakcína proti COVID-19 zažehne pád Bitcoinu • a další články

4
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin stále stoupá, aktuální cena se pohybuje už těsně pod 12 000 USD. Altcoiny ale vesměs klesají a tím dochází k opětovnému zvýšení dominance Bitcoinu. Nyní je to 57,8 %. Další informace najdete v našich TA a v přehledu trhů.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: NEO/USD a ChainLink/USD – Chýlí se korekce ke konci? a přehled trhu tady: Bitcoin na 11 000 USD, kam dál?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Kiyosaki: Vakcína proti COVID-19 zažehne pád Bitcoinu

Bitcoin se „zhroutí“, když svět najde vakcínu proti koronaviru, která funguje, tvrdí populární autor Robert Kiyosaki. Ve tweetu z 15. září varoval Kiyosaki, známý svou knihou „Bohatý táta, chudý táta,“ že funkční řešení pro Covid-19 by vedlo k propadu bezpečných aktiv. “Co se stane, když bude prokázána vakcína?” Zlato, stříbro a Bitcoin se propadnou. Kiyosaki nadále argumentoval tím, že virus maskuje „skutečné“ problémy, zejména pro ekonomiku Spojených států. S dluhem 26,7 bilionů dolarů, z nichž většina se objevila prostřednictvím stimulačních opatření, je nyní země „v bankrotu“. Skutečný problém není pandemie. Skutečný problém je obrovský americký dluh. Americký bankrot, píše autor v tweetu.

Bitcoin futures na BAKKT vystřelily o 36 % vzhůru

Bakkt, regulovaná platforma pro úschovu kryptoměn a obchodování ve vlastnictví Intercontinental Exchange, oznámila rekordní denní objemy obchodů pro své fyzicky vypořádané bitcoinové (BTC) futures kontrakty. Dne 16. září Bakkt oznámil, že za jediný den bylo zobchodováno více než 200 milionů dolarů v BTC kontraktech – překonal tak svůj předchozí rekord o 36 %. Podle agregátora dat Skew je rekordní hodnota zhruba dvojnásobná oproti průměrným denním objemům, zveřejněným v průběhu celého září. Přestože byly bitcoinové deriváty od Bakktu označovány jako pravděpodobný katalyzátor býčího trhu vedeného institucemi, trvalý nárůst objemu, který platforma v poslední době zažívá, však naznačuje, že instituce se nyní odhlodaly investovat.

Binance Coin staking bylo spuštěno na Smart Chain síti

Přední burza kryptoměn Binance potvrdila zahájení vkladu své nativní mince BNB na inteligentním řetězci Binance. Podle tweetu zveřejněného v úterý, který generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao retweetnul, se staking Binance Coinu oficiálně stal aktivní na blockchainové síti burzy Smart Chain. Tato aktualizace umožňuje uživatelům vytvořit / odemknout peněženku na Binance Smart Chain za účelem delegování jejich BNB na jednoho z validátorů platformy. Tweet tvrdí, že vsazené prostředky jsou uzamčeny na minimálně sedm dní a připomněl uživatelům, aby si před vsazením zálohovali fráze pro obnovení svých peněženek.

DeFi

Tone Vays: DeFi yield farming je ještě větší blbost než byly ICO

Tone Vays také okomentoval současné DeFi šílenství, která v krypto komunitě roste, a vysvětlil, že je silně proti takzvanému výnosu, který nabízejí zejména projekty DeFi. Obchodník věří, že nástroje DeFi nepřinesly globální komunitě nic nového, protože to znamená brát od lidí kolaterál (v tomto případě ve formě Bitcoinu nebo Etherea) a místo toho jim dát krypto tokeny, s nimiž lze později obchodovat. Tyto nové tokeny pro tzv. yield farming podle Vayse rostou na hodnotě díky rostoucímu množství cenných kryptoměn uzamčených v aplikacích. Poté, když tyto nové tokeny narostou, jejich tvůrci prostě prodají své podíly a odejdou.

Regulace, CBDC

Bahamy spouští už za měsíc vlastní kryptoměnu

Bahamská centrální banka prý příští měsíc spustí svou vlastní digitální měnu zvanou Sand Dollar. Agentura Bloomberg o této zprávě informovala v úterý a uvedla, že Sand Dollar bude na Bahamské ostrovy zaveden v říjnu. Centrální banka začala s pilotními testy digitální měny už loni v prosinci.

Indie na hranici opětovného zákazu obchodování kryptoměn

V Indii nyní hrozí, že se trh vrátí zpět a vydá se ve stopách čínské politiky přístupu ke kryptoměnám – metoda nových a nových zákazů a pravidel. Bloomberg uvedl, že Indie je na pokraji zákazu obchodování s kryptoměnami v zemi. V návrzích, které se dostanou do parlamentu, je údajně návrh takového zákona. Podobně jako Čína, tak ani Indie nezavírá dveře inovací blockchainu a tuto technologii přijme, ale obchodování s digitálními měnami by mohlo být zakázáno.

Tezos bude hostit francouzský experiment s CBDC

Societe Generale-Forge a Nomadic Labs oznámily plány na vybudování stablecoinu na blockchainu Tezos. SGF je jedním z několika potenciálních partnerů, které francouzská centrální banka získala k pilotnímu testování stablecoinu založeného na Euru. Ukrajina má údajně také plány na vybudování stablecoinu na Tezosu.

Čínská blockchainová síť přidala další tři veřejné blockchainy

Čínská servisní síť založená na blockchainu (BSN), globální síť veřejné infrastruktury, přidává do svého ekosystému další tři známé veřejné blockchainy. Yifan, generální ředitel společnosti Red Date Technology, soukromé společnosti za BSN, řekl, že síť je ve druhé fázi integrace více veřejných řetězců. Tentokrát to bude Algorand, ShareRing a Solana. Začátkem minulého měsíce síť uvedla, že se již zapojila do systémů Ethereum, EOSIO, Tezos, Neo, Nervos a IrisNet.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lojzik

Kdy a kde byl tesne pod 12000$? Nejaky patek se sotva skrabe na 11000$.

Lojzik

Deniso..zkuste si to po sobe precist jeste jednou😉 Na jednom miste jste si to opravila, tak jeste na tom druhem. Ne, nebudu Vas trapi hledanim…🤭mate to tady: Bitcoin stále stoupá, aktuální cena se pohybuje už těsně pod 12 000 USD.

spot_img