Svět budoucnosti nese jméno Bitcoin aneb Proč je Bitcoin o tolik lepší než zlato

4.3
(19)

Zprávy a souhrny

Poslední dobou neuplyne snad ani den, aby se některý z renomovaných institucionálních investorů nepřipojil k stále se rozšiřujícímu seznamu těch, kteří v současné situaci (jako zajištění proti velké měnové inflaci) radí nakupovat spíše Bitcoin nežli zlato.

Jedním z posledních velkých jmen není nikdo jiný než Ray Dalio.

Přestože Dalio zatím Bitcoiny ještě tak úplně zcela nepřijal, uznává, že Bitcoin je atraktivní alternativou ke zlatu. V jedné z relací AMA (Ask Me Anything – Ptejte se mne na cokoli) na Redditu všechny překvapil tím, že začal takto:

„Myslím si, že bitcoiny se za posledních deset let etablovaly jako zajímavá alternativa aktiv podobná zlatu s některými odlišnostmi […] Bitcoin lze použít k diverzifikaci od zlata: Takže bitcoiny by mohly sloužit jako diverzifikátor zlata a dalších podobných zásob aktiv. Hlavní věcí je mít v portfoliu některá z těchto typů aktiv (s omezenou nabídkou, která jsou mobilní a která představují zásoby bohatství), včetně akcií, a diverzifikovat je. Dost lidí to ale nedělá.“

Jak sami vidíte, přestože Dalio dosud není úplným zastáncem BTC, jako je třeba Paul Tudor Jones nebo Stanley Druckenmiller, tak pro někoho, kdo ještě před několika týdny nákup BTC nedoporučoval, je to velký krok úplně opačným směrem.

Výhody Bitcoinu oproti zlatu jsou obrovské

Úspěch bitcoinů je nevyhnutelný a je třeba říci, že Bitcoin má oproti zlatu několik velmi důležitých výhod.

Bitcoin je mnohem vzácnější než zlato a je také lépe přenositelnější. Své bitcoiny můžete velmi diskrétně nosit s sebou kdekoli na světě. Jediné, co musíte udělat, je zapamatovat si 24 slov vaší počáteční fráze.

Oproti tomu zlato lze snáze padělat a je těžší rozpoznat jeho pravost. U bitcoinů toto nehrozí a jejich odolnost je také mnohem lepší. A v neposlední řadě tu máme dělitelnost BTC, což je neuvěřitelná výhoda, díky které je Bitcoin přístupný stovkám milionů lidí, kteří byli vyloučeni z bankovního systému. Každá mince je dělitelná až na osm desetinných míst.

Bitcoin si může na Zemi koupit kdokoli, pokud má smartphone a připojení k internetu. To platí pro více než 60 % obyvatel Země. Zlato je vyhrazeno pro elitu. Existují však ještě dva dobré důvody, proč místo zlata kupovat raději Bitcoin.

Potenciál růstu je mnohem vyšší než u zlata

Ten první souvisí s omezeným růstovým potenciálem ceny zlata. Zlato je po staletí uznávaným uchovatelem hodnoty. Unce zlata překonala letos v létě rekord a poprvé ve své historii prolomila hranici 2 000 USD. Na základě tohoto růstu je další potenciál zisku u zlata mnohem omezenější než u Bitcoinu.

Tržní kapitalizace Bitcoinu je nyní kolem 490 miliard dolarů, což je v porovnání s tržní kapitalizací zlata téměř nevýznamné. S bitcoiny navíc skvěle ochráníte své bohatství před nekonečnou inflací fiat peněz. Ba co víc, uvidíte, jak se vaše bohatství v amerických dolarech či jiných měnách zvyšuje z důvodu poptávky po BTC, která bude růst i v dalších letech.

Vláda může kdykoli zlato zabavit

Opravdu máte pocit, že se to nemůže stát? Ve skutečnosti se to již v minulosti stalo. Prezident Franklin D. Roosevelt podepsal 5. dubna 1933 za účelem financování své politiky zákon 6102. Uprostřed Velké hospodářské krize zakázala americká vláda držení zlata soukromými osobami. Desítky milionů jednotlivců bylo svévolným rozhodnutím jediného muže okradeno o část jejich bohatství.

Zákon o zlaté rezervě podepsaný 30. ledna 1934 tuto výsadu americké vlády dále posílil. Bezprostředně po tomto zákoně prezident Roosevelt změnil legální cenu zlata z 20,67 USD za unci na 35 USD. Tato náhlá změna ceny přiměla všechny zlaté doly po celém světě ke zvýšení produkce zlata. Zákon 6102 tak byl začátkem velké manipulace za účelem zvýšení nabídky peněz.

Rozhodnete-li se pro zlato, riskujete své bohatství

Pokud se rozhodnete vložit své bohatství do zlata, existuje stále riziko, že vám může být rozhodnutím vlád kdykoli zabaveno, což je riziko, která já osobně nechci riskovat. Pokud jde o zlato, je třeba mít na mysli jedno základní pravidlo:

Not your Vault, Not your Gold (Není to váš trezor – není to vaše zlato).

Pokud skutečně nemáte zlato bezpečně uložené ve svém trezoru, hrozí mu nebezpečí, a protože vlastnictví zlata ve velkém množství je z hlediska skladování poměrně komplikované, je třeba hledat lepší řešení. Tím řešením je, tušíte správně, Bitcoin. Je jedno, jestli ukládáte 1 nebo tisíc bitcoinů, nezáleží na tom. K načtení soukromých klíčů spojených s vašimi BTC si musíte zapamatovat pouze 24 slov (seed). Zopakujme si první z deseti přikázání Bitcoinu:

Not your Keys, Not your Bitcoin (Nejsou to vaše klíče – nejsou to vaše bitcoiny).

Pokud respektujete tento příkaz tím, že vlastníte soukromé klíče spojené s vašimi BTC, bude vaše bohatství chráněno před konfiskací a cenzurou mocných. Budete mít úplnou kontrolu. Svůj život budete moci žít podle vlastních podmínek tím, že ochráníte své bohatství před pustošením měnové inflace. A právě o tom jsou bitcoiny. V této oblasti nemůže zlato bitcoinům konkurovat.

Závěr

Nákupem bitcoinů místo zlata si vybíráte svět budoucnosti. Svět budoucnosti, ve kterém budou mít lidé kontrolu nad svými penězi. Svět budoucnosti, který bude pro mnohé inkluzivnější a lepší. Vstup do světa BTC je jen otázkou času a věřím, že dříve či později do něj vstoupí téměř všichni. Těm, co mu již porozuměli a pochopili, gratuluji.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal
Hodnocení článku :
     

Dobry clanok!

Petr 2

Článek je hrůza , to snad ani nemyslíte vážně ?!
Tohle nemohl napsat žádný obchodník , ale s prominutím a omlouvám se za to , hejl roku .

Jan

Hej – le. S tebou je tady nekonečná prča :-).

Kalim

Já si tedy daleko radši přečtu třeba tento článek než ty tvoje hejty.
Už bezmála měsíc tu blábolíš něco o korekcích a stoplosech. Kdyby byla pravda vše co si sem napsal, tak už bydlíš pod mostem. Jen se na každého co sem napíše svůj názor, článek, nebo graf vytahuješ a sám si přitom nedokázal nic víc, než každému tlouct svoje sny do hlavy. Pokud se ti nelíbí co se zde píše, tak sem nelez, pokud si z každého článku neumíš vzít jen to co je pro tebe přínosem, tak sem nelez. Pod každým článkem je jasně napsáno, že se nejedná o investiční radu. Pod těmi sračkami co tu píšeš ty jsem to nikdy neviděl. A musím říct, že nám to tu vtloukáš do hlavy klínem jaký jsme tupci že jsme neprodaly na 18K, že výš to jít nemůže. Kdyby se tu někdo řídil tím co píšeš, tak má dnes stejně holej zadek jako ty.
Kup si zlatej dudák když kryptoměnám nevěříš a vrať se do středověku ! Zlatej ppetr1 to je blázen, ale sem tam napíše i spoustu zajímavých věcí k uvážení.

Michal

Ne asi, prodělal na spekulacích kalhoty, tak se z toho zbláznil a nepřeje to ostatním.

ppetr1

je docela smutne ze nerikate kolik uz jste na spekulacich prodelal.ne ze bych vam to pral – je mi vas spis lito.

balbe

Tenhle článek je něco jako máváním červeným hadrem na býka při stavu kde každý jouda bitcoinu už moc nepřeje v těchhle důležitých dnech pro bitcoin .Většina prodala hodně pod 20K a bitcoin jim nechce jít dolů tak je k němu třeba zaujmout nepřátelskou pozici a odsoudit vše co se týká bitcoinu .

Randy

Vy si opravdu myslíte, že když by šlo opravdu do tuhého, tak vlády nemohou zakázat Bitcoin? Stejně jako to udělala vláda v USA se zlatem? Opravdu? 🙂 tak to jste buď hoooodně naivní nebo už žijete v kryptobublině a tak moc si přejete, aby to byla pravda, že ignorujete vše okolo…. úplně stačí, aby vláda uzákonila, že je obchodování s Bitcoinem nelegální a že se jedná o vlastizradu/terorismus… je tato situace možná? Ano, je, jelikož nad Bitcoiny nemá vláda moc, ale nad státní měnou ano… pokud by tedy stát pocítil, že má menší a menší moc kvůli Bitcoinu, tak jeho zákaz je téměř jistý… a co by se v takovém případě stalo? 1) hluuuuuuboký propad ceny… drtivá většina lidí a všechny instituce by se Bitcoinů zbavovali velmi rychle a za 2) pokud byste byli mezi “odvážnými” a Bitcoiny si nechali, tak byste za ně stejně nic reálného už nekoupili… auto, dům a ani rohlík… maximálně něco nelegálního, co se nemusí danit a nemusí být v účetnictví nějaké výrobní firmy, ale tady byste riskovali odsouzení za terorismus, protože ten na druhé straně by mohl být klidně od policie… jestli si myslíte, že je to blbost, tak si zjistěte, jakým způsobem se zneškodní většina teroristů… a pokud by například USA toto uzákonilo, tak bude následovat celý vyspělý svět, takže přestěhování do jiné země Váš problém nevyřeší… takže tímto vyzývám autora článku, aby přestal manipulovat… text zmiňuje údajné výhody Bitcoinu a nevýhody zlata, ale už v něm vůbec nejsou nevýhody Bitcoinu a výhody zlata… například u zlata se nikdy nestalo, že když jste ho koupili za 2000 dolarů/unce, aby jeho cena byla za pár měsíců například jen 200 dolarů… tohle jsme ale u Bitcoinu již viděli, že? Tak co asi bude lepší spoření? A hlavně bezpečnější a jistější? Ano, na Bitcoinech se dalo/dá vydělat obrovské peníze. Ano, Bitcoin může mít hodnotu 50 000, 100 000 nebo klidně i milion dolarů. Ale v žádném případě to není investice, pouze spekulace, protože úplně stejně tak může stát za pár měsíců jen 100 dolarů nebo po zákazu 0. To u zlata nehrozí. Zlato a Bitcoin nejsou srovnatelné. Peníze jsou krví ekonomiky a politici/centrální banky se opravdu nevzdají její kontroly. Bitcoin je skvělá spekulace, ale nikdy nebude oficiálním platidlem a kvůli extrémní volatilitě nebude ani investicí, vždy to bude jen spekulace…

Fantom

Vláda USA může stejně tak znovu zakázat držení zlata nad určité množství jako v r. 1933.
Ale nyní už to neudělá, protože USD už není navázán na zlato. Tedy je vládám vlastnění zlata vcelku jedno. Pokud by hrozilo, že lidé opravdu přejdou na tzv „BTC standard“ a nebudou chtít akceptovat státní měnu tak vláda skutečně zasáhne. Jak to je otázka. Zatím to nikdo neví, ani vlády samotné 🙂 Předpokládám, že by se všemi BTC transakcemi byly ze zákona takové obstrukce, že by se většině lidí ani nechtělo kryptoměny používat. Např. na každou transakci by se musel vyplňovat formulář a každý majitel kryptoměny by musel podávat hlášení o stavu svých kryptoměn apod.

balbe

Jsi dost naivní jestli si myslíš že celosvětově zasáhne vláda na zákaz bitcoinu a ještě větší blábol napsal ten Jouda nad tebou .Že by se instituce zbavovali při zákazu btc co nejrychleji .Víš jaký by to mělo dopad joudo při zákazu ? vážně si myslíš že by všechny instituce stihly prodat všechny své bitcoiny ? ani omylem to si může myslet jen totální idiot většina institucí by přišla o své miliardy protože ta cena by letěla tak dolů že by to ani nestíhali prodávat a šli by do totálních ztrát možná i bankrotu , obyčejní lidé by přišli o své investice o své celoživotní úspory co měli v různých fondech v bitcoinu , myslíš že tohle by si nějaká vláda vzala na triko ? ani omylem kámo jedině že by všechny vlády kompenzovaly všechny ztráty co by díky takovému zásahu způsobily , protože 90% všech investorů by přišlo o všechno co měli v bitcoinu investováno .A směšné je jak píšeš že by se toho rychle zbavovali a prodávali kdo by to kupoval do nich když do předu by už věděli že bitcoin se stane téměř bezcenný což by se okamžitě stalo neprodejné a všichni by přišli o své investice jak instituce tak obyčejní lidi co si spořili na důchod ve fondu na bitcoiny . ptám se znova opravdu si myslíš a jsi tak naivní že tohle si vezme nějaká vláda na triko že zlikviduje 100 -200 milionu či více lidí co měli investice v bitcoinu ? to jsou všechno voliči pokud se jedná o demokracii a tohle si žádná vláda celosvětově nevezme na triko , jedině že by všechny ztráty vůči zásahu na zrušení a sním dopady kompenzovali pro všechny co v tom ztratili vše .

Fantom

Přečti si, co jsem napsal. KYC a AML jsou také obstrukce a už dávno platí.
Naopak ty jsi naivní, pokud si myslíš že vláda USA dovolí aby se přestal používat dolar jako jejich hlavní měna. Pokud by všichni lidé požadovali mzdu v BTC a podniky si navzájem platili v BTC a nechtěly by přijímat USD tak vláda zakročí.
Daňové ráje jsou pouze pro bohaté za tichého souhlasu mocných lidí ve všech vládách světa. Daně jsou peníze které platí střední třída aby chudá třída nezabila bohatou třídu 🙂 Obyčejným lidem nebude dovoleno aby se mohli vyhýbat placením daní. To je výsada bohatých.

balbe

Já jsem naivní a proto Instituce riskují své investice a vkládají do BTC miliardy dolarů a hlupáci tipu Paula Tudora Jonese či Stanleyho Druckenmillera atd. jsou ještě větší pitomci protože investují do co jim přinese ztráty při zákazu NEEEEE VLASTNĚ SORRY oni to stihnou prodat nějakému hlupákovy a známé instituce z wall street taky . Sorry ale na kraviny nemá čas , kdyby tohle mělo šanci sebemenší šanci co tu píšete za [email protected] na úspěch nikdy by do toho Wall Street nešlo na tož se o to zajímali z inevstičního hlediska . Instituce či miliardáři mají daleko lepší zjištění o tom trhu a info .Je zajímavé že takové zakomplexované názory má jen ten kdo je vůči bitcoinu alergický protože už si ho nemůže dopřát protože všechno prodal a bitcoin mu dál utíká a nebo si ho nemůže dovolit koupit z nějakého důvodu a zbývají mu jen shitcoiny a bitcoin je nepřítel shitcoinu číslo jedna co si budeme nalhávat , ukrajuje jim velký kus koláče . (teď nemyslím zrovna tebe Fantom ale beru to celkově pro ty jožiny co už nekamarádí z bitcoinem protože se samotný bitcoin rozhodl na ně vysrat a jede si dál svojí cestu )

ppetr1

ja bych ty spiklenecky teorie zas tak nezral 🙂
uz jste nekdy videl aby chudy dal praci chudemu??????????????mozna budete vyjimka – docela by me ta prace zajimala.
vzdy jsem si totiz myslel ze bohaty dava praci chudemu – jestli nevite proc – tak je mi vsech lito co na to neprijdou.

kokršpaněl

Daňové ráje jsou pouze pro bohaté za tichého souhlasu mocných lidí .—————————————————————————————–
——————————————————————————————
Jo jasně a bitcoin zlikvidují bohatým a mocným institucím vlády tím že ho zakážou .Kamaráde říká ti něco Loby ?asi ne protože bys věděl že právě bohatí mají největší vliv na politiku jako takovou a bohaté instituce mají vliv největší. Politika je prodejná děvka a loby pro byznys ještě větší a v BTC bude tolik miliardářů a bohatých institucí co teprve začnou vstupovat do trhu z BTC že si je politicky přihrají na své strany různými sponzorskými dary jak to dělají všude na světě.

—————————————————————————————
Jen blbec si může myslet že BTC ohrozí dolar když BTC je jen 21 milionu a lidi na planetě 14 miliard a bude jich čím dál víc. BTC bude vlastnit jen určitá sorta bohatých lidí .Bitcoin vůbec není uznaným v USA jako platidlem ale jako digitálním aktivem u SEC což je zásadní rozdíl a to že si zato něco koupíš neznamená že jsou to peníze co mají ohrozit dolar. A už vidím jak se celosvětově vlády domlouvají jak zakážou BTC aby neohrozil dolar , úplně vidím jak číňané spolupracují z USA aby neohrozil BTC dolar už vidím jak Švýcaři spolupracuji z USA aby jim BTC neohrozil dolar když Švýcaři investovali nemalé prostředky a u nich v podstatě Bitcoin legalizovali .Úplně vidím jak Bělorusko spolupracuje z USA na zákazu Bitcoinu kde Bělorusko zrušilo zdanění Bitcoinu už vidím jak Venezuela spolupracuje z USA na zákazu Bitcoinu když USA na ně dala sankce a můžu pokračovat .

balbe

A jaký by měla k tomu důvod ? financování terorismu ? praní špinavých peněz ?jako důvod zásahu vlád ? tohle vše se dá prokázat že to není pravda a černý trh z btc je jen zlomek procent o proti fiat měně a tohle by jako důvod zásahu neprošlo .V Bitcoinu je už tak velké množství firem co v něm mají miliardy že tohle už zakázat jen těžko půjde z nějakým odůvodněním že se v tom perou černé prachy či financování terorismu protože to číslo je tak zanedbatelné že by to u soudu pro lidská práva v demokratické zemi jen těžko prošlo tohle odůvodnění k zákazu. Další věc Bitcoin by musel být zakázaný celosvětově to že ho zakáže USA nic pro BTC neznamená protože oni by se sami díky zrušení odřízly od finančních prostředků díky zdaněním a většina firem by z USA odešla na ostrovy jako je Malta , Kypr kde by je uvítali z otevřenou náručí protože by tím získali nový přísun financí a ekonomika by těm to malým státům pomohla .Říká ti něco daňové ráje ? kde státy na firmy nemůžou protože mají jiné politické smyšlení než konkrétní státy v daňovém ráji ?a něco podobného by nastálo u Bitcoinu které státy by ho zakázaly tak by se našli státy které by ho přivítali a většina firem co mají miliardy v bitcoinu by se přemístili tam kde by bitcoin přivítali z otevřenou náručí protože tyhle státy moc dobře vědí že z toho budou mít zisk v podobě daní .Chceš vědět jaké státy jsou hodně nakloněny pro bitcoin ? je to Japonsko , Ukrajina,Bělorusko,Švýcarsko,Jižní Koreja,Německo,Venezuela,JAR,Nigerie a nadějně začíná i vypadat Indie a myslím si že ostrovní státy jako Kypr , Malta by s tím taky problém neměla .Co tím chci říct že NE Bitcoin se celosvětově zakázat už nedá to by se museli všechny státy světa dohodnout na zrušení a to je asi taková šance že se bude celostátně vysílat v tv přímí přenos přistání UFA na zemi .To že USA zakáže bitcoin je to možný to že Francie zakáže bitcoin je to možný a cenově se bitcoin propadne dolů na nějaký čas ale celosvětově už bitcoin zakázat nejde , proč nejdou zakázat daňové ráje ? státum utíkají obrovské sumy peněz proč nezákorčí ? protože to není ani možné .Tak že to že si nějaký jouda myslí že se dá zakázat bitcoin tak ano má pravdu ale ne v celosvětovém měřítku to už není možný důvod by musel být opravdu jako financování terorismu či obrovský trh praní špinavých peněz což je jasně prokazatelné že to není pravda a o proti fiatové měně kde to jede ve velkým je u bitcoinu zanedbatelné číslo .Co se týče důvodu stability ohrožení státu je taky nesmysl protože bitcoin je násobně dělitelný na vícero částek což znamená že si ho můžu koupit za pár korun aniž by mě finančně ohrozil , jinak by taky mohli zakázat zlato které stojí kg miliony to stejné u akcii jsou akcii firem co stojí jedna akcie 6 milionu na víc bitcoin není brán jako finanční prostředek ale jako digitální aktivum .

ppetr1

spiklenci budou vzdy tvrdit ze vse se pere pres BTC a banky jsou naprosto z obliga – kdo chce psa biti ten si hul vzdy najde.
aby zacal logicky nekdo premyslet – to strasne boli :-((

staci se podivat kolik penez propraly banky sveta za poslednich 15 let .
btc – je pouze smitko prachu v tom mnozstvi.

ppetr1

btc neni spekulace – jen par zoufalcu si to mysli.
obycejne ti co nepochopili politickou ekonomiku.

Randy

Pánové, proč mě tady urážíte? Něco Vám prozradím. Finance jsou můj obor, jsem vystudovaný bankéř a patřím k 1% nejbohatších lidí v ČR. Že mi ujíždí s cenou Bitcoinu vlak a tak nedávám? Ale no tak 🙂 . Vzhledem k některým Vašim až hysterickým reakcím jsem se rozhodl již na Vaše komentáře nereagovat. Pouze znovu uvedu ve zkratce rozdíly… Bitcoin = spekulace, zlato = uchovatel hodnoty a pak jsou investice = cenné papíry a nemovitosti. Kdo nezná rozdíl mezi investici a spekulací nechť použije Google. Přečtěte si ještě jednou můj předchozí komentář. Bitcoin nikdy nebude oficiálním platidlem a zakázat ho opravdu lze poměrně jednoduše. Celková tržní kapitalizace všech Bitcoinů je zhruba stejná, jako je majetek 3 nejbohatších lidí planety…. což je opravdu zanedbatelná částka ve světě financí 🙂 . Nechci tady nikoho urážet ani nic podobného, spíše jsem chtěl varovat, že slepá důvěra v Bitcoin se Vám může šeredně vymstít a jak už to bývá, průměrný člověk přesune své peníze těm nahoře. Článek je zavádějící a manipulativní. Dělejte jak umíte, ale neměli byste na spekulace dávat více než 5% Vašeho portfolia. Jestli chcete hazardovat, tak běžte do kasina. Každý ať si to přebere po svém, pěkný den 🙂 .

kunděj

Porad bude mensi riziko si vsadit na Bitcoin,nez to vsadit na rulete v kasinu 🙂 Jak jste rekl sam,Bitcoin ma smesne nizkou kapitalizaci v porovnani treba s akciovym trhem,takze je tu porad slusny prostor pro rust.
Ze by se Bitcoin stal celosvetovym platidlem nebo nahradou FIATu si muze myslet asi malokdo,ja teda k nim nepatrim.

Poslední editace 1 rok před přes kunděj
Randy

Souhlasím, v prvním komentáři jsem psal, že může stát klidně milion dolarů. To ovšem nemění nic na tom, že se jedná o spekulaci, naopak to potvrzuje 🙂 . Zároveň k tomu ale nikdy dojít nemusí a jsou případy, kdy rodiny zastavily dům a vše daly do Bitcoinu…. což moc rozumné není 🙂 .

ppetr1

osobne vam to 1% preji.nejsem zavistivy clovek – spise prejici 🙂
nevsimnul jsem si ze by vas nekdo urazel.
zlato = uchovatel hodnoty – chtel jste rici inflaci.
a k akciim tolik kdyz uz jste banker – kolik stala DBK pred cca 10lety a kam se propadla letos??? ztrata 95% hodnoty.
WIRECARD kolik stala v letosnim roce?? a propadla se na nulu 0000.
za toto mohou bankeri – myslite si ze by se to mohlo stat v pripade BTC??
kolik stal ENRON ?? jak dopadla hypotecni krize v usa (je o tom film – zrejme jej neznate Sazka na nejistotu)
toto uz vam zrejme vubec nic nerika :-((
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bernard_Madoff

samozrejme bych mohl z historie pokracovat do nekonecna.

Randy

No konkrétně Vy jste mě nazval zoufalcem a někdo další joudou, což urážky podle mě jsou 🙂 . Všechny Vaše příklady jsou podvody. Když někdo záměrně manipuluje s účetnictvím a vykazuje smyšlená čísla, tak to opravdu není normální. Madoff vytvořil pyramidu, ale to s trhem asi moc nesouvisí, že? Vaše příklady tedy moc dobré nejsou, jelikož veřejně obchodovatelných firem jsou desítky tisíc a nemůžete všechny házet do jednoho pytle s podvodníky a zloději, které napočítáte na prstech jedné ruky. A film Sázka na nejistotu znám moc dobře, viděl jsem jej několikrát, ale hypoteční krizi neznám jen z filmů, ale i praxe 🙂 . Představme si investici – podíl ve společnosti nebo investiční nemovitost. Co mají společné? Pravidelně generují příjem – zisk nebo nájem. Z toho cash flow se dá vypočítat hodnota investice. Zároveň se dá odhadnout vnitřní hodnota a díky této hodnotě máte větší nebo menší jistotu, že i kdyby se investice hodně nepovedla, měl byste získat minimálně ji, proto nehrozí výrazný propad a nikdy nepřijdete o všechno. Z grafu ceny Bitcoinu je vidět, že kolem roku 2018 byla cena cca 20000, ale o rok později už jen 4000, což je propad o 80%! Toto se může znovu opakovat kdykoliv. A teď se vraťme například k bytu. Myslíte, že je možné, že by cena průměrného bytu v Praze, který dneska stojí 4 miliony byla přesně za rok 800 000? Tedy že by se propadla o 80%? To se asi nestane, že? Investice má svoji vnitřní hodnotu a pravidelně generuje zisk. Bitcoin nemá vnitřní hodnotu a negeneruje nic. Proto je to klasická spekulace. Majitel sází na to, že někdo od něj koupí v budoucnu za víc, ale samotné “aktivum” nic negeneruje. Samozřejmě je důležitá diverzifikace. Pro průměrného člověka je nejlepší nakupovat indexové ETF, zpravidla to bývá index S&P500. Vyhledejte si graf za posledních 100 let. Na spekulaci možná vyděláte ohromné peníze, ale to je jen štěstí. Stejně tak můžete přijít třeba o těch 80%. Časovat trh nelze. Pokud to budou celoživotní úspory, tak se pak z toho můžete zbláznit, pár takových lidí jsem již zažil… Pokud dáváte peníze do investic a dostatečně diverzifikujete, tak můžete vydělávat ročně 5-10%. Což samozřejmě není stejně atraktivni jako možné tisícinásobky během pár dní, ale i s průměrným příjmem můžete být v důchodu multimilionář 🙂 . Zároveň pokud se vyvarujete hloupých chyb, tak u investování máte jistotu, že dříve nebo později tím multimilionářem opravdu budete. Akciové trhy jako celek jdou vždy nahoru a vždy půjdou, pokud nenastane konec světa 🙂 . Velmi zjednodušeně… máte celou firmu v hodnotě 10 mega. Firma za rok udělá zisk 1 mega. Tento zisk buď zůstane ve firmě a firma bude mít hodnotu 11 mega nebo se ten zisk vyplatí majiteli. Z toho logicky vyplývá, že hodnota musí jít nahoru. A další rok se situace opakuje a ten další znovu. Zároveň roste firmě zisk a za nějakou dobu může už dělat zisk dvojnásobný nebo trojnásobný. A to pak bude dříve nebo později následovat i cena za akcii dané společnosti. Ziskovost všech společností jako celku roste. Proto když budete pravidelně investovat třeba do toho ETF fondu (například VOO, googlujte), tak v dlouhodobém měřítku (ideálně desítky let), budete mít násobky. Jestli neznáte složené úročení, tak doporučuji si zjistit a začít aplikovat 🙂 .

balbe

Bitcoin = spekulace, zlato = uchovatel hodnot PROSÍM VÁS Zlato je založené na důvěře jak bitcoin zlato má hodnotu jen proto že mu lidi důvěřují že nějakou hodnotu má to je celý princip , to stejné platí u bitcoinu .Zlato je o nabídce a poptávce ˇ= SPEKULACE když je váš obor finance tak to musíte vědět .Zlato je uchovatel hodnoty díky tomu že má vysokou tržní hodnotu přes 9 Bilionu díky tomu se těžko dá z cenou zlata manipulovat ale když jste ten odborník tak to musíte vědět a musíte vědět že jak bitcoin dosáhne tržní hodnoty zlata manipulace z btc bude už obtížnější a volatilita bude minimální což se = UCHOVATELI HODNOTY jako je u ZLATA . Bitcoin je teprve na začátku čím víc kapitálu do něj poteče tím menší manipulace bude .Tak to měli i akcie Tesly či Amzonu kde několikrát akcie se propadli o 80% své ceny a to jen díky tomu že byli manipulované díky tržní ceně která v té době byla minimální , dnes už je prakticky nemožné pohnout z akciemi od Amzonu díky tržní hodnotě přes bilion dolarů ale vy jste ten odborník tak to musíte vědět .

YaRa
Hodnocení článku :
     

Kdo potřebuje „vládu“? Já ne. Když ji přestane alespoň třetina lidí považovat za legitimní, promění se v bezmocnou skupinku breptajících strýčků. Jen my jí dáváme moc tím, že jí dovolujeme vládnout. Tzn, chováme se podle jejích příkazů. Je to na každém z nás a už teď cítím celospolečenský pohyb, závan Ducha, probuzení se z podivné letargie, rozmlžení a prozření, osvěžující nádech čerstvého vzduchu po letech v zaprděné cele…

Reklama: