Největší hráči Wall Street budou chtít v příštích letech Bitcoin

4.2
(12)

Zprávy a souhrny

Historie Bitcoinu nás vrací zpět do historie revolucí, které ovládly svět. Abychom plně porozuměli cestě, kterou si Bitcoin od času svého vytvoření Satoshi Nakamotem před více než dvanácti lety prošel, začneme jedním citátem.

„Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete“

Pravděpodobně jste již tento citát, který se často připisuje Gándhímu, slyšeli. Dokonale popisuje všechny fáze, kterými prochází revoluce, než konečně zvítězí. Ve skutečnosti je to apokryfní citát, protože Gándhí není původním autorem. Prvním, kdo vyslovil tuto větu, byl jistý Nicholas Klein, který byl na počátku 20. století zastáncem amerického odborového svazu.

V každém případě se tyto věty vztahují na Bitcoin více než kdy jindy. Bitcoin v současné době přechází z fáze „Bojují s vámi“ do fáze „Pak vyhrajete“.

Rok 2020 urychlil změnu vnímání Bitcoinu

Tváří v tvář velké peněžní inflaci, kterou zažíváme, si stále více hráčů z tradičních finančních trhů uvědomuje, že bitcoiny tu zůstanou. Rovněž dochází k prozření, že Bitcoin je nejlepším zajištěním proti měnové inflaci. BTC je jakási výrazně vylepšená verze zlata, přístupná co největšímu počtu lidí.

Jedním z prvních makroinvenstorů, který do Bitcoinu začal investovat je Paul Tudor Jones. Krátce před třetím halvingem se nechal slyšet, že nyní upřednostňuje nákup BTC před nákupem zlata jako zajištění proti velké měnové inflaci.

A v ten samý čas se objevila společnost Grayscale se svým bitcoinovým fondem, který se těší fenomenálnímu úspěchu. Klienti Grayscale, kteří jsou z více než 90 % institucionálními investory, již několik měsíců doslova na nákup Bitcoinu „tlačí a spěchají“. Výsledek je skoro neuvěřitelný, neboť Grayscale (v době psaní tohoto článků) drží pro své klienty více než 580 000 BTC.

Velké společnosti, které vsadily na BTC, již sklízí sladké odměny svého rozhodnutí

Byla to společnost MicroStrategy, která se v létě 2020 dostala na titulní stránky, když její generální ředitel Michael J. Saylor oznámil, že společnost si jako své primární rezervní aktivum vybrala Bitcoin. Výsledkem byly nákupy BTC na spotovém trhu za 475 milionů (v dnešních cenách to je již více než 950 milionů dolarů) a tím jejich nákupy ani zdaleka nekončí.

MicroStrategy jasně ukazuje cestu vpřed pro velké společnosti nejen v USA, ale po celém světě. Společnost Square do Bitcoinu vstoupila počátkem října nákupem BTC v hodnotě 50 milionů dolarů. 4 709 BTC, které dnes Square vlastní, představuje ekvivalent 86 milionů dolarů.

PayPal přináší Bitcoin široké veřejnosti

Na konci října 2020 společnost PayPal oznámila, že 1. ledna 2021 oficiálně vstupuje do světa BTC. PayPal tak nabídne nákup / prodej bitcoinů svým 346 milionům uživatelů po celém světě přímo ze své platformy.

PayPal již nicméně začal tuto službu nabízet některým americkým uživatelům. Úspěch byl až tak veliký, že PayPal od začátku listopadu 2020 koupil 70 % všech nově vytěžených BTC. A to je jen začátek! Vstup MicroStrategy, Square a PayPalu zvyšují důvěryhodnost Bitcoinu a ten se tak stává středem čím dál většího zájmů Wall Street.

Největší hráči Wall Street se připravují v nejbližších měsících vstoupit do světa kryptoměn

Legendární investor Stanley Druckenmiller nedávno vysvětlil, že on sám vlastní bitcoiny, protože očekává pokles amerického dolaru a dodává, že pokud sázka na zlato funguje, sázka na Bitcoin bude fungovat ještě mnohem lépe.

BlackRock, největší správce aktiv na světě, přiznal prostřednictvím vedení společnosti, že „Bitcoin je tady, aby tady již zůstal“. Rick Rieder, CIO společnosti BlackRock vysvětlil, že i když on sám není bitcoinový býk, dobře vidí, že Bitcoin nadále nahrazuje zlato:

„Bitcoin ve velkém bere roli zlatu […] jeho použití je mnohem jednodušší a funkčnější než předávání si zlatých mincí“

V čem spočívá největší hodnota BTC je Wall Street jasné. Bitcoin je vylepšená verze zlata, která může ochránit vaše bohatství před působením inflace způsobem, který je odolný vůči cenzuře. Poptávka po BTC v příštích letech nepochybně poroste, celkové množství BTC je ale pevně dané a nepřesáhne 21 milionů mincí.

Ačkoli BlackRock dosud přímo do Bitcoinu nevstoupil, nemělo by se zapomínat, že BlackRock je významným akcionářem již zmiňované společnosti MicroStrategy. Ať tak či onak, je více než pravděpodobné, že BlackRock nakonec Bitcoiny pro své klienty nakoupí.

Americké banky jsou nyní ohledně BTC bullish

V polovině léta 2020 dostaly americké banky zelenou a mohou svým klientům nabízet služby nákupu a úschovy bitcoinů. Ještě před tímto souhlasem generální ředitel JP Morgan, Jamie Dimon, přiznal, že se v Bitcoinu mýlil a zalitoval, že jej na konci roku 2017 označil za podvod. Nyní zastává názor, že Bitcoin tady s námi již zůstane.

Banka mezitím začala poskytovat bankovní služby krypotměnovým burzám Coinbase či Gemini, což je klíčové pro zajištění likvidity těchto hlavních obchodních platforem. V nadcházejících měsících je vysoce pravděpodobné, že i JP Morgan nakonec nabídne svým klientům možnost nákupu BTC.

A pak bych chtěl připomenout Citibank, která zaslala svým institucionálním klientům report, ve kterém předpokládají, že cena BTC může do konce roku 2021 dosáhnout 318 000 $ – tomu říkám optimismus.

Závěr

Všichni tito velcí hráči, kteří ještě před několika měsíci Bitcoin očerňovali a ignorovali, si uvědomují, že v budoucnu už nemohou bitcoinovou revoluci ignorovat. Nyní to jsou právě ta největší jména Wall Street, která Bitcoin potřebují. Rovnováha sil se postupně mění a můžeme očekávat, že v nadcházejících měsících do světa kryptoměn (speciálně toho bitcoinového) vstoupí další hráči.

To, co začalo jako fantazie několika geeků, se v průběhu let stalo skutečnou peněžní revolucí, která sebou vezme vše, co se jí postaví do cesty. Ti, kteří se rozhodnou být součástí bitcoinové revoluce, budou štědře odměněni. Věřte tomu, že Wall Street si to dnes uvědomuje víc než kdy předtím.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Už jsem to tady říkal ale zopakuji. Satoshi Nakamoto je příchozí z budoucnosti, který zcela jednoznačně ví, jak bude expanze BTC probíhat. Takže nakupujte, $1M je inevitable.

Filuta

A jak to víš ?

Jan

Přišli jsme spolu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: