Další šance k vyzkoušení digitálního jüanu – čínský gigant JD.com jej bude akceptovat

Zprávy a souhrny

Co do velikosti druhý největší čínský online maloobchod JD.com (NASDAQ: JD) se stává první platformou elektronického obchodování v zemi, která bude akceptovat digitální jüan – kryptoměnu podporovanou čínskou centrální bankou (CBDC).

Jak v sobotu uvedla agentura Reuters, společnost JD Digits bude přijímat digitální jüan. V rámci vlajkového programu budou zákazníci platit za konkrétní položky pomocí čínské digitální měny. Gigant elektronického obchodování vyčlenil 100 000 poukazů (losů) na digitální hotovost v hodnotě 20 milionů jüanů. Kupóny budou obyvatelům města Su-čou (Suzhou) vydávány 11. prosince.

10 000 šťastlivců si vyzkouší platby digitálním jüanem

Spuštění samotné loterie je naplánováno na 12. prosince, kdy v Číně probíhá nákupní festival známý jako „Double 12“. Vylosovaní šťastlivci budou mít možnost vyzkoušet funkčnost digitálního jüanu, včetně offline plateb (z telefonu na telefon).

Určitě je vhodné na tomto místě připomenout, že se jedná o již druhou loterii. Během té historicky první (letos v říjnu) získalo 50 000 náhodně vybraných vítězů digitální měnu v celkové hodnotě 10 milionů jüanů.

Akcie JD.com by měly dosáhnout 100 $

Zpráva přichází v době, kdy mnozí analytici předpovídají, že akcie JD.com (NASDAQ: JD) jsou na nejlepší cestě dosáhnout svého maxima (více než 100 USD za akcii), neboť této platformě elektronického obchodování se v poslední době daří získávat pozornost jak na rozvíjejících se, tak i na rozvinutých trzích.

JD.com vyniká hlavně díky svému agresivnímu přístupu při navrhování nástrojů na pomoc zákazníkům, kteří přecházejí na online nakupování. Společnost značně investovala do technologií a infrastruktury, což vedlo k rekordním výnosům během třetího čtvrtletí. Cena akcií JD.com letos vzrostla o téměř 144 % a to právě  hlavně kvůli změně chování spotřebitelů v důsledku pandemie koronaviru.

Závěr

Je jasné, že tato iniciativa JD.com přispěje k podpoře rozvoje digitálních a reálných ekonomik pomocí digitálního jüanu. Z kryptoměn, vydávaných centrální bankou (CBDC) patří právě čínský digitální jüan mezi jednu z nejvyspělejších. A pokud to vezmeme globálně, tak je třeba konstatovat, že úřady po celém světě se snaží urychlit výzkum podobných projektů, neboť jejich obavy ze soukromých měn, jakou má být třeba Libra od Facebooku, rostou.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: