Mastercard oznamuje podporu kryptoměn

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Mastercard jde ve stopách Visy a oznamuje, že se tento rok můžeme dočkat podpory kryptoměn v síti svých obchodníků. Gigant z oblasti kreditních karet to uvedl v příspěvku na svém blogu.

Obchodníci Mastercard brzy přijmou krypto

Společnost Mastercard odhalila dne 10. února 2021 ve svém příspěvku na blogu, že v roce 2021 podpoří vybraný počet kryptoměn, a dodala, že kryptoměny se rychle staly důležitou součástí platebního sektoru.

V oznámení najdete:

“Právě se připravujeme na budoucnost kryptoměn a plateb a oznamujeme, že tento rok začne Mastercard podporovat vybrané kryptoměny přímo v naší síti. Jedná se o velkou změnu, která bude vyžadovat hodně práce. Budeme pečlivě přemýšlet o tom, která aktiva budeme podporovat na základě našich principů pro digitální měny, které se zaměřují na ochranu spotřebitele a dodržování předpisů.”

Mastercard doposud uzavřela partnerství pouze s některými společnostmi, jako jsou Wirex a BitPay, za účelem vydávání krypto karet, což uživateli umožňuje platit kryptoměnami. Krypto bylo poté na cestě k obchodníkovi převedeno na fiat.

Větry se mění

Nejnovější oznámení však signalizuje posun v zaměření společnosti a vidíme také posun ve vizi, kdy obchodníci přímo přijímají kryptoměnu, čímž se odstraní potíže se zpětnou konverzí pro obchodníky a spotřebitele.

“Jsme zde, abychom zákazníkům, obchodníkům a podnikům umožnili přesouvat digitální hodnotu – tradiční nebo krypto – jakkoli chtějí. Měla by to být vaše volba, jsou to vaše peníze.”

Mastercard mezitím nezmiňuje měny, které by podporovala, a uvádí, že by zvážila některé klíčové faktory před integrací jakékoli kryptoměny do své sítě. Zahrnují požadavek na KYC, ochranu spotřebitele a krypto-aktiva, která jsou zákazníci ochotni utratit, ne investovat. Bitcoiny do tohoto modelu nemusí zapadat, protože většina lidí je považuje spíše za investiční nástroj.

I když se zdá, že se jedná hlavně o kryptoměny, které lze integrovat do sítě Mastercard, společnost také naznačila, že pokukuje i po integraci stablecoinů. Mastercard dále uvedla, že spolupracuje s centrálními bankami, které vyvíjejí své digitální měny centrální banky (CBDC).

Závěr

V poslední době se s tímhle roztrhl pytel. Visa, Tesla, teď Mastercard. Uvítáte možnost platit kryptoměnami tak, jak je teď možné platit s normální debetní kartou?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Baddy
Hodnocení článku :
     

Ne, jedu hold a své vydělané crypto nechci utrácet.

Marek

Jj nejlíp s nima umřít 😉 něco jako když si důchodce zašije peníze do polštáře a pak ho děti vyhoděj

Begy

toho důchodce? 😀

Lord Destruktor

Nejdrive vyhodi toho duchodce, aby ziskali jeho nemovitost, potom co se bude dat spenezit (starozitnost, sperky, atp.) prodaji a na zbytek objednaji kontejner. No a v nem nejspis skonci i ten polstar 😀

Ankapak

Proc vyhodit? Dnesni doba, kdyz vse musi bejt pouzito nekolikrat, jak nas nuti Greta a spol. Tak ve spalovne instalovat odber tepla a ohrat, treba nijaky urad

Lord Destruktor

HODL, spisovne je to psat HODL!!!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: