15.09.20 Technická analýza BTC/USD – Začínáme růst, bude to bez vyplněného gapu?

2
bitcoin, zprávy, novinky
Zdroj: Pixabay.com

Připravil jsem si pro vás další analýzu na Bitcoin (BTC), vzhledem k čerstvému price action je to potřeba. Analýza z pátku již není aktuální. Každopádně, posledních 24 hodin jsem sledoval grafy vcelku urputně, abych si mnohem lépe udělal obrázek o tom, co se vlastně na trhu děje.

Mimoto jsem zhlédl práci asi dvou tuctů jiných analytiků, abych věděl, jak to vidí i ostatní. Většinou sleduji průběžně max 2-3, kteří jsou mí oblíbení. Někdy je nesleduji vůbec, aby můj úsudek byl co nejméně ovlivněn někým jiným. Zjistil jsem, že ta kalkulace se zaplněním CME gapu byla příliš rozšířená a v podstatě se k tomu skoro každý upínal.

Málokdo dokázal být trochu nad věcí a počítat i s možností, že ta mezera zůstane jen částečně vyplněná. Nakonec jsem vše zhodnotil a zároveň přehodnotil některé mé myšlenky a nyní si myslím, že byla opravdu chyba se tolik na ten gap upínat. Dával jsem pak mnohem menší váhu jiným faktorům, které v textu níže ještě zmíním. Tolik asi k úvodnímu povídání.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak jsem psal minule, tak kurz byl v obyčejném bear flagu, ze kterého se včera večer dostal. To musíme rozhodně kvitovat jako úspěch. Avšak chtěl bych zmínit, že jsem dával strašně malou váhu tomu, jak se kurz od supportu na 9 934 USD velmi spolehlivě odrážel. Nechal jsem se prostě zaslepit tím, že je pod supportem CME gap.

Když bych takový price action viděl za jiných okolností (bez gapu), tak určitě uvažuji jinak. Každopádně, rozhodně lze kvitovat i to, že se kurz dostal z toho zakresleného konsolidačního pásma. Vlastně se tím otevřely dveře pro navázání na předešlou expanzi, ale faktem je, že trhu stojí v cestě dost rezistencí, které nám mohou zkazit den.

Nicméně, ten první krok Bitcoin udělal a pokud bude nákupní tlak dostatečný, tak se klidně během dneška dostaneme k 11 200 USD. Osobně tuhle rezistenci vnímám jako první velkou překážku, neboť celý srpen fungovala jako support. Průraz tedy nebude snadný, ale když se povede, tak asi jdeme atakovat roční high.

V případě, že by se něco pokazilo a kurz měl tendenci jít najednou dolů, tak je důležité, aby vydržela horní hrana toho zakresleného kanálu. Velkou roli samozřejmě hraje i S/R level 10 481 USD. Pokud by řečené supporty padly, tak bych z toho vyvozoval trable. Avšak k nějakému throwbacku dojít může, to není problém. Problém by znamenal neodražení kurzu směrem nahoru.

Indikátory

Dost analytiků muselo zmást, když křivka RSI propálila tu zakreslenou trendovku. Osobně jsem to bral tak, že jdeme už dolů, ale chce to potvrzení v podobě pullbacku a tedy retestu. Ovšem křivka indikátoru se dokázala vrátit nad trendovou čáru, takže to bylo nakonec pasé.

Indikátor MACD byl taktéž matoucí, neboť vygeneroval prodejní signál v podobě bearish crossu. Ten se ale ukázal jako falešný, protože byl vzápětí negován bullish crossem. Bullish cross se v podstatě i potvrdil tím, že se kurzu podařilo prorazit z toho bear flagu.

Málem bych zapomněl na objemy – ty v bear flagu soustavně klesaly, ale během breakoutu začaly zase růst. Není to žádná hitparáda, ale pokud nákupní objemy stabilně porostou, tak jdeme určitě nahoru.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Denní graf přikládám jen pro uvědomění si, že S/R level 9 934 USD skutečně držel jako skála. Mnoho denní svíček je důkazem toho, že se support velmi efektivně bránil, ale já to tak nějak zlehčoval. Holt, pro příště víme.

Jinak, včerejší uzavřená svíce je rozhodně bullish a prvním krokem, abychom mohli jít nahoru. Je i dost možné, že 2-3 dny bude Bitcoin konsolidovat, když to nechytne správné momentum.

Indikátory

Na RSI je momentum přes deset dní pozitivní, ale chybělo tomu akorát silné momentum. Leč ta včerejší bullish svíce může být taková první vlaštovka. Co se týče MACD indikátoru, tak zde velmi čerstvě došlo k bullish crossu. V podstatě to lze přijmout jako signál k ukončení korekce na Bitcoinu.

Závěr

Na závěr chci říci, že by bylo rozhodně mnohem lepší, když by tu mezeru na CME trh zaplnil. Takhle ji máme v zádech a musíme na to neustále myslet, že tam je. Což z psychologického hlediska není prostě vůbec dobře. Že by se najednou kvůli gapu směr vývoje kurzu otočil a situace tak posunula k horšímu? Může se stát.

Na druhou stranu musíme vycházet ze současného price action, ze kterého lze implikovat, že gap alespoň prozatím zůstane vyplněn jen z té jedné třetiny. Za sebe mohu říci, že počítám s maximálně 2-3 denní konsolidací nad zakresleným obchodním pásmem a pak atakování rezistence 11 200 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře