[ZPRÁVY] Peněženka MyEtherWallet pod DNS útokem – Pokud vlastníte kryptoměny…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Webová peněženka MyEtherWallet pod DNS útokem – Pokud vlastníte kryptoměny a přispíváte na Wikipedii, je to střet zájmů – Premiér Malty prohlásil o kryptoměnách, že to je budoucnost peněz – CBOE chce snížit poplatky za futures na polovinu – Polovina ruských ICO byly pyramidy – Zloděj těžebního hardware na Islandu zatčen – BitPay oznámila, že umožní i kamenným obchodům platby s Bitcoin Cash – 20% velkých finančních společností se chystá na trh s kryptoměnami tento rok – Senátor z Kalifornie navrhuje použití blockchainu na registrace dat o obchodech s akciemi – Walmart je připravený na využívání blockchainu 

Zpráva dne

Webová peněženka MyEtherWallet zažila nepříjemný DNS útok (může stále ještě trvat). Bližší a aktualizované zprávy vám přinášíme v samostatném článku.

Tip redakce: Jak se chránit ve světě kryptoměn

Regulace

Informační stránka Wikipedie o „konfliktu zájmů“ (COI), která popisuje etiketu pro svých 140 000 aktivních redaktorů, nyní obsahuje odkaz na kryptoměny. Pokud editujete stránky o kryptoměnách, a zároveň je vlastníte, může jít podle Wikipedie o střet zájmů. Bitcoin.com (v EN)

Pokud jde o efektivní regulaci a podporu kryptoměn, je Malta už několik let před ostatními zeměmi. Premiér ostrovního národa Joseph Muscat nyní tvrdí, že kryptoměny jsou „nevyhnutelná budoucnost peněz“ a vytvoří základ budoucí globální ekonomiky. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Binance se stěhuje na Maltu

Burzy

Burza CBOE chce změnit své ceny futures kontraktů. Navrhovaná změna cen by snížila poplatky z futures kontraktů z 10 bodů (v hodnotě 10 USD) na 5 bodů (v hodnotě 5 USD). Ke změně cen by mohlo dojít kolem 1. května. Coindesk.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Ruské ICO přilákaly v loňském roce celkem 300 milionů USD, ale polovina finančních prostředků pocházela z finančních pyramid. To tvrdí Ruská asociace pro kryptoměny a blockchain. Organizace, která zastupuje kryptokomunitu v zemi, nyní pracuje na standardu pro ICO, který by pomohl investorům rozlišit skutečné projekty od podvodných schémat. Ruské ICO tvoří 10% celkového globálního objemu ICO. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Rusko připravuje systém na identifikaci těžařů

Byznys

Islandský uprchlík podezřelý z krádeže těžebního hardware z počátku tohoto roku, byl zatčen amsterdamskou policií, informuje Associated Press. Cointelegraph.com (v EN)

Poskytovatel platebních služeb BitPay oznámil, že umožní i kamenným prodejnám používat platby v Bitcoin Cash. Již nyní je služba dostupná pro platby v BTC. CCN.com (v EN)

Mediální společnost Thomson Reuters zjistila, že jeden z pěti jejích klientů z oblasti finančních služeb uvažuje o obchodování s kryptoměnami v letošním roce. Společnost nedávno oslovila více než 400 klientů na svých datových a obchodních platformách, včetně společností jako jsou Eikon, REDI, FXall a Elektron. Coindesk.com (v EN)

Kalifornský senátor prosazuje blockchain pro zaznamenávání informací o akciích. Rád by umožnil společnostem uplatňovat „technologii blockchainu nebo jednu či více distribuovaných sítí“, aby zaznamenávaly a uchovávaly „názvy všech akcionářů společnosti, záznamy, adresu a počet akcií registrovaných na jméno každého z těchto akcionářů a všechny emise a převody akcií společnosti.“ Cointelegraph.com (v EN)

Walmart Inc., americká maloobchodní společnost a největší diskontní řetězec na světě, je připraven používat technologii blockchainu pro své oddělení potravinářských výrobků, informovala agentura Bloomberg. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakce: Blockchainové platformy představují novou éru inovací

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: