Michael Saylor: Neexistuje žádná šance, že Bitcoin bude nahrazen

4.4
(12)

Zprávy a souhrny

Pokud jde o pravděpodobnost, že by Bitcoin mohl ztratit svou korunu kryptoměnové jedničky, tak Michael Saylor z MicroStrategy je přesvědčen, že šance, že by se to kdy mohlo stát, je nulová.

Má ale pravdu? Vždyť pokud jde třeba o technologii, tak Bitcoin daleko zaostává za konkurencí.

Má Bitcoin budoucnost?

Od doby svého vzniku se Bitcoinu podařilo odrazit všechny vyzyvatele, alespoň pokud jde o tržní kapitalizaci. I když existují technicky lepší, rychlejší a levnější blockchainy, trh si zachovává svou preferenci pro bitcoiny.

Je ovšem pravda, že dny Bitcoinu, kdy se pohyboval na více než 80% dominanci, jsou již minulostí. Stále ale zastiňuje všechny ostatní kryptoměnové projekty a to se značnou rezervou.

Navzdory tomu vždy existovaly různé pochybnosti, jestli si Bitcoin může i nadále tuto pozici udržet. Zastánci flipeningu často jmenují různé nové projekty, které jsou postaveny na mnohem modernějších technologiích. Při pohledu do minulosti najdeme nespočet příkladů, od MySpace přes Facebook či Netscape po Chrome, které jim dávají za pravdu. Pokud vezmeme v úvahu známé bitcoinové nedostatky, jako je nízká rychlost 7 transakcí za sekundu, nedostatek soukromí a další, člověk je nucen si položit otázku: Má tedy Bitcoin budoucnost?

Pozn: Flippeningem se nazývá situace, kdy kryptoměnu na prvním místě (aktuálně Bitcoin) přeskočí z pohledu tržní kapitalizace jiná virtuální měna. Pokud se v kryptoměnovém názvosloví příliš neorientujete, doporučujeme náš aktualizovaný slovníček základních pojmů.

Michael Saylor o budoucnost BTC nemá obavy

Podle Michaela Saylora vypadá budoucnost Bitcoinu jasně, bez ohledu na jeho technické nedostatky. Věří, že cena je hlavním faktorem přitažlivosti Bitcoinu a důvodem, proč zůstane na vrcholu i nadále.

K tomu Saylor dodal, že cena Bitcoinu teprve sotva začala naplňovat svůj potenciál. Až se to stane, bude to ta nejúspěšnější věc, jakou kdy svět viděl.

„Myslím, že šance, že Bitcoin bude nahrazen je nulová … Bitcoin je digitální měnová síť již v hodnotě bilionu dolarů. Bitcoin by mohl být tou nejúspěšnější věcí, jakou kdy ve svém životě uvidíte.“

Na podporu tohoto tvrzení Saylor citoval časové rámce, ve kterých špičkové společnosti dosáhly tržní hranice bilionu dolarů. Saylor zdůraznil, že Bitcoin toho dosáhl za pouhých 12 let, což je v kontrastu s ostatními, kterým to trvalo několik desetiletí.

 „Microsoftu trvalo 44 let, než se stal bilionovou společností, společnosti Apple to trvalo 42 let, Amazonu 24 let a společnosti Google pak 22 let … Bitcoinu to trvalo 12 let, než se stal bilionovou dolarovou sítí a žádná další bilionová dolarová síť neexistuje“

Závěr

Jak Saylor dodal, tato míra růstu v těchto nejistých dobách tisku peněz a nízkých úrokových sazeb neustále zrychluje. Pokud k tomu přidáme instituce, jako Paypal a Square, ředitel MicroStrategy je přesvědčen, že Bitcoinu jeho titul kryptoměny číslo jedna zůstane i v budoucnosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: