Do deposit contractu Ethereum 2.0 bylo uloženo ETH v hodnotě více než 510 milionů dolarů

5
(3)

Celkem 853 952 ETH (údaj platný v době psaní článku) bylo uloženo do deposit kontraktu Ethereum 2.0, aby se mohla spustit aktivace dosud nejambicióznějšího upgradu druhé největší kryptoměny. Očekává se, že tento upgrade zlepší ekonomický model, využití zdrojů, prostupnost sítě a její správu.

Podle údajů z blockchainu Etherea je celkové množství etheru uloženého v inteligentní smlouvě vyšší než 512 milionů $ (cena ETH v době psaní článku cca. 601 dolarů) Na adresu byly také uloženy ERC-20 tokeny v hodnotě více než 400 000 $.

deposit contract ETH 2,0
Zdroj: https://launchpad.ethereum.org

Smlouva o vkladu Ethereum 2.0 byla spuštěna počátkem listopadu a nyní je vysoko nad prahovou hodnotou 524 288 ETH, jejíž dosažení bylo nezbytné ke spuštění upgradu Ethereum 2.0. Dojít by k tomu mělo již 1. prosince a je třeba upozornit, že samotná síť Etherea zatím ještě tento upgrade 2.0 nespouští.

První fáze – aktivace beacon chainu

Místo toho se chystá spuštění paralelního proof-of-stake blockchainu s názvem “beacon chain”, který poběží vedle stávající ETH sítě. Jeho počáteční vývoj nebude mít vliv na Ethereum ani na jeho inteligentní smlouvy či aplikace a místo toho přispěje ke spuštění Ethereum 2.0. Aktivace beacon chainu je první ze čtyř fází migrace na upgradovanou síť.

Primárními zúčastněnými stranami v řetězci Ethereum 2.0 budou validátoři, kteří jsou v zásadě ekvivalentem těžařů v současné síti ETH proof-of-stake. Validátoři, stejně jako mineři, získají odměny za zpracování transakcí a hledání nových bloků.

Aby se uživatel mohl stát validátorem Ethereum 2.0, musí do deposit smlouvy sítě vložit alespoň 32 ETH. Nyní se očekává, že validátoři získají roční odměnu ve výši 20% ze svých vložených prostředků, což by mohlo přilákat investory. Analytikům neustále rostoucí částka vložených ETH ukazuje, že důvěra uživatelů ve spuštění Etherum 2.0 je značná. Jak podotýká Weiss Crypto Ratings: “Každý se chce dostat na palubu“.

Co když požadovaných 32 ETH člověk nemá?

Pokud byste chtěli uzamknout a stakovat svůj Ether, i když nedisponujete požadovaným minimálním množstvím 32 Etherů, netřeba věšet hlavu. Panuje všeobecné přesvědčení, že kryptoměnové burzy a těžařské pooly v tomto zájemcům pomohou.

Než se tak stane, mohou uživatelé i nadále získávat odměny za své prostředky prostřednictvím decentralizovaného financování (DeFi) nebo spořících programů, které jsou přístupné na většině kvalitních kryptoměnových burz.

Závěr

I když to zpočátku s plněním deposit contractu nevypadlo moc slavně, situace se v posledních dnech rapidně zvýšila a spuštění Ethereum 2.0 se skutečně dočkáme podle plánu již 1. prosince. Další fáze, kdy dojde ke spojení původní sítě Etherea s prostředím “beacon chainu” by měla přijít do dvou let. A jak vidno, cena Etherea na blížící se spuštění reaguje dnes také parádním růstem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Shkr

Co když to tam Vitalik nasypal ze svyho, aby stihli spuštění?

spot_img