Bitcoin se ukázal jako spolehlivý uchovatel hodnoty

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Odborníci na kryptoměny se s ekonomy v průběhu roku 2020 zabývali otázkou, zda je Bitcoin v krizových situacích spolehlivým uchovatelem hodnoty. V současné době můžeme s jistotou prohlásit, že odpověď již známe.

Covidový rok

Rok 2020 byl bezpochyby nepodobný jakémukoli jinému roku tohoto století. Pokračující pandemie koronaviru Covid-19, politické napětí, přírodní katastrofy, protesty proti rasové diskriminaci a neomezený tisk peněz centrálními bankami.

Rok 2020 byl významným i dramatickým rokem nejen pro lidi po celém světě, ale také pro nejdůležitější kryptoměnu světa. Na začátku 2020 bylo těžké si představit, jak se svět velmi rychle změní.

Navzdory negativním dopadům pandemie koronaviru došlo k určitému pozitivnímu vývoji v oblasti kryptoměn a digitalizace měnového systému. Pandemie koronaviru ukázala světu, že existují vážné problémy se stávajícím finančním systémem.

Stimulační balíčky a bitcoin

Stimulační balíčky na záchranu ekonomiky ve světě spustily neomezený a zběsilý tisk peněz, což vyděsilo mnoho ekonomů a investorů. Jen do poloviny roku 2020 vytiskly centrální banky peníze ve výši 15 bilionů amerických dolarů jako opatření proti pandemii na záchranu globálních ekonomik.

V roce 2020 tak začal narůstat zájem institucionálních investorů o Bitcoin. Pro Bitcoin se také rozhodlo několik předních osobností nejen z finančního světa. Veškeré dění ve světě posunulo Bitcoin a další kryptoměny kupředu.

Přestože je těžké předpovídat budoucnost kryptoměn v pokoronavirovém světě, jelikož pandemie neskončila, jedno je ale jasné. Bitcoin se v roce 2020 ukázal jako spolehlivým uchovatelem hodnoty a pravděpodobně tomu bude i v blízké budoucnosti.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 34 559 USD dle KMC.

Závěr

Rok 2020 se mimo jiné nesl ve znamení digitalizace stávajících měnových systémů. Digitální měny vydané centrální bankou (CBDC) se tak staly předmětem diskuzí. Ve světě tak pracuje mnoho vlád po celém světě na své vlastní digitální měně. Bitcoin se tak může stát opravdu tím digitálním zlatem, za které ho mnozí prohlašovali. Jedním z mála aktiv, které budou nezávislé na centrální autoritě.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

btc neni digitalnim zlatem jak kazdy rika otrepanou mantru – btc je proste bitcoin a nikoli zlato.
az se do toho oprou centralni banky celeho sveta kde bude zlato ?????

Poslední editace 2 let před přes ppetr1

Reklama: