Ciara Sun: instituce potřebují transparentní regulace pro vstup do kryptotrhů

3
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ciara Sun, vedoucí globálních trhů v Huobi Group, se 27. července zúčastnila rozhovoru Cointelegraph China Great Bay Area Blockchain Week. Zdůraznila, že ačkoli bezpečnost a nedostatek infrastrukturních služeb mohou být největší překážkou pro kryptoprůmysl, větší jasnost v regulaci po celém světě vedla k velkému nárůstu institucionálních kryptoinvestorů.

Systémová rizika v kryptotržní infrastruktuře

Největším rizikem v prostoru digitálních aktiv jsou podle Ciary Sun hackeři. Zdůraznila, že zatímco hackování obvykle nevede k masivním ztrátám na tradičních finančních trzích, decentralizovaná povaha digitálních měn znamená, že neexistuje téměř žádný způsob, jak získat ztracená aktiva zpět, pokud jsou ukradena.

„Na rozdíl od bank fungují kryptoměny jednoduše jako účetní knihy pro transakce. Skutečná aktiva jsou uložena v peněženkách, takže ztráty mohou být trvalé, pokud jsou klíče odcizeny.“

Podle Sun kryptoburza Huobi učinila bezpečnost prioritou. Poznamenává, že v Huobi nedošlo po 6 a více letech k žádným závažným narušením bezpečnosti.

„Spustili jsme monitorovací nástroj Star Atlas pro identifikaci a odhalování nezákonných činností. Náš bezpečnostní tým plánuje odhalit bezpečnostní zprávu v pravidelné rutině ve čtvrté sezóně 2020.“

Nedostatek infrastrukturních služeb v kryptoprostoru

Kromě existujících bezpečnostních problémů Sun poukázala na to, že nedostatek služeb, jako je pojištění a úschova, jsou hlavními překážkami, které brání vstupu mnoha velkých správců aktiv a institucionálních obchodníků do kryptoprostoru.

„Tyto větší instituce mají vyšší požadavky na dodržování předpisů, ale regulační agentury v minulosti neposkytovaly dostatečné pokyny pro digitální aktiva. Toto nejasné regulační prostředí způsobilo větší riziko pro větší instituce. Kromě toho je prostor digitálních aktiv ve srovnání s tradičními trhy stále malý. V očích tradičních institucí je krypto v počátcích jako třída aktiv, ale burzy pomáhají poskytovat likviditu a hloubku trhu potřebnou k tomu, aby bylo krypto realizovatelnou investiční alternativou.“

Zvýšená regulace a jasnost kolem krypta

Sun věří, že i když jsou digitální aktiva v porovnání s tradičními trhy stále rostoucím odvětvím, v posledních letech došlo v této oblasti k poměrně malému pokroku. Jak státy uznávají a regulují digitální aktiva jako legitimní finanční nástroje, začíná se projevovat více institucionální adopce.

Poskytovatelé služeb vs. institucionální trhy

Volatilita cen a vysoká likvidita digitálních aktiv jsou pro institucionální investory zvláště atraktivní, říká Sun. Kryptotrh je jedinečný v tom, že dokáže splnit jak požadavky na likviditu, tak na volatilitu.

„Tradiční investice jako nemovitosti mají volatilitu cen, ale nedostatek likvidity. Devizové trhy mají vysokou likviditu, ale postrádají volatilitu cen. Institucionální investoři vidí arbitrážní příležitosti v kryptu jako rozvíjející se trh. Brzy na trhu budou vysokofrekvenční obchodní instituce.“

Sun také věří, že digitální aktiva mohou institucím nabídnout způsob, jak zajistit riziko proti volatilitě na tradičních investičních trzích, a dodává:

„Tradiční aktiva jsou přímo ovlivňována měnovými politikami a ekonomickými opatřeními, jako je kvantitativní uvolňování, ale digitální aktiva jsou oddělena od aktů kteréhokoli státu nebo řídícího orgánu. V době, kdy vlády na celém světě tisknou měnu, aby stabilizovaly své ekonomiky, můžou být digitální aktiva jedním ze způsobů, jak se zajistit proti inflaci.“

Závěr

Digitální aktiva mohou nabídnout nejen volatilitu i likviditu, ale také třeba zajištění proti inflaci. Nicméně je potřeba zajistit bezpečnost. Hackeři mohou pomocí digitálních měn ukrást velké množství peněz, aniž by byla šance kdy peníze dostat zpátky.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: