[Polední zprávy] • CEO Binance: Bitcoin je nyní nazýván stablecoinem • Binance spálila BNB tokeny za 60,5 mil. USD • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoinový sentiment se minulý týden příliš nezlepšil, protože BTC se pohyboval v rozmezí jen cca 150 USD. Obchodníci si udržovali odstup od nejvyšší kryptoměny a zároveň se soustředili na trh DeFi. Všichni nyní sledují, jak se vyvine situace u indexu S&P 500, protože americký index vytvořil rekordně pozitivní korelaci s Bitcoinem. Obchodníci přesunuli velké částky z bitcoinů na spekulace na nárůst DeFi. Altcoiny tak stále získávají trakci, zatímco bitcoiny zůstávají v klidu. Tím se snižuje i dominance BTC na trhu kryptoměn, nyní je na 62 %, což je nejnižší bod za posledních pět měsíců. Volatilita Bitcoinu dosáhla tento týden 15měsíčního minima.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH/USD a LTC/USD, drahé kovy, BTC/USD. A přehledy trhů zde: 17.07.20 [Přehled trhu+BTC], 18.07.20 [Přehled trhu+BTC+LTC] , 19.07.20 [Přehled trhu+BTC]

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Changpeng Zhao, CEO Binanace, říká, že bitcoiny nakonec vystřelí ze současného koridoru 9 000 – 9 500 USD, ale kryptoměna je nyní „opravdu stabilní“. „Myslím, že dříve nebo později to vypukne,“ řekl CZ. „Lidé dokonce teď nazývají Bitcoin stablecoinem.“

Barry Silbert, CEO investiční společnosti Grayscale Investments a Digital Currency Group, věří, že Spojené státy jsou za hranicí možnosti zákazu bitcoinů. V rozhovoru pro investory  uvedl, že by byl „opatrně optimistický“, pokud jde o šance na regulaci kryptoměn v USA: „Poprvé v historii se dostáváme za riziko „zákazu bitcoinů „. „V DC existuje dostatečná podpora od tvůrců politik a regulačních orgánů, že Bitcoin má právo na existenci a že jej nemůžete vypnout.“

Zatímco pětileté výročí blockchainu Etherea je vzdálené jen pár týdnů, výkonnost tokenů ERC-20 na trhu se zvýšila a téměř dosáhla parity s Ethereem. Ryan Selkis, CEO kryptoanalytické firmy Messari, uvedl, že tržní kapitalizace všech ERC-20 tokenů dosáhla zhruba 25,6 miliard USD, což je asi 49% celkových aktiv na blockchainu Etherea.

Kryptoburzy, banky, projekty

Platební gigant PayPal si vybral společnost Paxos pro spolupráci na rozšíření platebních služeb o kryptoměny. Navíc v dopise zaslaném Evropské komisi v březnu PayPal uvedl, že podnikl „…kroky k dalšímu rozvoji svých možností v oblasti kryptoměn“. Odhalení PayPalu je významné, protože se uvádí, že poskytuje platební služby více než 300 milionům uživatelů.

Evropský fintech jednorožec Revolut uzavřel partnerství s firmou Paxos Crypto Brokerage pro poskytování kryptoplateb klientům v USA.

Binance právě odstranila z oběhu celkem 3 477 388 BNB v hodnotě 60,5 milionu USD – největší pálení tokenů v historii této kryptoměny. Kryptogigant provádí čtvrtletní spalování tokenů, dokud nezničí 100 milionů BNB z oběhu, což představuje polovinu z celkových 200 milionů BNB, které byly kdy vydány. Počet tokenů BNB, které mají být spáleny, je určen počtem obchodů provedených na Binance ve tříměsíčním okně. Cílem strategie je snížit nabídku BNB a zvýšit jeho hodnotu.

Hlavní japonská burza Huobi žádá své uživatele, aby do 16. srpna hlasovali o tom, jaké nové kryptoměny by chtěli vidět. Podle aktualizace na webu Huobi zveřejněné 16. července zvažuje japonská burza přidání Enjin (ENJ), IOS Token (IOST), Neo (NEO), Ontology (ONT), Qtum (QTUM) a Tezos ( XTZ).

Regulace, CBDC

Nová žaloba proti fintech startupu Plaid tvrdí, že společnost zneužila soukromá data uživatelů. Plaid, který letos koupila Visa za 5,3 miliardy dolarů – shromáždil informace o více než 200 milionech různých finančních účtech, které využívají služeb jako Venmo, Coinbase, Square’s Cash App a Stripe. Stížnost uvádí, že Plaid získal „přímý a úplný přístup k osobním finančním bankovním informacím spotřebitelů pro vlastní obchodní účely Plaid, které zcela nesouvisejí s používáním aplikace spotřebiteli“.

Singapurská centrální banka (MAS), je připravena integrovat svou platební síť založenou na blockchainu s komerčními aplikacemi. Centrální banka dokončila svoji pátou a závěrečnou fázi projektu Ubin, který začal v roce 2016, s cílem prozkoumat využití technologie blockchain při zúčtování a vypořádání plateb a cenných papírů. Nyní, když experimentální fáze projektu skončila, je MAS připravena na komerční adopci, větší přijetí a živé nasazení technologie blockchain.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: