[Hot news] Nový malware z ČR a Slovenska je trojitá hrozba pro uživatele kryptoměn

3.3
(7)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Odborníci na kybernetickou bezpečnost v ESETu zveřejnili hloubkovou studii o novém malware s názvem „KryptoCibule“.

Tři způsoby útoku

Toto zneužití konkrétně cílí na uživatele Windows třemi způsoby útoku – instalace aplikace pro těžbu kryptoměny, přímé krádeže souborů kryptopeněženky a nahrazení zkopírovaných/vložených adres peněženky. Podle firmy zabývající se kybernetickou bezpečností se vývojáři KryptoCibule spoléhají na síť Tor a protokol BitTorrent.

Již do roku 2018

Původní inkarnace malware se poprvé objevila v prosinci 2018. V té době to byl pouze nástroj pro těžbu XMR, který tiše sklízel systémové prostředky, aby generoval měnu. V únoru 2019 se společnost KryptoCibule vyvinula tak, aby zahrnovala způsoby exfiltrace souborů kryptopeněženky z počítačů obětí. Od té doby malware přidal do svých útoků třetí rozměr začleněním kawpowminer – aplikace, která těží Ethereum (ETH).

ESET odhalil, že oběti aktivně stahují torrentové soubory, které obsahují KryptoCibule, prostřednictvím webu Ulozto.cz. Zdá se, že většina z nich se nachází v České republice a na Slovensku.

“Operátoři malwaru pravděpodobně dokázali vydělat více peněz krádeží peněženek a těžbou kryptoměn, než kolik jsme našli v napadených peněženkách. Samotný příjem generovaný touto komponentou se nezdá dostatečný k ospravedlnění vyvinutého úsilí.”

Napište nám do komentářů, pokud máte zkušenost s tímto malwarem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře