PayPal může pomoci kryptoměnám v dalším růstu a přijetí mainstreamem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nedávno se hovořilo o tom, že PayPal chce nasadit možnost platby kryptoměnami. Jedná se ale jen špičkou ledovce, pokud jde o vývoj blockchainu a kryptoaktiv. Dobrou zprávou pro ekosystém je přidání 300 milionů zákazníků, kteří budou schopni obchodovat s kryptoměnami, a to na bázi peer-to-peer.

Bitcoin, zn. ideál

Bitcoin byl ideál. Ačkoli nevyšel přesně podle plánu, stále existuje několik zajímavých směrů vývoje, které urychlují přijetí blockchainu a krypta. Zprostředkovateli a třetími stranami mohli být ti, jejichž kryptoměny sice byly navrženy k narušení systému, ale stále se skutečně daly používat jako legitimní alternativy k fiat měnám. Stablecoiny a CBDC jsou jednoduše příznaky mnohem širšího trendu směrem k více polocentralizovaným a centralizovaným možnostem blockchainu a kryptoměn.

Co je potřeba

Pojďme se podívat na to, co blockchain a kryptoměny potřebují a jak budou těžit ze zapojení třetích stran a zprostředkovatelů.

Stabilita. Zapojení třetích stran pomůže podpořit širší používání kryptoměn jako alternativu k fiatu, nikoli pouze jako investiční možnosti. Cenová stabilita je již dlouho problémem skutečně decentralizovaných kryptoměn, ale zapojením některých z hlavních zpracovatelů plateb můžeme doufat, že tento problém vymizí.

Funkčnost. Krypto bylo navrženo jako legitimní alternativa k současným fiatovým měnám. Aby se však toto uskutečnilo, musí být tyto možnosti stejně pohodlné a stejně jednoduché jako ty současné. To umožní propojení s třetími stranami, zpracovateli plateb, bankovními institucemi nebo jinou institucí. Aby bylo možné dosáhnout přijetí mainstreamem, musí být kryptoměny stejně přívětivé k zákazníkům jako současné nástroje.

Regulační jasnost. Vzestup stablecoinů, mincí zajištěných aktivy nebo jiných forem digitálních měn centrální banky by mohl mnohé zasáhnout jako protiklad myšlenky kryptoměny. Aby se kryptoměny a blockchain obecně dostaly mainstream, je třeba zvýšit regulační jasnost. Díky spolupráci se zavedenými zpracovateli plateb a finančními institucemi, z nichž všichni již mají zkušenosti s řešením četných pravidel pro dodržování předpisů a regulací, by se tempo zrychlilo.

V závislosti na tom, která protistrana, jednotlivec nebo instituce je požádána, lze spojování organizací blockchain a kryptoměn se zavedenými subjekty považovat za dobré, ale i za špatné zprávy. Zahrnutí tohoto vývoje do jedné jediné kategorie však představuje neúplný pohled na trh a také ten, který bude brzdit pokračující růst ekosystému.

Kryptoměny a digitální peníze obecně jsou budoucností peněz, to je jasné. Ale pro to, aby kryptoměny plně generovaly a vytvářely slibované výhody, je stále více zřejmé, že je potřeba připojení zavedených institucí. Regulační zkušenosti, cenová stabilita a zvýšená jasnost, jsou jen některé z výhod, které lze z takového uspořádání získat.

Závěr

Blockchain a krypto jsou budoucnost, a aby se tato budoucnost mohla naplnit, musí existovat partnerství mezi kryptem a stávajícími finančními institucemi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře