[Polední zprávy] • PayPal potvrzuje úsilí o integraci kryptoměn v dopise pro EU • Bank of England zvažuje digitální měnu z důvodu stoupajícího úsilí v Číně • a další novinky

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Otevření nového týdne byl pro akciový trh krvavý. Bylo totiž nutné pročištění nejznámějších titulů jako Tesla nebo Amazon. Nicméně akcie Tesly se stále nakupují a jejich cena i nadále roste. A roste celkem dost, za posledních pár dnů o skoro 50 %. Byli jsme tedy svědky něčeho, co sice můžeme vidět na trhu s kryptoměnami, ale na akciovém trhu se jedná o velmi překvapivou věc.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Tesla. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: Investoři se neumí rozhodnout.

Kryptoměny

Nadace IOTA oznámila Chronicle, nástroj, který umožňuje operátorům uzlů trvale ukládat transakce IOTA. Projekt představil loňský Chronicle. Tento měsíc vypouští “alfa” verzi softwaru s vylepšenými funkcemi.

Gigant pro online platby PayPal potvrdil, že pracuje na zavedení možnosti placení kryptoměnami na svou platformu. Zprávy byly potvrzeny dopisem zaslaným Evropské komisi s cílem objasnit různé činnosti související s kryptoměnou.

Brandt poznamenává, že vysoce se pohybující kryptoměna byla uprostřed “krásného” vzestupného trojúhelníku a graf udělal přesně to, co dělat měl.

Podle kryptoanalytika Luka Martina budou kryptoaktiva decentralizovaného financování (DeFi) i nadále překonávat širší kryptotrh. Populární obchodník a šéf Venture Coinist říká, že věří, že vznikající třída altcoinů teprve začíná a mainstreamoví investoří stále o DeFi neví.

Kryptoburzy, blockchain, banky

Přední anglická banka oznámila, že zvažuje výzkum a vývoj digitálních měn. Vzestup čínského digitálního jüanu, v některých čtvrtletích označovaný jako DCEP, a Libra na Facebooku sloužily jako katalyzátor.

V minulosti došlo k několika pokusům o tokenizaci diamantů a jiných drahých kamenů a kovů. Zakladatel a generální ředitel společnosti Icecap Jacques Voorhees však tvrdí, že problém s předchozími pokusy spočíval v tom, že s diamanty zacházeli jako s nestravitelnými komoditami, což nejsou.

Binance, jedna z největších kryptoburz na trhu, zůstává v celém kryptoprostoru stále na vzestupu. Konkrétně je platforma býčí v altcoinech, kde se mnohé z nich v posledních týdnech rozšiřují a v některých případech dosahují nových maxim. Společnost zveřejnila tyto informace ve své červnové obchodní zprávě.

DeFi

Masivní růst decentralizovaného financování za poslední tři měsíce byl doprovázen velkým nárůstem počtu „super uživatelů“, kteří v tomto odvětví dominují. Spolu s převahou obchodních robotů vyvolává otázky ohledně spravedlnosti a otevřenosti ekosystému DeFi.

Úplně decentralizovaná část kryptoprostoru, DeFi, v posledních týdnech získala obrovskou trakci. Platformy se na DeFi snažily prosadit kolem 1,2 miliardy dolarů z hlediska celkové uzamčené hodnoty. I když se to zdálo téměř nemožné, úvěrová platforma DeFi, Compound Finance, dokázala opak.

CBDC

Japonská vláda by měla do svého oficiálního ekonomického plánu zahrnout zohlednění digitální měny centrální banky (CBDC). Zpráva přichází 10 dní poté, co Bank of Japan oznámila, že začne experimentovat s digitálním yenem, aby ověřila jeho proveditelnost z technického hlediska.

Xiao Gang, bývalý předseda čínské regulační komise pro cenné papíry, ve své poslední knize o reformách čínského kapitálového trhu říká, že rozvoj digitální měny centrální banky (CBDC) připraví cestu pro digitální akcie.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: