Schiff: Zmýlil jsem se v Bitcoinu, ale nedávná rally byla díky zlatu

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Příznivce zlata a otevřený kritik kryptoměn Peter Schiff připustil, že se v Bitcoinu „mýlil“. Nicméně nedávná rally byla podle něj díky zlatu.

Nepříznivá předpověď a přiznání mýlky

Při diskuzi na Twitteru se spoluzakladatelem a generálním ředitelem Gemini Tylerem Winklevossem Schiff připustil, že některé z jeho předchozích předpovědí o Bitcoinu byly chybné. Schiffovy komentáře přišly v reakci na to, že Winklevoss poukázal na to, že i přes poslední pokles cen BTC se stále drží nad 10 000 USD.

Schiff, který několikrát předpovídal zánik Bitcoinu, tvrdil, že BTC se konsoliduje před dalším propadem cen. Podle příznivce zlata Bitcoinu hrozilo narušení cenové hladiny 10 000 USD a tím nabídnutí investorům příliš mnoho šancí na koupi, když je cena na dně (buy the dip).

Schiff však připustil, že se ohledně Bitcoinu v minulosti mýlil, zvláště po připomenutí  předpovědi z května, že Bitcoin klesne pod 9 000 USD.

Místo toho Schiff tvrdil, že cenová rally Bitcoinu byla podpořena obrovským úspěchem zlata v posledních několika měsících. Generální ředitel společnosti Europac rovněž poukázal na reklamní úsilí správce aktiv Grayscale za adopci Bitcoinu mainstreamem.

Závěr

I kritici začínají vidět, že Bitcoin má něco do sebe. Uvidíme, zda uvědomění Petera Schiffa, že se ohledně BTC mýlil, pomůže i dalším lidem, aby kryptoměny vnímali jinak. Schiff není jediný, kdo obrací a připouští, že se mýlil. I velké banky nebo investiční firmy z Wall Street začínají obracet a měnit svůj názor.

Souhlasíte se Schiffem, že za poslední rally u BTC “může” rally zlatého kovu? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img