30.10.20 Technická analýza BCH/USD a NEO/USD – Altcoiny stále krvácejí, mohla by to být i příležitost?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak naznačujeme v titulku, tak dnes se podíváme znova na NEO a k tomu přidáme ještě Bitcoin Cash (BCH). Před pár dny jsme měli právě NEO v kompozici s XRP, kde jsem varoval, že se NEO může dost nepěkně vylít, když padne ta (tehdy aktuální) podpora. Ten support nakonec opravdu padl a trh tak zareagoval dost velkým výprodejem.

Blížíme se tak až nečekaně rychle k již zajímavým cenovým hladinám, kde jsme byli naposledy v první polovině srpna. Nečekám prozatím nic jako volný pád, záleží samozřejmě do značné míry na tom, co se bude tím na trhu s Bitcoinem. Co se týče Bitcoin Cash, tak tuhle minci jsem neměl v merku strašně dlouho. A ani se tomu nedivím, protože ta struktura trhu není zrovna bullish.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

NEO se za pouhé tři dny propadlo o více jak 15 %, což bylo logické vyústění proražení supportu na 16,43 USD. Krátká zastávka nastala na S/R levelu 14,98 USD, ale až na krátké zpomalení zde cena skoro vůbec nezareagovala. Ten trh je tedy už více jak šest týdnů hodně bearish, ale možný odraz je už snad blízko.

Těch „soutoků“ potenciálních supportů je totiž v rozmezí 13,19 USD – 12,36 USD vícero. Jednak jsou tu cenové supporty, ale pak i ta červeně čerchovaná downtrendová linie. Čára podmiňovala downtrendovou strukturu, ze které se kurz právě v srpnu dostal. Nyní by se mohla tedy znovu otestovat a zafungovat jako support.

Je zde i fibonacciho úroveň retracementu 61,8 %, což je samo o sobě silná hladina. Do jisté míry se dá počítat i s tzv. golden ratio na 65 %, ale to fakticky není fibonacciho hladina. U cca 11,35 USD je navíc (dle volume profile) point of control. Jednoduše řečeno se tenhle rok nejvíce objemů zobchodovalo na již řečené cenové hranici.

Trh neustále hledá „fair value“ a nynější rok je tou úrovní cca 11,35 USD. Na základě toho nemám absolutně žádný problém s tím, že vypsané levely otestujeme. Je to naopak výborná příležitost. Leč níž by trh jít neměl, protože by to mohlo avizovat, že jdeme otestovat březnové low na 4 USD.

Indikátory

Současná hodnota RSI činí 29 bodů, takže atakujeme přeprodanou oblast. Minimálně pullback nahoru je proto v dohlednu. Co se týká MACD, tak je čerstvě po bearish crossu. Negativní momentum očividně nabralo za krátký čas velkou sílu.

Aktuální situace na 3D TF BCH/USD

Trh s BCash rozhodně moc bullish není, což člověk může zkonstatovat již při prvním pohledu na graf. Samozřejmě to může být dosti subjektivní, protože někteří zde mohou vidět místo symetrického trianglu jeho rostoucí variantu. To by poté naznačovalo jistou snahu o delší akumulaci v rozmezí cenového pásma 500 USD – 75 USD.

Já se ale spíše přikláním k tomu symetrickému trianglu a vzhledem k tomu dlouhému propadu se mi to jeví jako pouze delší stranová konsolidace. Minimálně by měl být člověk s BCashem zdrženlivý, protože jestli to z té zakreslené struktury dumpne, tak cena rychle půjde pod 100 USD.

V opačném případě jě klíčová hladina 500 USD, která musí být proražena. Jejím průrazem by trh bez debat nabral expanzivní trend. Samozřejmě musí být spolu s tím splněny i další nutné podmínky.

Indikátory

Dle indikátoru RSI je trh více jak rok vyloženě neutrální. Není to nijak překvapivé, protože to  akorát podtrhává mnou zakreslenou strukturu v podobě symetrického trianglu. U toho patternu není výrazněji silnější žádná strana trhu. Co se týče MACD, tak dle tohoto indikátoru jsou znatelně silnější býci. Úplně přesvědčivé to ovšem není.

Závěr

Altcoiny relativně dost krvácí, na což všichni musíme dávat pozor. Když by totiž Bitcoin tvrdě crashnul, tak úplně bez problémů spousta altů padne i o více jak 40 % během 24 hodin. Trh s kryptoaktivy má takových krváků za sebou již několik, a proto s tím musíme kalkulovat. Nezapomínejte určitě na risk management, bez kterého dlouhodobě nemůžete být ziskoví.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: