Instituce skupují bitcoiny navzdory krátkodobé volatilitě

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Bitcoinu byla minulý týden jako na horské dráze a ve čtvrtek vymazala téměř všechny zisky z roku 2021. Podle údajů analytiků však instituce pokračovaly v nákupech bitcoinů i přes volatilitu a krátkodobý medvědí sentiment na trhu.

Data z on-chain datového serveru Glassnode ukazují, že počet adres s 1 000 a více bitcoiny (často nazývaných jako „velryby“) v minulém týdnu dále rostl, zatímco cena bitcoinů klesla a ve čtvrtek se dokonce podívala pod 30 000 USD. Počet těchto adres na konci prosince poklesl a od začátku roku 2021 opět vzrostl.

Počet bitcoinových adres s více než 1 000 bitcoinů.
Zdroj: Glassnode

Také počet celkových bitcoinových transakcí v síti zůstává vysoký, podle údajů od jihokorejské blockchainové analytické firmy CryptoQuant. Poměr bitcoinových převodů, zahrnujících všechny burzy a převody v celé síti, se však nezvýšil, což naznačuje, že většina transakcí byla prováděna prostřednictvím mimoburzovních obchodů (OTC), což je preferovaný přístup institucionálních investorů.

Zdroj: CryptoQuant

Investice za 10 milionů dolarů

Například společnost MicroStrategy oznámila, že během posledního výprodeje na trhu koupila 314 bitcoinů za více 10 milionů dolarů.

“Pouze 7 % síťových transakcí se používá pro směnné vklady a výběry,”

Uvedl Ki Young Jun, výkonný ředitel CryptoQuant, a dodal, že 93 % transakcí v bitcoinové síti se používá pro transakce bez směny, jako jsou OTC obchody.

Toto „nakupování“ ze strany institucí, jako je MicroStrategy, není nic nového. Zpráva z OKEx Insights také ukazuje, že institucionální investoři nevyužili přístup „the-wait-and-see“, když ceny loni zažívaly vysokou volatilitu.

Procento velkých bitcoinových transakcí v řetězci ve druhé polovině roku 2020 značně vzrostlo a do konce roku zůstalo vysoké.
Zdroj: OKEx Insights, Catallact

Procento transakcí v řetězci přes 1 000 bitcoinů se v září zvýšilo na více než 45 %. Podle zprávy OKEx Insights zůstává tato hodnota stále relativně vysoké. Na konci července loňského roku byla pouze na 5 %.

“Institucionální investoři se do bitcoinového prostoru skutečně nahromadili poté, co Paul Tudor Jones oznámil svůj vstup, a nezastavili se, když se rok 2020 chýlí ke konci,”

Uvádí se ve zprávě.

“Dále můžeme předpokládat, že instituce byly při dražení na konci spektra a nakupovaly velké množství BTC. na rozdíl od prodeje, protože cena přední kryptoměny během 4. čtvrtletí 2020 parabolicky vzrostla.”

Retailový obchodníci jsou “slabí”

Nedávná cenová volatilita je způsobena spekulativními obchodníky a retailovými investory, kteří mají „nadměrné zadlužení“ a kteří se podle ředitele OKEx Insights Adama Jamese ocitli „slabí“.

“Existuje malý důvod předpokládat, že institucionální zájem o bitcoinový prostor v roce 2021 náhle zmizí,”

Uvedl James a upozornil na nový nákup bitcoinů ze strany MicroStrategy a zájem BlackRock o bitcoinové futures.

“Vzhledem k tomu, že institucionální investoři mají při investování na paměti delší časové rámce, je nepravděpodobné, že budou fázově omezeni lednovým poklesem cen. naopak rádi provedou investice za nižší ceny.”

Závěr

Instituce mají velký vliv na přijetí kryptoměn i růst jejich hodnoty. Zatímco do nedávna se k ke kryptoprostoru připojovali zejména počítačový nadšenci, dnes se zde přesunují velké investiční společnosti. V posledních měsících není týdne, kdy by nová společnost neoznámila svůj vstup na kryptotrh. Již výše zmíněná MicroStrategy např. během několika měsíců nakoupila BTC v hodnotě cca 400 milionů dolarů. A není jediná.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img