Proč investoři sázejí v postkoronavirovém světě právě na Bitcoin?

5
(7)

Zprávy a souhrny

Rok 2020 byl rokem nejistoty. Nejen, že pandemie koronaviru tvrdě zasáhla trhy po celém světě, ale ani kryptoměny nebyly vůči ní imunní. S blížícím se koncem roku to ale začíná vypadat, že mnoho investorů začíná řešit jiné dilema.

Vzhledem k tomu, že trh právě začíná pociťovat na ceně účinky vakcín Pfizer a Moderna COVID-19, začíná být mnoho lidí zmateno chováním určitých „bezpečných“ tříd aktiv.

weiss crypto
Zdroj: Source: Weiss Crypto Ratings

Podle reportu Weiss Crypto Ratings, po ohlášení novinek společnosti Pfizer ohledně účinnosti jejich vakcíny proti COVID-19 zlato a vládní dluhopisy prudce poklesly poté, co se objevily hlasité obavy z nejistého oživení ekonomiky v postpandemickém světě.

Silný Bitcoin

Bitcoin však po této zprávě zůstal i nadále silný a vyšplhal se ze 17 000 na 19 000 $, než nakonec přišla korekce.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

Při hodnocení důvodů výkonu Bitcoinu ve srovnání s dluhopisy a zlatem je třeba vzít v úvahu také  bezprostřední digitalizaci nekrytých fiat měn. Jakmile se fiat měny stanou digitálními, bude možné hodnotu státních dluhopisů nafouknout mnohem rychlejším tempem. A přesně z tohoto důvodu tu jsou kryptoměny, které jsou uloženy na decentralizovaných blockchainech a umožňují uživatelům úplnou a přímou kontrolu nad jejich aktivy.

Toto je právě sentiment, který poslední dobou stále více průmyslových odvětví. Kupříkladu Raoul Pal, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Real Vision Group, nedávno oznámil, že prodává veškeré své zlato za účelem nákupu BTC a ETH a přidal důvody své 80% alokace bitcoinů a doslova řekl:

„Jsem makro chlap a BTC je to nejlepší, co jsem kdy viděl.“

A co na to Peter Schiff?

Podle generálního ředitele společnosti Europac Petera Schiffa však mohou nejvíce ztratit kryptoměnoví investoři, kteří se domnívají, že celá investiční teze Bitcoinu je založena na skutečnosti, že BTC odebere zlatu jeho úlohu.

Peter dále uvedl, že nedostatek nemůže být jedinou součástí argumentu a dodal:

„Musí to být nejen vzácné, ale musí to mít také hodnotu.“

Závěr

Je opravdu jen velmi teoreticky možné, že pokud Bitcoin dosáhne své maximální nabídky 21 milionů mincí, ale nebude po něm poptávka, stane se irelevantním. Pokud se však podíváme na současný sentiment na trhu, jsem přesvědčen, že poptávka po BTC se naopak bude jen zvyšovat, protože v rychle se blížícím postcovidovém světě se právě Bitcoin ukáže jako skvěle fungující aktivum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: