První fond na blockchainu Etherea splnil všechny požadavky amerického regulátora SEC

5
(5)

Zprávy a souhrny

Na souhlas Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) ohledně bitcoinového ETF si ještě budeme muset nějaký čas počkat (pokud se někdy vůbec dočkáme), ale máme tady jiný milník: fond převedený na blockchain.

V pondělí začal finanční manažer společnosti Arca, sídlící v Los Angeles, prodávat podíly ve svém fondu s názvem „Arca US Treasury Fund“. Jde o fond, registrovaný Komisí pro cenné papíry, jehož digitální akcie (tzv. ArCoins) se obchodují na blockchainu Etherea. Fond bude investovat většinu svých aktiv (minimálně 80 procent) do krátkodobých státních pokladničních poukázek a směnek.

První kryptoměnový fond v plném souladu s pravidly SEC

Je to vůbec poprvé, kdy (ke kryptoměnám dosti skeptická) SEC umožnila fondu, reprezentovanému kryptografickými tokeny vstoupit na investiční trhy podle zákona o investičních společnostech z roku 1940. Jak je vidět v regulačních spisech, tak společnost Arca během téměř 20 měsíců předkládala různé formy návrhu svého ArCoinu, aby vyhověla všem požadavkům Komise pro cenné papíry. Generální ředitel Arca Labs, Rayne Steinberg, v tiskovém prohlášení uvedl:

„Naše dnešní oznámení je průlomovým a transformačním krokem směrem ke sjednocení tradičního financování s investicemi do digitálních aktiv, protože tato nová kategorie regulovaných digitálních investičních produktů je nyní investorům k dispozici.“

Protože fond plánuje investovat do nízkorizikových aktiv, očekává se, že čistá hodnota aktiv (NAV) ArCoins zůstane relativně stabilní. Tato NAV by se měla pohybovat kolem $ 1,00 a k dispozici bude 100 milionů jednotek ArCoin.

Fond zatím neplánuje investovat do žádných digitálních aktiv, investoři budou moci obchodovat s ArCoiny peer-to-peer prostřednictvím blockchainu Etherea. Pro něj hrála skutečnost, že se jedná o jeden z největších veřejných blockchainů na světě, který hostí mnoho nových kryptografických aktiv.

ArCoin

ArCoin je token používající protokol ERC-1404. Jde o restriktivnější derivát populárního protokolu ERC-20. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že ERC-1404 omezuje adresy (whitelisted ETH adresy), kam mohou držitelé své tokeny poslat. To je naprosto klíčový bod pro regulátory, kteří se obávají, aby se tokeny nedostaly mimo „jejich dohled“.

Finanční instituce by mohly potenciálně využívat tato digitální aktiva pro širokou škálu případů použití, včetně plateb, půjček, zúčtování a vypořádání, obchodování a správy pokladny. Vedení Arca dále odhalilo, že plánují uvolnit ještě další finanční produkty, které budou regulovány podle zákona o investičních společnostech.

Podle Jeralda Davida, prezidenta Arca Capital Management, je spuštění tohoto fondu důležitým milníkem pro digitální měny a blockchain. Je to navíc vůbec poprvé, kdy na takto vysoké úrovni bude blockchain integrován do fondu, který je registrován u SEC.

„Investorům se snažíme vydláždit cestu, aby mohli využívat ArCoin v rámci svých každodenních obchodních operací“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jacob

PogChamp

Reklama: