MicroStrategy vydá cenné papíry v hodnotě 400 milionů USD na nákup BTC

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

MicroStrategy, přední firma zabývající se obchodováním, zdvojnásobuje svou zásobu bitcoinů a oznamuje nabídku cenných papírů, aby získala 400 milionů USD na další investice do BTC.

Výnos investic do BTC

MicroStrategy oznámila plány investovat výnosy z nabídky cenných papírů ve výši 400 milionů dolarů do BTC. Dne 7. prosince společnost odhalila plány na vydání 400 milionů dolarů v konvertibilních cenných papírech, které lze převést na akcie společnosti. V oznámení bylo uvedeno:

“Microstrategy má v úmyslu investovat čistý výnos z prodeje dluhopisů do Bitcoinu.”

Při současných cenách by 400 milionů dolarů by nová investice zvýšila podíl společnosti o 20,833 BTC a firma by tak vlastnila téměř 62 000 BTC. Microstrategy bude držitelům dluhopisů vyplácet pololetní úroky do prosince 2025. Firma si také vyhrazuje právo odkoupit dluhopisy za hotovost od 20. prosince 2023.

V oznámení se uvádí, že MicroStrategy může svým původním kupujícím také nabídnout dluhopisy v hodnotě až 60 milionů dolarů do 13 dnů od zahájení nabídky. Cenné papíry budou vydány podle pravidla 144 zákona o cenných papírech a budou k dispozici pouze kvalifikovaným institucionálním investorům.

Spíše jako fond digitálních aktiv

V reakci na oznámení společnosti MicroStrategy namítl Gabor Gurbacs, generální ředitel newyorské investiční firmy VanEck, že nabídka více vypadá na fond digitálních aktiv než na nabídku veřejně kótované společnosti:

Společnost MicroStrategy vytvořila během srpna v kryptosvětě rozruch, kdy odhalila, že přijala Bitcoin jako své primární rezervní aktivum poté, co nakoupila 21 454 BTC za 250 milionů dolarů. Následující měsíc poté zakoupila dalších 16 796 BTC za 175 milionů USD. Nákupy byly prováděny prostřednictvím OTC a makléřské platformy společnosti Coinbase.

Jen před několika dny, 5. prosince, generální ředitel společnosti MicroStrategy, Michael Saylor, oznámil, že společnost zakoupila dalších 2 574 BTC za cenu přibližně 19 427 USD za 50 milionů USD, čímž se celkový podíl kryptoměn zvýšil na zhruba 40 824 BTC.

Při současné tržní hodnotě má BTC v držení společnosti MicroStrategy hodnotu téměř 784 milionů dolarů. Společnost je v současné době na 65 % své investice ve výši 475 milionů dolarů.

Závěr

BTC není nikdy dost. Když už i firmy nakupují ve velkém, musí to být známka i pro kritiky, že v tom bude něco víc.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Pokud roztrubují, že budou nakupovat, tak počítají s poklesem, možná dokonce spustí dump a pak nakoupí mimo trhy, třeba od těžařů. Tak přemýšlí instituce. A BTC není regulovaný trh, takže velké sankce za manipulaci trhem od FOMC/SEC asi nehrozí.

Petr 2

Nakupují na otc trzích s cenou u jejich nakupu to nijak nehne, a ano připravují se na dump , proto také nemáme takové nové okaté ath , bude se brat logika tentokrát dolu a zpět do oblak . Jen trefit to dno .
A otázka na čem to zhodí.

spot_img