Michael Saylor: Neexistuje žádná šance, že Bitcoin bude nahrazen

4.4
(12)

Pokud jde o pravděpodobnost, že by Bitcoin mohl ztratit svou korunu kryptoměnové jedničky, tak Michael Saylor z MicroStrategy je přesvědčen, že šance, že by se to kdy mohlo stát, je nulová.

Má ale pravdu? Vždyť pokud jde třeba o technologii, tak Bitcoin daleko zaostává za konkurencí.

Má Bitcoin budoucnost?

Od doby svého vzniku se Bitcoinu podařilo odrazit všechny vyzyvatele, alespoň pokud jde o tržní kapitalizaci. I když existují technicky lepší, rychlejší a levnější blockchainy, trh si zachovává svou preferenci pro bitcoiny.

Je ovšem pravda, že dny Bitcoinu, kdy se pohyboval na více než 80% dominanci, jsou již minulostí. Stále ale zastiňuje všechny ostatní kryptoměnové projekty a to se značnou rezervou.

Navzdory tomu vždy existovaly různé pochybnosti, jestli si Bitcoin může i nadále tuto pozici udržet. Zastánci flipeningu často jmenují různé nové projekty, které jsou postaveny na mnohem modernějších technologiích. Při pohledu do minulosti najdeme nespočet příkladů, od MySpace přes Facebook či Netscape po Chrome, které jim dávají za pravdu. Pokud vezmeme v úvahu známé bitcoinové nedostatky, jako je nízká rychlost 7 transakcí za sekundu, nedostatek soukromí a další, člověk je nucen si položit otázku: Má tedy Bitcoin budoucnost?

Pozn: Flippeningem se nazývá situace, kdy kryptoměnu na prvním místě (aktuálně Bitcoin) přeskočí z pohledu tržní kapitalizace jiná virtuální měna. Pokud se v kryptoměnovém názvosloví příliš neorientujete, doporučujeme náš aktualizovaný slovníček základních pojmů.

Michael Saylor o budoucnost BTC nemá obavy

Podle Michaela Saylora vypadá budoucnost Bitcoinu jasně, bez ohledu na jeho technické nedostatky. Věří, že cena je hlavním faktorem přitažlivosti Bitcoinu a důvodem, proč zůstane na vrcholu i nadále.

K tomu Saylor dodal, že cena Bitcoinu teprve sotva začala naplňovat svůj potenciál. Až se to stane, bude to ta nejúspěšnější věc, jakou kdy svět viděl.

“Myslím, že šance, že Bitcoin bude nahrazen je nulová … Bitcoin je digitální měnová síť již v hodnotě bilionu dolarů. Bitcoin by mohl být tou nejúspěšnější věcí, jakou kdy ve svém životě uvidíte.”

Na podporu tohoto tvrzení Saylor citoval časové rámce, ve kterých špičkové společnosti dosáhly tržní hranice bilionu dolarů. Saylor zdůraznil, že Bitcoin toho dosáhl za pouhých 12 let, což je v kontrastu s ostatními, kterým to trvalo několik desetiletí.

 „Microsoftu trvalo 44 let, než se stal bilionovou společností, společnosti Apple to trvalo 42 let, Amazonu 24 let a společnosti Google pak 22 let … Bitcoinu to trvalo 12 let, než se stal bilionovou dolarovou sítí a žádná další bilionová dolarová síť neexistuje“

Závěr

Jak Saylor dodal, tato míra růstu v těchto nejistých dobách tisku peněz a nízkých úrokových sazeb neustále zrychluje. Pokud k tomu přidáme instituce, jako Paypal a Square, ředitel MicroStrategy je přesvědčen, že Bitcoinu jeho titul kryptoměny číslo jedna zůstane i v budoucnosti.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Bitcoin ako úložisko hodnoty,nie na kúpu teplých rožkov.Nemá majitaľa siete,je vysoko likviditný,decentralizovaný a sieť je mimoriadne bezpečná.To,že bitcoinová sieť je pseudoanonymná je tak akurát,lebo keby bola úplne anonymná,už dávno neexistuje pre kompletné zákazy štátov.Rýchlosť je obetovaná v záujme bezpečnosti čo je mimoriadne dôležité v digitálnej dobe hackerov a inštitúcie v prvom rade investujú do Btc,sú snáď padnuté na hlavu?Asi ťažko.Microsoft použil bitcoinovú sieť,nie sieť Cardana,alebo Etherea a má na to dobrý dôvod.M.Saylor má úplnú pravdu a porovnávať Bitcoin s inými kryptomenami je smiešne.Ani jedna nemá všetky tie vlastnosti Bitcoinu a nikdy mať nebude.

Pet

BTC je jako parní stroj, pomalý a účinnost je příliš nízká. Evoluci nikdo nezastaví, tím neříkám, že BTC zanikne. Díky své energetické nenasytnosti začnou státy omezovat jeho využití, zákazy těžby, daně atd. BTC těžko najde velké přijetí mimo uchovatele hodnoty, pokud se nezmění jeho design. Tak to prostě chodí, buď inovujete nebo zaniknete a nikdo nechce jezdit parní lokomotivu, když můžete lítat v raketě:) Krypto je pořád na svém startu a není zatím DLT, které vyřešilo trilema, až se takové objeví, BTC to bude mít hodně těžké. Za mě zatím nejlepší směr na IOTA.

Ondrej

Jistě a také najdete celou řadu kvalitnějších kovů než zlato a přeci je to zlato, které je hlavnim uchovatelem hodnoty nezi kovy. Samotná kvalita cenu nedělá, pane.

Pet

Zlato jako uchovatel hodnoty funguje staletí, BTC je tady pár let. Nehledě na to, že zlato se dá využít i jinak. Jak jsem psal, BTC určitě nezanikne, ale obecně DLT nabízí mnohem více než je uchovávat hodnotu v síti, která má velkou spotřebu energie, pane.

Zdenda

Já bych tak moc nekřičel, že BTC je nenahraditelný… Je to veterán a novinky jsou za dveřmi. Stačí aby se pár lidí domluvilo a nahejtovalo nejakou jinou schopnější měnu a BTC bude nahrazen.

Armin

Only sith lords deal in absolutes….

spot_img