Bitcoin za milion USD? Podle Raoula Pala se máme na co těšit

3.6
(42)

Zprávy a souhrny

Raoul Pal, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Real Vision Group, říká, že Bitcoin je „supermasivní černá díra“, která pojídá zlato, NASDAQ, banky, dluhopisy a další komodity.

Musím říci, že opravdu dlouhou dobu jsme tu neměli tak pozitivní předpověď ceny BTC, jakou vám přinášíme v tomto článku. Naposledy snad o milionu mluvil John McAfee, když vsadil své mužství, aby poté sázku označil za nesmysl, který snad nikdo nemohl brát vážně. Mimochodem John se aktuálně nachází ve vězeňské cele ve Španělsku a občas se na svém účtu podělí o novinky z ní.

Optimismus z Pala čiší každým tweetem

Raoul Pal, zakladatel a generální ředitel společnosti Real Vison je znám svým optimistickým a býčím názorem na Bitcoin. Je také přesvědčen, že Bitcoin překoná bankovní bilanci centrálních bank zemí G4, stříbra a takových akcií, jako Apple či Amazon. Ve svém tweetu uvedl:

“Výkon Bitcoinu je tak dominantní a tak všeobjímacící, že bude vysávat každé aktivum. Nikdy ve své kariéře jsem neviděl obchod tak dominantní, že držení jakéhokoli jiného majetku nedává téměř žádný smysl. […] Makro ukazatele, toky, technologie, demografie a společenské napětí – to vše se sbližuje do jednoho okamžiku a odpověď trhu je jednoznačná – Bitcoin!”

Předpověď, jaká tu dlouho nebyla

Raoul Pal se domnívá, že skutečný dopad pandemie COVID-19 se na finančních trzích objeví již brzy a Bitcoin označuje za “záchranný člun”. Podle něj hodnota 14 000 $ je jediným odporem, který zbyl Bitcoinu v cestě k historickému maximu na 20 000 $. To by měl BTC překonat již na začátku příštího roku.

Pokud se týká dlouhodobého horizontu, tak v něm Pal předpovídá, že Bitcoin se dostane během pěti let na hodnotu jednoho milionu dolarů. Bývalý úspěšný manažer hedgeového fondu Goldman Sachs je přesvědčen, že Bitcoin je tou nejlepší příležitostí jeho kariéry.

 “Možná to bude znít jako proroctví, ale prostě to tak vidím. Supermasivní černá díra vysaje všechno. Je to nejlepší investice a budoucí příležitost, jakou jsem kdy během svého života viděl a i malý člověk má šanci získat svůj podíl na tvorbě bohatství dříve, než to udělá Wall Street. Nepromarněte tuto šanci”

Závěr

Věru zajímavá, cenová předpověď, která zcela jistě potěší nejednoho fanouška kryptoměn a Bitcoinu zvláště. Na odpověď, jak moc se ve své predikci potká se skutečností, si budeme  muset těch pět let počkat. Osobně se k takto “extrémním” předpovědím stavím celkem rezervovaně, ale přiznávám, že představa Bitcoinu za milion USD je prostě až neslušně opojná. Souhlasíte…?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 42

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Seba

Opojna predstava to rozhodne je, ted zalezi jen jestli realna. Pokud by vsak byla, rozhodne bych se nezlobil:-)

mattczsk

Myslím, že pokud by měl Bitcoin takhle zásadně růst a vysávat vše, na čem dlouhodobý konzervativní svět stojí, tak budou regulátoři a vlády klást tak mohutný odpor, že se to k milionu nikdy nedostane.
Můj odhad: trojnásobek ATH navýšeného o řád – tedy: 3 x 200 000 USD jako ATH za 5-7 let.

Libor

za předpokladu brutální inflace to možné je, za současné hodnoty usd je to utopie

hal

Inflacia nie je jedinym meritkom hodnoty Btc a na vyvoji jeho technologie sa stale pracuje.

Poslední editace 1 rok před přes hal
whistleblower

Nadšení těchle “vizionářů – samozvanců” se snad nedá brát jinak než s rezervou. Kor když cena zrovna tak sluníčkově roste. Ani nějak nemám sílu hledat, zda se ten človĕk o BTC vyjadřoval tak pozitivně (pokud se vůbec vyjadřoval) i např. když cena slítla po hacku Mt. Gox, popř. z ATH v r2017. 😉

Jan

Proč zmiňujete zrovna propady. Co kdybyste zkusil porovnat dnešní cenu s cenou před 5ti lety (cca 350 USD) nebo před 10ti lety (cca 15 USD). Jak myslíte, že se současníci v té době tvářili na předpovědi růstu na dnešní hodnoty?

Jarek

No to já vám můžu říct jak jsem se tvářil když jsem slyšel o nějakém bitcoinu za 100USD. První co mě napadlo bylo, že pouze idiot by mohl dát 100USD za něco co neexistuje a nemá žádnou reálnou hodnotu. Bohužel jsem si neuvědomil, že průměrný člověk toho v hlavě moc nemá a je tedy skutečně schopný dát za nic i mnohem více než 100USD.
Nyní už bych si nikdy nedovolil tvrdit že je něco nemožného. Lidská blbost je totiž nekonečná.
Ovšem stále tady funguje to co u všech investicích. Aby někdo dostal peníze, musí o ně někdo jiný zase přijít. Tak je potřeba na to při jakékoliv investici myslet.

whistleblower

Protože při propadech většina vizionářů umlkne, anebo začne věštit ze svý koule něco o konci světa. Teda snad až na Johna McAfee, kterej nejdřív dá svý koule v šanc, jen aby záhy zjistil, že to byla blbost, protože už by pak neměl z čeho věštit. 😀

Ať si bitcoin vyroste jak vysoko chce, zásadní přínos pro lidstvo ani lepší život mu beztak nepřinese. I kdyby se hypoteticky stabilizoval a opravdu nahradil FIAT, my lidi už se sami moc dobře postaráme o to, aby z něj vznikl jen další pomyslnej otrokář v jiným kabátku, kterej bude drtivou většinu z nás dál honit do práce, ať ji máme rádi nebo ne. Tak to je, protože bez “armády pracantů” se naše civilizace zatím neobejde, a ve vytváření “motivací” jsme myslim jako lidstvo fakt dost dobrý.

Každopádně na nepokrytou spekulaci je to momentálně jedna z fajn volnočasovejch aktivit. Všem, kdo se toho účastní jsou jasný pravidla hry. Jestli bitcoin roste nebo padá, furt je to celkem dostupná příležitost, na který se dá na úkor ostatních spekulantů přivydělat (anebo prodělat?). Vlastně tedy buďme rádi za každýho vizionáře, kterej naláká nový účastníky. 😉

Jarek

No nevím, tohle tvrdí každý investor o tom kde má peníze:D Nic není nemožné, ale národní banky začínají uvažovat o vydávání svých vlastních kryptoměn. Tak teď je otázka jeslti skutečně zrovna ten Bitcoin bude dominovat.

Kristian
Hodnocení článku :
     

Blíží se BULL RUN 😀 😀 Kdo má nakoupeno ? :))

Roman

do dvou let jsme na 3k – se bude borec drbat na hlavě..

Kunděj
Hodnocení článku :
     

To jeden jouda taky rikal ze bude za milion a realita je jina.Vsechny tyhle cenovy odhady jsou jen mlaceni prazdny slamy,ja odhaduju akorat to,ze cena v budoucnu poroste a bude to treba i diky inflaci.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: