Vlk z WallStreet Jordan Belfort věří, že Bitcoin brzy dosáhne 100 000 USD

3.2
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mnoho odborníků a velkých investorů v letošním roce zcela změnilo svůj pohled na Bitcoin. Mezi nimi je i vysoce uznávaný hráč v oboru financí Jordan Belfort, investor, který je autorem knihy „Vlk z Wall Street“ a sám se za něj považuje. 

Ačkoliv Jordan nikdy nezaujímal kladný názor na BTC, dnes je vůči němu býčí a souhlasí s analytiky, kteří předpovídají nárůst ceny na 100 000 USD do konce tohoto roku.

Jordan Belfort vidí Bitcoin přesáhnout 100 000 USD

Nejprve začal přiznáním, že jeho počáteční názor na bitcoiny byl chybný. Pokračoval v tom, že institucionální zájem posouvá aktivum na nová maxima a může dále sloužit jako palivo pro růst jeho ceny. Věří, že Bitcoin má výhodu nad akciovým trhem a že by mohl letos potenciálně zasáhnout cenovou hranici 100 000 USD.

Vše co říká, je velmi podobné tomu, o čem debatují odborníci v krypto komunitě.

To by mohlo znamenat dvě věci. Zaprvé, že tradiční hráči směřují svou pozornost k výkonu BTC, protože se nyní zdá, že souhlasí s tím, že vnitřní analýza poskytovaná uživateli je objektivní.

Zadruhé, Bitcoinu se v minulosti nikdy nedostávalo úrovně podpory od institucionálních hráčů, jako je tomu dnes. Je zřejmé, že dokud přijetí těchto investorů bude i nadále sílit, BTC bude čím dál víc stabilnější a cennější.

Jak dlouho bude institucionální zájem podporovat bitcoiny?

V minulých dobách analytici poznamenali, že trh je stále v raných fázích, přestože bitcoiny existují již deset let.

První fáze transformace trhu, analyzovaná analytiky, skončila v roce 2017, kdy retailoví investoři vyhnali ceny na nová maxima.

Druhá fáze začala v roce 2020, kdy Bitcoin zahájil dlouhodobou vzestupnou rally, která poslala ceny opět na nová maxima, která nyní známe jako aktuální ceny.

„Vlk z WallStreet“ Jordan Belfort vidí, že bitcoiny letos zasáhly 100 000 dolarů
Graf BTCUSD podle TradingView

Tato fáze je pouze v počátku a mohla by trvat delší dobu. Pravděpodobně mnohem déle než ta poslední.

Třetí fáze, jak tvrdí někteří analytici, by byla podpořena více institucionálním zájmem, ale to by přišlo poté, co Bitcoin překoná digitální měny podporované různými vládami.

Závěr

Je zásadní mít na paměti, že výše uvedené scénáře jsou pouze spekulativní a že trh by se mohl ubírat úplně jiným směrem. Mezitím však Bitcoin roste na popularitě a na trhu vládne i přes občasné korekce celkem pozitivní nálada.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: