Žádný decentralizovaný blockchain nemůže sám unést veškeré DeFi, říká zakladatel MyEtherWallet

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Hodně se poslední dobou vyčítá Ethereu jeho nedostatek škálovatelnosti, který vedl k raketovému růstu transakčních poplatků během příchodu bouřlivé DeFi “vlny.” Ale je to skutečně tak jednostranné?

DeFi potřebuje stát na více “nohách”

Zakladatel a generální ředitel kryptopeněženkového řešení MyEtherWallet se podělil o svůj názor ohledně DeFi. Říká:

„Z pohledu plně decentralizovaných blockchainů neexistuje žádný blockchain, který by měl dostatečně dobré škálovací řešení, které by podporovalo tolik transakcí. Když se na věc podíváte z tohoto pohledu, Ethereum je tím nejlepším řešením.“

Rozkvět DeFi v roce 2020 vedl k problémům, kam všechny transakce související s projekty decentralizovaných financí umístit. Jak zabránit tomu, že se to celé zasekne kvůli příliš vysokým poplatkům, případně že dojde k vytvoření bariéry pro “obyčejné” investory, kteří posílají menší částky? Podle Hemachandry je Ethereum stále nejlepší volbou pro většinu těchto akcí, i přes vysoké poplatky.

Žádný projekt to nezvládne sám

Přes výše uvedené Hemachandra uznává, že Ethereum, ani žádný jiný projekt, neunese váhu všech DeFi projektů sám. Podle něj by tedy mohlo být vhodné, aby se některé projekty se svými DeFi tokeny přesunuly na blockchainy jiných kryptoplatforem. Nikoli však všechny na jeden.

Uvedl:

„Důvod, proč vidíme tyto extrémní ceny Gas [poplatků], je ten, že se vše děje na Ethereu. Pokud si myslíte, dobře, bude lepší, když se vše přesune do jiného řetězce, bohužel to tak nebude, protože tento řetězec bude mít také určitý druh obtíží s propustností transakcí. Žádný z blockchainů, které právě teď existují, nemá plně decentralizované řešení škálování.“

Z uvedeného pak také vyplývá, že v současnosti vysoké škálování stojí na úkor decentralizace.

Závěr

Zakladatel MyEtherWallet říká, že i přes vysoké poplatky je Ethereum stále nejlepší varianta, na které se odehrává DeFi. Kromě toho je podle něj v případě jiných projektů s vyšším škálováním problém, že je této škálovatelnosti dosaženo na úkor decentralizace. Ethereum by však nemělo všechny DeFi transakce pohánět samo, jak je tomu v podstatě nyní, ale část by se jich měla přesunout také na jiné blockchainy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře