Bývalý ředitel Mastercard promluvil o CBDC a kryptoměnách

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V posledních několika měsících mnoho bývalých kritiků kryptoměn (hlavně Bitcoinu) změnilo své názory a dokonce začali kryptoměny propagovat. Mezi tuto skupinu však nepatří výkonný předseda platebního gigatnu Mastercard, Ajay Banga.

CBDC ano, kryptoměny ne

Platební gigant Mastercard v minulosti již několikrát oznámil, že pracuje na implementaci kryptoměn do platebního systému. Společnost dokonce hledala experty na technologii blockchain pro nové projekty, související nejen s kryptoměnami.

V nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Fortune se o kryptoměnách a CBDC rozhovořil bývalý generální ředitel Mastercard a současný výkonný předseda společnosti, Ajay Banga. Na otázku co si myslí o krpytoměnách prohlásil:

„Digitální měny vydanané centrální bankou (CBDC) jsou opravdu zajímavé. Stablecoiny o něco méně. Bitcoin, ten opravdu ne.“

Ajay Banga patří mezi zaryté odpůrce kryptoměn. V říjnu minulého roku během Fortune Global Forum se vysmíval vysoké volatilitě bitcoinu a nazval kryptoměny mimo kontrolu vlády za haraburdí. O stablecoinech však prohlásil:

„V naší síti nebudou podporovány všechny dnešní kryptoměny. Stablecoiny jsou však regulovanější a spolehlivější než v nedávné minulosti, mnoho ze stovek digitálních aktiv v oběhu však musí zpřísnit svá opatření.“

Zatímco Mastercard se staví k otázce Bitcoinu stále nedůvěřivě, Visa se vydala úplně opačnou cestou. Generální ředitel platebního gigantu Visa, Al Kelly před nedávnem dokonce oznámil, že Visa plánuje umožnit nákupy pomocí bitcoinu.

V podcastu pro Fortune dokonce nazval Bitcoin jako digitální zlato. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 057 USD dle KMC.

Závěr

Jednoho dne se může stát, že i ten nejzarytější odpůrce kryptoměn může změnit názor. Vše ale ukáže budoucnost a cena nejdůležitější kryptoměny světa. Celý rozhovor si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE [1]

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: