21.07.20 Technická analýza akcií AMD a Google – Ne všem technologickým titulům se daří

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze se chci zaměřit na akciové tituly technologických firem, které nejsou v expanzi tak úspěšné jako je tomu třeba u Tesly a Amazonu. Konkrétně se jedná o AMD a Alphabet (Google), které tak trochu stagnují. Určitě se teda nedá říci, že když máte akcii technologické společnosti, tak to poroste do nebes.

U AMD a Google je totiž značný problém pokořit ATH hladinu z února letošního roku a pokračovat v růstové trajektorii. Trh s akciemi AMD zpočátku exceloval, ale u ATH úrovně je zjevný problém, přes který se nakupující nejsou schopni dostat.

Takže se tento trh již tři měsíce vůbec nikam z technického hlediska neposunul. Co se týče Googlu, tak tady se podařilo atakovat level historického maxima až tento měsíc a zatím nemůžeme mluvit o tom, že bychom měli definitivní breakout.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Jak jsme říkal v úvodu, tak akcie AMD zpočátku excelovaly, ale následně nebyly s to překonat klíčovou úroveň, kterou je původní ATH hladina. Tenhle stav přetrvává už tři měsíce, kdy cenový vývoje je omezen mezi S/R hladina 59,14 USD – 47,99 USD.

Je zřejmé, že spodní vymezená hranice je pro obchodníky a investory dostatečně lákavá, takže ji směle vykupují. Ovšem nákupní tlak zřetelně ustoupí na nejvyšší úrovni, což následně vyústí v zamítnutí. Zamítnutí jsou už minimálně čtyři a nemyslím si, že to bude snadné prorazit.

Aktuálně to vypadá na pátý pokus, ale já si myslím, že to zase skončí nezdarem. Vyvozuji to i z toho, že objemy obchodů soustavně klesají. Vzhledem k tomuto jevu nelze moc počítat s pokračující expanzí, protože kapitál postupně dochází.

Indikátory

Z RSI indikátoru můžeme konstatovat, že nakupující jsou rozhodně iniciativnější, než prodávající, ale v blízkosti hraničních 70 bodů je ta iniciativa vždy přejde a nastoupí medvědi. Za ty tři měsíce byl nejhlubší propad po 38 bodů, takže se vcelku divím, že to býci nejsou schopni konečně pushnout.

Z vývoje křivek MACD zase vyvozuji, že trh za tu dobu moc nevěděl kudy kam. Celkově bylo momentum spíše negativní, ale zároveň dost slabé. Došlo k několika bullish crossům, ale ty se ukazovaly za falešné. Nakonec se prosadil až ten poslední bullish cross, takže celkové momentum je nyní pozitivní. Možná to tomu trhu i pomůže během následujícího pokusu o průraz.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Google

Na trhu s akciemi Googlu trvalo až do července, než se vůbec otestovala ATH hladina z února. Celý červen tu byla zřetelná stagnace, která se zlomila až na konci téhož měsíce. Respektive, k definitivnímu průlomu došlo až na průraz skrze S/R level 1 479 USD, který se odehrál aktuální měsíc.

Cesta k historickému maxima se tak otevřela a před týdnem došlo k tomu zmiňovanému otestování. Zdálo se, že trh na nic moc nečeká a hned uvidíme pokoření této úrovně, ale ve finále to selhalo. Technicky vzato tedy máme nové ATH, ale bez potvrzeného průrazu. Býci posléze využili S/R úroveň 1 479 USD jako support, díky čemuž během včerejška započal opětovný pokus o překonání nejklíčovější úrovně.

Včerejší svíce se zavřela moc hezky, tak třeba z toho vyplyne pozitivní výsledek. Buď budeme pokračovat v expanzi nebo dojde k obyčejnému throwbacku. Během toho throwbacku se otestuje původní ATH level a stane se z něj support, či to selže a zase půjdeme k S/R úrovni 1 479 USD.

Indikátory

Na RSI indikátoru vidíme, že trh se tento rok vyloženě štítí hranice mezi „normálními“ a „překoupenými“ hodnotami. Vždycky, když je křivka v blízkosti 70 bodů, tak následuje vzápětí otočka. Většinou z toho nevzejde žádný významný drop, ale i tak z toho lze seznat, že je tu v tomto ohledu problém. Jestli trh nebude pokračovat v expanzi, tak tento problém akorát přetrvá.

Závěr

Na těchto dvou akciových titulech technologických společností jsme si názorně ukázali, že ne vše tak pumpuje jako Tesla. Nejsou to rozhodně slabé trhy, ale v kontrastu s Teslou a Amazonem je to nic.

A takový kontrast mi upřímně moc nedává smysl a nevidím v tom opodstatnění. Proč některé tituly tak agresivně pumpují, když jiné stagnují? Jak jsem již mnohokrát řekl, tak na akciovém trhu se nám vytvoří nová bublina, která se pravděpodobně do konce roku ještě bude přifukovat.

V samém závěru této bubliny bych si dovolil tvrdit, že emoce budou tak tvrdě pracovat, že i tyto prozatím stagnující tituly během několika měsíců mohou radikálně povyrůst na ceně. Jakmile si totiž retail začne uvědomovat, že je Tesla extrémně drahá, tak to raději dá do něčeho levnějšího.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mirek

o den později… AMD +8% 😀

spot_img