[Polední zprávy] • Plan B: Bitcoin už měl dosáhnout 25 000 USD • DeFi horečka poslala ETH poplatky na dvouletá maxima • a další novinky

0
zprávy, news
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin podle historicky přesvědčivých technických indikátorů může v nadcházejících dnech a týdnech vyskočit i nad 10 000 dolarů. V úterý se referenční kryptoměna vymanila z úzkého pásma, ve kterém se pohybovala posledních několik týdnů. Vzestupný trend nastal v důsledku vývoje globálního trhu, kde došlo k růstu kvůli rozhodnutí Evropské unie o pomoci ve výši 2 bilionů dolarů. Více v naší dnešní TA na BTC.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: AMD a Google. Přehled trhů si můžete projít zde: Když to nejde, tak to nejde… 

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Plan B: Bitcoin už měl dosáhnout 25 000 USD

Analytik, známý pod přezdívkou Plan B, pevně věří v model „stock-to-flow“, který pro BTC vytvořil, a zveřejňuje na svém Twitter profilu denní ceny a aktualizace vývoje trhu (na základě svého matematického modelu). Podle tweetu, který dnes zveřejnil, by nyní měl Bitcoin stát 25 000 USD, vzhledem ke „korelaci a integraci s S&P 500 za posledních deset let“.

Objemy P2P obchodování s BTC prudce rostou, vede Indie

Peer-to-peer (P2P) obchodování s BTC tento týden dosáhlo nového ATH v 6 zemích, přičemž Indie se ujala vedení. Nejvýznamnější země jsou Indie s 3,4 miliony dolarů, Ghana s 1,7 miliony dolarů, Filipíny a Argentina s 1 miliony dolarů, Mexiko s 700 000 USD a Egypt se 150 000 USD.

Čínský BSN oznámil podporu pro dalších šest populárních blockchainů

Tezos, NEO, Nervos, EOS, IRISnet a Ethereum jsou nyní podporovány čínskou Blockchain Service Network (BSN). Uživatelé v pevninské Číně však nebudou moci uvedené platformy používat. Od 10. srpna budou vývojáři BSN moci přenášet decentralizované aplikace (Dapps) postavené na jednom z uvedených blockchainů a používat je v BSN pro uživatele se sídlem v zahraničí. Podle zpráv má BSN za cíl rozšiřovat svou podporu každý měsíc o seznam 3-5 nových veřejných blockchainů.

Kryptoburzy, banky

Kanadský regulátor dosáhl dohody s majiteli kryptoburzy Coinsquare

Komise pro cenné papíry v kanadském Ontariu (OSC) došla k dohodě s kryptoburzou Coinsquare a jejím vedením poté, co se přiznalo k nekalým obchodním praktikám (tzv. wash trading). V rámci vypořádání se Cole Diamond a Virgile Rostand dohodli na rezignaci na své pozice a zaplatili pokuty ve výši 1 milion USD, respektive 900 000 USD.

DeFi

DeFi horečka poslala ETH poplatky na dvouletá maxima

Data Coin Metrics ukazují, že mediánové transakční poplatky na ETH jsou těsně pod 0,50 USD – což je nejvýše od začátku srpna 2018. Connor Abendschien, analytik výzkumu společnosti Digital Assets Data, uvedl, že k nárůstu cen plynu přispělo také „masivní zvýšení počtu“ stablecoinů ERC-20. Analytici Coin Metrics tvrdí, že nárůst transakčních poplatků pochází ze zvýšeného využití sítě v souvislosti s DeFi. Celková hodnota, uzamčená v projektech DeFi, nedávno podle společnosti DeFi Pulse překročila hranici 3 miliard dolarů.

Yearn Finance token je posledním miláčkem DeFi investorů, podle vydavatelů je bezcenný

Nejnovějším tokenem DeFi, který se dostal na scénu, je Yearn’s YFI, který samotní emitenti označili jako „bezcenný“. Nicméně jeho cena se od začátku prudce zvýšila a bylo vytěženo 150 milionů dolarů z vkladů. Společnost Yearn Finance vydala před několika dny token, k němuž uvedla, že je jen pro použití pro správu platformy, a ti, které „nezajímá správa platformy, by se od něj měli držet dál“.

Regulace, CBDC

USA zůstávají pozadu v závodu o CBDC

Digitální dolary a digitální měny centrálních bank se v posledním roce staly horkým tématem. Čínské plány týkající se digitálního jüanu spolu s projektem Libra od Facebooku zvýšily výzvy k digitálnímu dolaru. Avšak přes rostoucí výzvy, aby Federální rezervní systém začal pracovat na digitálním dolaru, USA zaostávají za projekty v oblasti digitálních měn kdekoli na světě, varovala bývalá šéfka Komise pro obchodování s komoditami (CFTC).

Třetí největší japonská banka se přidala k blockchainovému konsorciu

Sumitomo Mitsui Bank Corporation (SMBC), která čelí narušením práce způsobeným novým koronavirem a potřebě efektivně fungovat i během krizí, dnes (21. července 2020) podepsala dopis o záměru připojit se k síti Coneta Beta Network a uzavřela dohodu o členství v Komgo – což je švýcarská platforma pro obchodování s komoditami založená na blockchainu, jejíž akcionáři pocházejí z oblastí bankovnictví, ropy a obchodu. SMBC je třetí největší bankou podle výše aktiv v Japonsku.

Jižní Korea finalizuje plán na zdanění zisků z kryptoměn 20 %

Vláda Jižní Korei dokončila svůj plán účtovat 20% daň z příjmu z krypto transakcí. Ministerstvo hospodářství a financí země ve středu změnilo svůj daňový zákon s tím, že roční příjem více než 2,5 milionu wonů (~ 2 000 USD) z obchodování s kryptem bude podléhat 20% dani pro obyvatele. Příjem nižší než tato částka nebude podléhat dani.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře