11.09.20 Technická analýza BTC/USD – Bear flag jako avizo pro hluboký pád?

5
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak tu máme po necelých třech dnech další analýzu na Bitcoin (BTC). Po mém předešlém přípěvku byla značná poptávka, z čehož vyvozuji, že oceníte nějaké to pokračování. Jak jistě víte, tak Bitcoin se nijak významně nepohnul a v podstatě je kurzový pohyb omezen na cenovou relaci 9 934 USD – 10 481 USD. 

Trvá to tak již několik dní a věřím tedy, že je spousta z vás docela nedočkavá. Co se týče mě, tak jsem svůj názor nezměnil a stále počítám se zaplněním CME gapu, který se prozatím vyplnil jen asi z jedné třetiny.

Podoba struktury trhu se sice dynamicky mění, ale nemění se takovým způsobem, abych z toho vyvozoval, že gap nevyplníme. Dokud zkrátka býci nepushnou cenu nad 10 481 USD, tak je možnost vyplnění gapu příliš vysoká.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Napřed bych vám chtěl ukázat denní graf. Za sebe mohu říci, že mi přijde spíš neutrální, ale někteří by mohli považovat těch několik odrazů na supportu 9 934 USD jako významný bullish signál. Na druhou stranu je ovšem ale lehce poznat, že rezistence na 10 481 USD nechce cenu pustit výše. Právě proto to vnímám lehce neutrálně.

Navíc objemy viditelně soustavně klesají, takže tržní účastníci raději spokojeně vyčkávají na svém kapitálu a čekají. Což se přiznám, že je teď určitě dosti rozumná varianta, protože nikdo neví, co přijde zítra. Každopádně, hlavně z těch objemů usuzuji, že se větší pohyb na jakoukoliv stranu rychle blíží. Odhaduji, že k tomu dojde ke konci víkendu.

Indikátory

Na RSI vidíme, že trh využil hraničních 30 bodech jako support. Avšak pozitivní momentum se vůbec neprosadilo a díky tomu je pohyb křivky indikátoru velmi neutrální, respektive stranový. Na MACD jsme se propadly do záporných hodnot, ale negativní momentum se znatelně zabrzdilo.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak víte z minulých analýz, tak se podoba struktury trhu z posledních několika dní několikrát měnila. Napřed to bylo falling wedge, následně klesající triangl a nyní si troufám tvrdit, že je kurz Bitcoinu v bear flagu, což je dosti negativní, protože to samo o sobě avizuje mnohem hlubší propad, než bych očekával.

Proto jsem taky původně doufal v to, že se moc dlouho nebude trh zaobírat nějakou konsolidací, protože typický bear flag jsem v grafu mít rozhodně nechtěl. Pokud ten flag pole počítám správně, tak je target až u cca 8 880 USD, což je opravdu o dost níž, než je CME gap.

Na základě těchto vypsaných věcí si myslím, že je nejrozumnější si počkat, jak se to vyvrbí. Přiznám se, že mě chvíli lákalo nakoupit se SL pod 9 934 USD, ale přijde mi to zbytečně riskantní. Nejenom, že je tu riziko propadu po cca 9 600 USD, ale rovnou po těch 8 880 USD. Poslední zmíněná cena je k tomu nebývalé silná hladina, takže se jeví jako lepší nákupní příležitost.

Indikátory

Křivka RSI i nadále respektuje zakreslenou trendovku jako hodinky. Jakmile by došlo k prolomení, tak je to pro medvědy signál a lze v takovém okamžiku očekávat zesílení prodejního tlaku. Když by k dropu došlo, tak bych se pak poohlížel po býčí divergenci.

U MACD se hodnoty obou křivek navrátily do těsné blízkosti hranice mezi zápornými a kladnými body. Jestli se tu hranici podaří překonat, tak to trhu bezesporu pomůže.

Závěr

Jak vyplývá z analýzy, tak si stojím za tím, že trh se nakonec brzy rozhodne dojít si pro tu mezeru. Nicméně, mám obavu, že při průrazu směrem dolů z bear flagu medvědi začnou být hodně iniciativní a nakonec cenu sestřelí mnohem níž.

Okolnosti by se začaly měnit ve chvíli prolomení rezistence 10 481 USD. Dalo by se to chápat tak, že tam ten gap ještě po nějaký čas zůstane. Myslím si, že do konce víkendu by mohlo k tomu rozhodnutí konečně dojít.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img