Vlády čelí měnovým výzvám, šance pro číhájící kryptoinvestory

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Existuje hned několik důvodů, které mohou přivést nové investory na kryptotrh. Celá krize a expanze koronaviru vyvolala pro vlády mnoho problémů. Hospodářství se zcela zpomalilo a došlo k nárůstu fiat peněz prostřednictvím vydávání dalších v rámci záchranných opatření vlád.

Kryptoanalytik Tone Vays zhodnotil celou situaci, ve které se nyní nachází globální ekonomika, a přišel s důvody, proč by kryptoinvestoři mohli začít vstupovat na trh.

Investoři mohou začít vstupovat na trh

Tone Vays hovořil o tom, jak vlády přistupují k současné koronavirové krizi a jak mohou snížit škody, spojené s jejím dopadem. Domnívá se, že některé země se budou snažit vybírat daně, aby kompenzovaly své ztráty.

Určitě to poškodí podniky a společnosti, které nemohly fungovat kvůli zastavení a uzavření všeho a tím k náhlému zastavení masivní spotřeby. Pouze obchody s potravinami a několik dalších obchodů dokázaly udržet své podnikání v provozu i přes krizi.

Dále uvedl, že existují některé země, které by nakonec mohly přestat používat euro jako národní fiat měnu. Ostatní země bez eura, které v současné době bojují s krizi, by rovněž mohly opustit své fiat měny.

Halving bitcoinů a prodejní tlak

Kromě toho hovořil o halvingu a o tom, jak bude masivně snížen prodejní tlak.

V této věci uvedl:

“To vše přivede lidi k bitcoinům. Za pár týdnu je tu halving bitcoinů, takže jakmile se denní odměny těžařům sníží na polovinu, bude mnohem menší prodejní tlak.“

Bitcoin sníží svou emisi z 12,5 BTC na 6,25 BTC za pouhé dva týdny. Očekává se, že to bude mít pozitivní dopad na cenu virtuální měny, pokud vzroste poptávka po tomto aktivu.

Vays také říká, že by se měna mohla v několika příštích měsících pohybovat směrem k 8 500 a 9 000 USD. Poté by mohlo dojít k propadu dolů, ale bez opětovného dosažení 5 000 USD.

Dále varoval, že pokud bude ekonomika pokračovat špatným směrem, nemusí bitcoin nadále růst, protože lidé nebudou chtít riskovat své peníze pro aktivum, které bylo v posledních letech volatilní.

“Pokud bude ekonomika i nadále v krizi, Bitcoin pravděpodobně nebude moc stoupat. Lidé prostě nebudou riskovat své peníze.”

Závěr

Na to, jak to bude s cenou Bitcoinu při třetím halvingu, si budeme muset ještě chvíli počkat. Někteří bitcoinoví skeptici tvrdí, že Bitcoin již na halving reagoval zvýšením ceny v minulém roce a k dalšímu zvýšení ceny nedojde. Jiní pro změnu očekávají cenový nárůst, stejně jako Vays. Co si myslíte vy? Dojde k nárůstu hodnoty, nebo naopak propadu?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img