16.09.20 Technická analýza NEO/USD a ChainLink/USD – Chýlí se korekce ke konci?

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Platební gigant Visa se připojuje ke stablecoinu USDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Aktivní bitcoinové adresy dosáhly v listopadu maxima • Libra od Facebooku se přejmenovala na Diem • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V dnešní analýze si trochu odpočineme od trhu s Bitcoinem a zaměříme svoji pozornost na dva „nadějné“ altcoiny, jako je ChainLink a NEO. Především čínské NEO se pozoruhodně drží a vykazuje neobvyklou tržní sílu. V podstatě to zde vypadá, že se bude brzy pokračovat v expanzi. Pokud k tomu ovšem budou podmínky.

Co se týče Linku, tak ten je po tom extrémním růstu v dosti tvrdé korekci, což není nijak překvapivé. Otázkou ovšem je, kde to potenciální dno hledat. Struktura korekce je ovšem pro nás příhodná, neboť při narušení této struktury (průraz směrem nahoru) je mohutná šance, že tato mince obnoví předchozí agresivní rally.

Aktuální situace na 4H TF ChainLink/USD

Napřed se podíváme na graf s mincí ChainLink, kde je korekční struktura prostý downtrendový kanál. Proto jsem taky v úvodu zmínil, že je to pro nás zrovna příhodné. U těchto trendových kanálů máme totiž vcelku dobrou představu o tom, co přinese dohledná doba a v případě průrazu horní hrany můžeme reálně uvažovat o ukončení korekce.

Současné dno v rámci korekce máme na supportu u S/R levelu 8,87 USD. Jak sami můžete vidět, tak býci tuhle úroveň vcelku směle vykupovali. Posléze se cenový vývoj ubíral stranovým pohybem v rámci zakresleného obchodního pásma (TR). V noci došlo k propadu pod spodní hranu, ale nyní to vypadá, že se ještě bojuje o setrvání kurzu uvnitř TR.

Pokud se tam ovšem cena neudrží, tak pravděpodobně dojde k druhému poklesu po support 8,87 USD, kde se bude rozhodovat, zda vyklesání nebude pokračovat po další support v řadě na S/R levelu 6,51 USD.

Indikátory

Od počátku korekce se hodnoty RSI indikátoru drží spíše dole. Nejhorší to je poslední dva týdny, kdy se hodnoty indikátoru nedokázaly ani přiblížit hraničním 70 bodům. Na MACD lze též snadno zpozorovat, že je trh dosti slabý. Křivky indikátoru akorát škrtly o pozitivní hodnoty a už zase jdeme do záporných čísel.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

Co se týká mince NEO, tak zde se skoro zdá, že je korekce zcela ukončená. Dno se udělalo už 7. září a od té doby se prosazovala především cenová expanze. Nicméně prorazit vrchol z konce srpna se evidentně nepovedlo. Avšak na druhou stranu je tu opakovaná snaha toho dosáhnout. Za předešlých několik dní se jeví S/R level 19,51 USD jako velmi spolehlivý support.

V případě, že by to tato uroveň nezvládla, tak je druhý v řadě až level 16,02 USD. Každopádně trh má značnou šanci rezistenci na 22,39 USD prolomit, ale na to je asi potřeba, aby Bitcoin něco předvedl. I tak se mi zdá hodně pozoruhodné, že NEO má vlastně samo o sobě kvalitní price action.

V případě, že dojde k pokoření nejbližšího odporu, tak lze předpokládat, že expanze začne býti mnohem více agresivní. Dostaneme se tím do cenových relací, kde jsme byli naposledy v srpnu/září 2018. Po technické stránce je to obrovský krok kupředu.

Indikátory

Ten kontrast s předešlým trhem je na RSI opravdu na první pohled znatelný. Sice NEO po technické stránce tento měsíc nikam nepostoupilo, ale rozhodně ani nic neztratilo. V podstatě se jedná o stranový pohyb, který trvá už skoro měsíc.

Dle RSI ovšem nakupující jednoznačně vítězí. Jinak, byla zde medvědí divergence, která se ihned dočkala uplatnění. Na základě MACD indikátorů lze taktéž tvrdit, že býci jsou mnohem iniciativnější a pouze to čeká na odpal.

Závěr

Na obou trzích je snadno rozpoznatelný kontrast, kdy NEO bez debat vede. Technicky vzato je to stranový pohyb a trh tak akorát čeká na impuls, aby se pokračovalo v expanzi.

U ChainLinku je to horší, neboť zde je ten pokles mnohem agresivnější a zatím každý pokud o breakout negován. Nicméně, až se povede kurzu překonat horní hranu toho zakresleného kanálu, tak je nemalá šance, že trh naváže na předchozí rally.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře