[Polední zprávy] • Těžaři BTC v Íránu mají nového kupce: Centrální banku • Debetní karta Coinbase zavedena pro zákazníky v USA • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptoměnovém světě.

TRHY

Po posledním maximu roku 2020 Bitcoin během několika hodin ztratil hodnotu téměř 1 000 USD. Od té doby se aktivum potýká s úrovní 13 000 USD. Po dalším poklesu se včera ještě rozjel a výsledkem bylo denní maximum téměř 13 700 USD (na Bitstamp). Zajímavé je, že působivé zvýšení cen přišlo krátce poté, co Evropská centrální banka uvedla, že by mohla v prosinci řešit nový stimulační balíček.

Účinnější zprávy přišly z USA. Nároky na nezaměstnanost klesly na 7měsíční minimum – taková čísla jsme tu neměli ani před vypuknutím COVID-19. Pozitivní účinky zpráv pocítila také Wall Street. Tři nejvýznamnější americké akciové indexy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v zelené. Futures kontrakty však po hodinách klesly. Bitcoin napodobil výkon akcií, ale jako aktivum obchodované 24/7, začal klesat krátce poté, co Wall Street uzavřelo obchodování. BTC ztratil asi 450 USD a v současné době se pohybuje kolem 13 200 USD.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: 30.10.20 Technická analýza BCH/USD a NEO/USD – Altcoiny stále krvácejí, mohla by to být i příležitost?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Cardano (ADA) nedokáže prorazit úroveň rozhodujícího odporu

V současné době se ADA obchoduje uvnitř zóny 0,09–0,10 USD, od které se očekává podpora. Stejná oblast působila jako odpor během růstu v květnu 2019, než nad ní nakonec v červenci 2020 ADA uzavřela. Následný pokles sloužil k ověření oblasti jako podpory.

ADA zpočátku klesla pod tuto úroveň, ale v týdnu od 21. do 28. září se vytvořila bull svíčka. Jedná se o silné bull znamení, zvláště pokud se cena dokáže udržet nad podporou 0,09 USD.

Fidelity Digital Partnership přináší krypto bohatým asijským investorům

Společnost Fidelity Digital Asset Services oznámila nové partnerství s platformou digitálních investic Stack Funds za účelem uspokojení poptávky po kryptoměnách od vysoce postavených jednotlivců v Asii. Společnost Stack Funds se sídlem v Singapuru přinese služby úschovy kryptoměny společnosti Fidelity na svůj exkluzivní seznam, který je určen pro asijskou klientelu.

Banky, burzy, firmy

Debetní karta Coinbase bude zavedena pro zákazníky v USA

Kryptoburzovní gigant Coinbase oznámil, že američtí uživatelé mohou nyní požádat o zařazení do seznamu čekatelů na svou debetní kartu Visa, založenou na kryptoměnách. „Coinbase Card“, která bude fungovat stejně jako jakákoli jiná debetní karta Visa na trhu, umožní uživatelům provádět platby a výběry z bankomatů, aniž by museli přesouvat prostředky na fiat bankovní účet.

Největší mongolská banka nabízí služby spojené s kryptoměnami

Největší mongolská banka brzy začne nabízet krypto služby včetně úschovy, převodů, vkladů, půjček a správy kryptoměn. Podle DDaily se blockchainová společnost Hexland, založená bývalými vývojáři Samsung, a technologická společnost Delio dohodly, že začnou spolupracovat s ulanbátarskou Trade & Development Bank of Mongolia nebo TDB Bank. Je to jedna z nejstarších mongolských bank s 50 pobočkami po celé zemi, která se umístila na druhém místě ze 17 mongolských bank z hlediska celkových aktiv.

Regulace, CBDC

Těžaři BTC v Íránu mají nového kupce: Centrální banku

Podle zprávy státem řízené íránské studentské zpravodajské agentury (ISNA) zavedl Írán nové regulační předpisu pro těžbu BTC do státní pokladny, aby tak mohl být použit k platbám za zboží z dovozu.

Vyhláška, kterou předložilo ministerstvo energetiky a Íránská centrální banka (CBI), vyžaduje, aby legálně registrovaní těžaři kryptoměny v zemi prodali tokeny, které těží, centrální bance. Země, která sledovala, jak se její devizové rezervy za dva roky zmenšily o více než 33 %, se stále více zaměřovala na Bitcoin, neboť v něm spatřovala řešení ochromujících amerických sankcí.

Generální ředitel společnosti Binance popírá obvinění, že americká pobočka burzy je regulační návnadou

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, tvrdě popírá obvinění, že kryptoburza vytvořila kličku k obcházení předpisů a tajně tak profitovala z obchodů.

Podle článku z 29. října od Michaela Del Castilla, zpravodajský server Forbes tvrdí, že získal uniklou prezentaci, která nastiňuje plány společnosti Binance působit ve Spojených státech. Dokument uvádí, že v roce 2018 – před spuštěním Binance.US – měla kryptoburza v USA zřídit „entitu Tai Chi“, která by fungovala jako typ regulačního hromosvodu chránícího její hlavní operace před vymáháním.

Huawei uvádí na trh nový smartphone s vestavěnou hardwarovou peněženkou pro čínský digitální jüan

Čínský technologický gigant Huawei uvedl na trh nový smartphone, který podporuje vestavěnou hardwarovou peněženku pro digitální měnu čínské centrální banky. Na páteční tiskové konferenci oznámila společnost mimo jiné uvedení svého smartphonu Huawei Mate 40. Yu Chengdong, generální ředitel společnosti Huawei pro spotřebitelskou obchodní skupinu, na pódiu uvedl, že Mate40 je první smartphone, který obsahuje hardwarovou peněženku pro čínský digitální jüan, známý jako DC / EP.

Podvody

Britská policie nezjistila žádný zločin v údajném podvodu s kryptoměnou ve výši 3 mil. USD

Investorům, kteří tvrdí, že při údajném podvodu s kryptoměnou ztratili stovky tisíc liber, se nepodařilo přesvědčit policii, že ve skutečnosti došlo ke spáchání trestného činu. Podle šetření deníku Metro (zveřejněného v úterý) řada investorů uvedla, že investovali do projektu kryptoměny s názvem Lyfcoin s vidinou velkých výnosů, ale nedostali již své peníze zpět.

Podle zveřejněného obvinění bylo investorům řečeno, že se musí upsat na staking po dobu pěti měsíců, aby získali 100% návratnost. S koncem období ale obdrželi informaci, že se doba čekání prodlužuje na 12 nebo 24 měsíců. Staking je způsob podpory některých blockchainových sítí a získávání odměn tím, že se na určitou dobu přidělují finanční prostředky.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: