[ZPRÁVY] Binance se stěhuje na Maltu – Studentské půjčky financují nákup kryptoměn…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Binance se stěhuje na Maltu – Studentské půjčky financují nákup kryptoměn – Do deseti let bude dominantní Ethereum, ne Bitcoin – SEC bude vyšetřovat hedgeové fondy – Malajská centrální banka plánuje zavést blockchain – Investoři z Jižní Koreji kupují Bitsamp za 400 mil. USD – Yahoo Japonsko připravuje vlastní krpytoburzu – Počet návštěvníků na kryptoburzách spadl od prosince na polovic – Snapchat se přidává k zákazu reklam na kryptoměny a ICO 

Zpráva dne

Binance oznámila, že otevře kancelář v evropském ostrovním státě Malta. Až dosud byla společnost Binance v Hong Kongu kde se ale střetla s regulátory cenných papírů. Na Maltě plánuje Binance otevřít své první páry kryptoměn s fiat měnami. Malta oficiálně firmu a její aktivity vítá. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Návod na registraci a obchodování na burze Binance

Kryptoměny

Jedna pětina z 1 000 studentů (v USA), kteří se zúčastnili průzkumu ohledně svých studentských půjček, uvedla,  že použili část peněz vyčleněných na své životní náklady na investice do kryptoměn. Bostonglobe.com (v EN)

deVere CEO Nigel Green nevidí Bitcoin jako dominantní kryptoměnu za 10 let, trdí, že místo Bitcoinu se ujme vedení Ethereum. Cryptovest.com (v EN)

Regulace

Americká komise pro cenné papíry (SEC) se chystá prověřit až 100 hedgeových fondů, které se zabývají kryptoměnami. Tato iniciativa je nezávisla na vyšetřování desítek firem, podezřelých ze spáchání podvodu podle zákona o cenných papírech, a to prostřednictvím ICO. Cointelegraph.com (v EN)

Centrální banka Malajsie naznačila, že plánuje začlenit blockchain do svého bankovního systému. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: Detailní přehled regulací ve vybraných zemích – seriál

Burzy

Kryptoburza Bitstamp bude údajně prodána jihokorejským investorům za částku kolem 400 milionů dolarů, jak napsal novinový zpravodaj pro New York Times. Zdroje, které jsou v této věci obeznámeny, také potvrdily tuto informaci. Cointelegraph.com (v EN)

Yahoo Japonsko se chystá otevřít kryptoburzu, tvrdí regionální mediální zdroje. Technologická firma – původně společný podnik společností Altaba (dříve Yahoo!) a Softbank – začne akvizicí společnosti BitARG Exchange Tokio v dubnu a stráví příští rok přípravou technologie, aby mohla otevřít kryptoburzu v roce 2019. CCN.com (v EN)

Celkový počet návštěv na webových stránkách hlavních kryptoburz v únoru citelně spadl. Provoz vyvrcholil v prosinci 2017 až v lednu roku 2018 a v únoru klesl o polovinu a dosáhl podobného nebo nižšího počtu návštěv jako v listopadu 2017. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Burzy a směnárny krpytoměn

Byznys

Oblíbená aplikace pro zasílání zpráv se připojila k Facebooku a Google a tlačí na kryptoměny. Snap Inc zakázal reklamy na ICO ve své aplikaci pro zasílání zpráv, Snapchatu. Zákaz ICO reklam byl uvalen už v únoru, až nyní se začíná projevovat. CCN.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img