CEO MicroStrategy tvrdí, že má tisíce vedoucích pracovníků se zájmem o bitcoiny

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin se za posledních několik měsíců stal na Wall Street a v korporátním světě tak trochu fenoménem. Začalo to v srpnu, kdy MicroStrategy koupila bitcoiny za peníze ze své pokladny a ukázala světu, že ano, BTC může být dlouhodobou investicí a uchovatelem hodnoty.

Na to navázala Square, poté v poslední době přišla řada menších společností a dokonce i fondy z Wall Street, které konečně otevřely oči a uši pro dění v kryptoprostoru. Nyní jsou v prostoru kryptoměn, který je nasáván institucionálními hráči, stovky milionů dolarů, i když pravděpodobně spíš už miliardy.

Konec nebo začátek?

Podle Michaela Saylora, CEO společnosti MicroStrategy, to ale ještě nemusí být konec. Michael Saylor nedávno diskutoval o svých názorech na trh kryptoměn v CNBC. V tomto rozhovoru řekl, že bude pořádat digitální konferenci, která umožní vedoucím pracovníkům se dozvědět více o bitcoinech a jak je mohou implementovat do svého podnikání.

„V prvním únorovém týdnu se sejdou tisíce vedoucích pracovníků, CEO… ředitelů a poradců společností.“ Všichni chtějí přijít na to, jak zapojit bitcoiny do jejich rozvahy… Chystáme se otevřít tento nový zdroj investic.“

Zajímavé zde je, že Saylor očekává, že se sejdou tisíce lidí, aby diskutovaly o fenoménu kryptoměn.

Školení pro ředitele firem

Společnost MicroStrategy bude distribuovat open source své příručky a interní dokumenty týkající se expozice vůči BTC, za účelem informování korporátních vedoucích, aby lépe pochopili, jak se vypořádat s volatilitou, regulačními trendy a dalšími problémy, které mohou vzniknout z investování hotovosti do BTC.

Další příliv investic do BTC

Analytici očekávají, že tento korporátní příliv posune tento trh mnohem výše.

Stratégové JPMorgan nedávno prohlásili, že by mohlo dojít k přílivu poptávky po bitcoinech ve výši 600 miliard dolarů, pokud světové penzijní fondy a pojišťovací společnosti alokují pouze jedno procento svých aktiv na BTC.

Závěr

Pokud by opravdu došlo k plánovanému účinku podobného školení, dá se v blízké budoucnosti očekávat další nárůst institucionálních investorů do Bitcoinu a nejspíše i dalších kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: