Vláda by mohla zakázat Bitcoin – tvrdí Ron Paul

4
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý republikánský kandidát na prezidenta, Ron Paul, ve své nedávné epizodě Ron Paul Liberty Report prohlásil, že Bitcoin a zlato jsou zranitelní vůči vládě. Co dalšího řekl Ron Paul o kryptoměnách?

Zákaz zlata a kryptoměn

85letý politik Ron Paul a ikona Libertariánské strany se ve svém pravidelném vysílání na YouTube tentokrát věnoval zlatu a kryptoměnám. Paul se zaměřil na to, jak mohou vlády zakázat alternativy k finančním systémům.

Ron Paul si vzpomněl na události z roku 1933, kdy prezident Franklin D. Roosevelt zakázal vlastnit zlato. Varoval tak zastánce kryptoměn před možností, že podobný zásah proti bitcoinům by mohl ze strany vlády přijít.

„Myslím, že ještě musí existovat nějaké dokazování, protože pokud vláda může vstoupit a může dělat, co chce, a ukrást lidem zlato, nemyslím si, že v tom bude vláda neutrální.“

YouTube video

Vzhledem k tomu, že vláda již dokázala ukrást zlaté rezervy od lidí, u bitcoinů to bude obtížnější úkol. 85letý libertarián věří, že se všechno scvrkává na úroveň svobody, kterou vlády umožňují svým obyvatelům.

Podle Paula přijetí kryptoměn jako peněžní jednotky k fixaci financí není tak jednoduché, jelikož jsme neustále sledováni. Žijeme ve věku nekontrolovatelného dohledu. Paulovy obavy ohledně vlivu vlády na kryptoměny sdílejí také významní analytici a investoři z Wall Street.

„Pokud se stane bitcoin dostatečně úspěšným na to, aby konkuroval a hrozil tak ostatním měnám, které vlády ovládají, vlády jej postaví mimo zákon a jeho použití bude příliš nebezpečné.“

Závěr

Rostoucí popularita kryptoměn nakonec způsobí, že mnoho států bude kryptoměny regulovat. Regulace kryptoměn však bude probíhat v nedemokratických zemích. Bitcoin může daný stát silně omezit, zakázat jej ale nelze.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Že bych o tom psal ? A někteří se tomu smáli.
FED jakožto židovská soukromá organizace si nikdy nenechá zničit usd , byť je to vlastně už teď jen virtualní nehodnota

YaRa

Vlády nemají cokoliv zakazovat, ani přikazovat. Tenle způsob vládnutí už naštěstí umírá.

Petr 2

🤣🤣🤣🤣 hospody ?
Když je snaha ,důvod se vždy najde .

pietro

Přesně tak. Krypto je boj o svobodu.. Uvidíme kdo vyhraje..

Jirka

Teď jsou jednodušší způsoby. Kypr 2013!!!

Reklama: