Čínský prezident naléhá na světové vůdce, aby podporovali CBDC

3
(26)

Zprávy a souhrny

Prezident Čínské lidové republiky Xi Jinping vyzývá země G20 (skupina největších ekonomik světa představovaná ministry financí a guvernéry centrálních bank), aby podpořily vznik digitálních měn centrálních bank (CBDC).

V úvodním projevu k mezinárodnímu fóru vyzval čínský prezident světové vůdce, aby vytvořili soubor standardů a principů podporujících digitální formy fiat měn.

„Měli bychom podporovat vedoucí úlohu OSN v této oblasti a spolupracovat na podpoře otevřeného, ​​spravedlivého a nediskriminačního prostředí pro budování digitální ekonomiky […] Skupina G20 musí také diskutovat o vývoji standardů a zásad pro digitální měny centrálních bank a otevřeným a vstřícným přístupem správně řešit všechny typy rizik a výzev a současně usilovat o rozvoj mezinárodního měnového systému“

Spolupráce zemí G20

Pravidelní čtenáři Kryptomagazínu jistě ví, že Čína v současné době intenzivně testuje digitální verzi svého jüanu. K dnešnímu dni byly ve 4 milionech samostatných transakcí použity 2 miliardy digitálních jüanů v hodnotě přibližně 300 milionů amerických dolarů. Dá se předpokládat, že právě čínský digitální jüan má být nástrojem, kterým se bude Čína snažit oslabit pozici amerického dolaru jako rezervní měny a nastoupit na její místo.

Prezident XI ve svém širokém projevu také žádá země G20, ale zlepšily pandemickou připravenost a reakci a také posílily mezinárodní spolupráci v boji proti změnám klimatu a v neposlední řadě společně pracovaly na odpovědném vývoji umělé inteligence.

Vedoucí představitelé skupiny G20 zastupující 19 zemí a Evropskou unii pořádají dvoudenní virtuální setkání, na kterém diskutují o pandemii COVID-19 a dalších záležitostech týkajících se mezinárodní finanční stability – nyní pod dohledem předsedající země Saúdské Arábie.

Závěr

Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou na vzestupu a dá se mluvit téměř o závodu, které zemi se je povede spustit jako první. Nedávno zveřejněná zpráva společnosti Goldman Sachs předpovídá, že v čínském digitálním jüanu bude za 10 let vypořádáváno až 15 % všech spotřebitelských plateb.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 26

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: