Michael Saylor si nemyslí, že Bitcoin nahradí fiat

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Michael Saylor, generální ředitel přední světové firmy MicroStrategy, zareagoval na analytiky, kteří tvrdí, že navzdory globálnímu přijetí a růstu ceny, Bitcoin není schopen nahradit americký dolar.

Saylor rychle zareagoval na článek “Bitcoin is not money – yet”,  který na Twitteru zveřejnil předseda představenstva a šéfredaktor časopisu Forbes – Steve Forbes. V něm se vyjadřuje, že i když cena Bitcoinu stále roste, nedělá to z něj ještě alternativu k dolaru.

Bitcoin nenahradí fiat – ale může nahradit zlato

Ve své reakci Saylor zopakoval, že na rozdíl od obecné víry Bitcoin nemá v úmyslu nahradit fiat, ale místo toho chce nahradit zlato a stát se předním uchovatelem hodnoty. Ve svém tweetu píše:

„Ve vší úctě bitcoin není měna a nenahrazuje dolar. Jedná se o peněžní aktivum, které rychle nahrazuje zlato jako úložiště hodnoty. Bude koexistovat s nekrytými měnami, protože jako bezpečné přístaviště přitahuje do sebe kapitál ze slabších aktiv“

S tímto tvrzením vyjádřil ve své reakci souhlas i generální ředitel kryptoměnové burzy Binance, Changpeng Zhao (CZ), který uvedl:

„Mnoho lidí se mýlí.“ Všichni se buď bojí (nebo doufají), že bitcoin nahradí nějakou existující věc. O to tady ale nejde. Bitcoin je nová věc. Nezáleží na tom starém.“

Na jednu z reakcí, že Bitcoin je pouze „novým Ponzi schématem“, CZ dodal, že Bitcoin je lepší než to, čemu se říká „peníze“.

Role Bitcoinu

Je pravda, že velké množství tradičních finančních investorů a osobností interpretuje strukturu bitcoinu jako strukturu navrženou tak, aby mu pomohla sesadit americký dolar. Ale jak kdysi podotkl v jednom se svých dřívějších tweetů Elon Musk:

„USD shortuje sám sebe“

V kryptoměnové komunitě široce převažuje názor, že Bitcoin je nové digitální zlato a mnoho významných osobností vyjádřilo podporu tomuto tvrzení. Jak vidíme stále znova a znovu, přicházející investoři, miliardáři a vůbec všichni, kdo mají Bitcoin rádi, jej opakovaně označují za „digitální zlato“.

Závěr

Nedávno zveřejněná data od společnosti Statista ukázala, že poptávka po zlatě v roce 2020 poklesla o 14 procent. V loňském roce předčila výkonost BTC mnoho předních aktiv, včetně již tolikrát zmiňovaného zlata.

I když odpověď na otázku, zda se Bitcoinu podaří sesadit zlato z jeho trůnu uchovatele hodnoty, zatím neznáme, je vidět, že poptávka po něm neustále roste. Michael Saylor se svými tweety přichází v době, co jeho společnost MicroStrategy (MSTR) nakoupila další BTC  a aktuálně se hodnota jimi držených BTC pohybuje kolem2,5 miliardy dolarů.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: