Čína staví mezinárodní inteligentní letecké město s pomocí blockchainu

3.3
(65)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Blockchainová společnost CyberVein spolupracuje s čínskou vládou na vybudování systému založeného na blockchainu pro své „chytré město“ v oblasti letectví.

Singapurská blockchainová datová firma CyberVein se stala jednou z 12 společností podílejících se na výstavbě čínského mezinárodního leteckého města Hainan Wenchang.

Stavba byla zahájena minulý měsíc na místě, kde bylo dříve provozováno satelitní odpalovací středisko. První čínské letecké a kosmické město bude centrem pro vývoj leteckých produktů a podpůrných služeb určených pro použití kosmických lodí a družic v čínských misích.

Zařízení o rozloze 12 milionů metrů čtverečních bude hostit první letecké superpočítačové centrum v zemi a zaměří se na rozvoj 40 technologických oblastí, včetně velkých dat, satelitního dálkového průzkumu Země a vysoce přesné technologie určování polohy.

Cílem je globálně významný přístav volného obchodu

CyberVein bude spolupracovat s významnými čínskými firmami, včetně společností Fortune 500, Huawei nebo Kingsoft Cloud. Společnost bude využívat svůj blockchain, umělou inteligenci a technologii velkých dat k podpoře rozvoje městského institutu Smart Brain Planning a Institutu Designu.

Podle zprávy CyberVein je „Smart Brain“ jeho primárním projektem, „systémem správy založeným na datech“ fungující na vlastní technologii společnosti, která bude zpracovávat data v reálném čase za účelem „organizace městských veřejných zdrojů“.

Rozvoj města je součástí rozvojové iniciativy hainanského „přístavu volného obchodu“, což je rozsáhlý program infrastruktury, jehož cílem je přeměnit ostrov na globálně významný přístav volného obchodu do roku 2050.

Závěr

Čína se již několik let snaží spolupracovat se špičkovými týmy z oblasti blockchainu na rozvoji inteligentních měst. Nejdůležitějším cílem takového města je zajistit ekonomický růst, podpořit průmysl, obchod, infrastrukturu a vylepšit kvalitu života jeho občanům s pomocí inteligentní technologie. To však znamená i vybudování rozsáhlého kamerového systému, jenž zajišťuje maximální bezpečnost ve městě, na úkor stoprocentní kontroly a z určitého pohledu i ztráty svobody.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 65

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír

Děs běs.Konec svobody.

Josef

utopie

MělJsemJítRadšiSpátPřed3Hodinama...

Pekelně mě vadí marketingový keci o blockchainu. Na jedný straně “startupy” žvaněj aby podojily investory a na druhý straně zase všelijaký novináři honěj prokliky aniž by je zajímalo jestli ta která aplikace blockchainu dává smysl.

Blockchain (částěčně) mitiguje sybil attack na distribuovaný systém bez centrální autority. Přijde někomu Čína jako země bez centrální autority??? Je snad Čína kolekce městských států???

To samí když nějakej startup na rozvoz jídla chtěl používat blockchain…proč proboha, neni ani distribuovanej a ani bez centrální autority tak k čemu proboha blockchain!

Deniso Ogurcaková, apeluju na tebe! Nastuduj si co to vlastně ten blockchain je a potom o něm zodpovědně informuj. Frikulínský hurá keci nemaj přidanou hodnotu pro nikoho!

spot_img