Domů Kryptoměny ETH - Ethereum Během MyEtherWallet DNS hacku bylo zcizeno 25 000 ETH!

[UPDATE] Během MyEtherWallet DNS hacku bylo zcizeno 25 000 ETH!

0
myetherwallet

Nedávno jsme přinesli informaci o nepříjemném DNS útoku na internetovou peněženku. V tomto článku pro vás máme další informace. Zdá se, že konečně na povrch vyplavaly nové skutečnosti.

Hackerům se podařilo získat přístupové údaje a následně zcizit více než 25 000 ETH. Hodnota těchto mincí v době útoku činila přibližně 17 milionů dolarů. Jde o jeden z největších hacků tohoto roku.

Dovolujeme si nabídnout návod na peněženku MyEtherWallet

Takto probíhal útok

Útočníkům se podařilo přesměrovat routování k MyEtherWallet na jejich vlastní servery. Pomocí Border Gateway Protocol-u, což je důležitý protokol, který se používá na routování (směrování) internetového provozu, vložili kousek svého kódu do serverů služby Amazon Route 53. Tato služba tvoří jeden z největších uzlů internetu a využívá ji třeba i Twitter.

„Dosud jedinou známou stránkou, která byla přesměrovaná, je MyEtherWallet.com – internetová peněženka. Uživatelé byli přesměrováni na servery v Rusku, které používaly falešný bezpečnostní certifikát.“

napsal Kevin Bearmont (nezávislý bezpečnostní výzkumník)

Momentálně by už stránka MyEtherWallet.com měla být bezpečná. Pokud se v budoucnosti chcete podobným útokům vyhnout, nezapomeňte vždy důkladně zkontrolovat url adresu a doporučujeme, zvažte investici do hardwarové peněženky jako je Trezor nebo Ledger.

Kam dále?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře