Bitcoin je pro svět důležitý – tvrdí Michael Saylor

5
(6)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel společnosti MicroStrategy, Michael Saylor, se v nedávném podcastu věnoval bitcoinu. Nejdůležitější kryptoměnu světa porovnával s globální platformou pro sdílení videí, YouTube.

Důležitý bitcoin

V nedávné epizodě podcastu The Saylor Series na kanálu Robert Breedlove prohlásil Michael Saylor, že schopnost Bitcoinu nechat lidi spravovat své vlastní peníze je podobná způsobu, jakým YouTube umožňuje lidem provozovat vlastní videotvorbu.

„YouTube vám umožňuje stát se vlastní televizní stanicí. Když se na to podíváme jiným způsobem, když dávám peníze do bitocinu, zapojuji se tak do digitální sítě, dávám klíče někomu, komu důvěřuji, rodině třeba.“

Michael Saylor v podcastu také prohlásil, že věří, že mainstream je i nadále příliš zaměřen na použití Bitcoinu jako prostředku směny a podceňují jeho úlohu jako uchovatele hodnoty. Dle jeho slov je díky povědomí široké veřejnosti mnohem cennější.

 „Myslím, že lidé se příliš soustředí na cenu bitcoinu a podceňují jeho hodnotu jako uchovatele hodnoty. Bitcoin je mnohem lepší než jakékoli jiné aktivum.“

Michael Saylor v minulém roce prohlásil, že hodlá investovat čistý výnos z prodeje dluhopisů do Bitcoinu. Jeho společnost koncem minulého roku zdvojnásobila svoji zásobu matičky všech kryptoměn a oznámila nabídku cenných papírů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 35 538 USD dle KMC.

Závěr

Zde bych jen doplnil, že srovnávat Bitcoin a YouZube je poněkud nešťastné. Sociální gigant je společnost, která může své uživatele smazat ze své platformy, tak jako se tomu aktuálně děje ve Spojených státech amerických.

V minulosti bylo smazáno několik kryptoměnových kanálů. Bitcoin je lepší kvůli své svobodné decentralizované povaze a nepodléhá třetím stranám.

Na celou epizodu The Saylor Series Episode 8 se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE [1] .

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: