27.10.20 Technická analýza XRP/USD a NEO/USD – Altcoiny zase na ústupu, nepochopitelné?

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V nedělní analýze na ChainLink (Link) a Monero (XMR) jsme si ukázali, že altcoiny dokázaly něco málo vytěžit z toho růstu, který se odehrál na Bitcoinu. Nicméně posledních 24 hodin nebyla situace na trhu pro altcoiny již tak pozitivní. Trh se relativně dost vypláchl, ale pro některé to samozřejmě může být tzv. dip.

Zrovna ale na XRP a NEO to úplně na pouhý dip nevypadá a i s případným růstem by se to nijak extra nezlepšilo. To váhání je příliš nápadné a nevěštím z toho nic moc dobrého. I přesto, že Bitcoin má za sebou tak pěkný týdenní close, tak většina altcoinů je prostě mrtvá. Přitom Bitcoin je vcelku stabilní a nedělá extrémně volatilní pohyby.

Proč tedy alty zběsile nerostou? Dost to srovnávám s obdobím v létě 2019, kdy altcoiny poslušně Bitcoin následovaly. Nyní tomu tak ve všeobecnosti zrovna není a myslím si, že z toho lze implikovat vícero věcí. Možná retail přelévá vše do Bitcoinu, protože věří, že Bitcoin definitivně směřuje k bull runu. Nebo je naopak vůči tomu rally značná nedůvěra a všichni čekají.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

NEO se tenhle měsíc relativně dařilo. Leč nebyla to určitě žádná sláva a hlavně struktura té krátké expanze měla podobu bear flagu. Navíc se růst zastavil hned u první silnější rezistence v blízkosti 19,51 USD. Včera se cena z toho bear flagu vylila a v noci proběhl pullback s otestováním spodní hrany patternu. Cena tam negativně zareagovala a je snaha jít zase dolů.

Mnozí z vás si určitě všimli, že low je v podobě pin baru. Trh zpočátku zareagoval kratičkým růstem, ale ten nám dlouho nevydržel. Proto je asi rozumnější očekávat pokles k supportu na 16,02 USD. Tohle je velmi silná úroveň, a proto je pozitivní reakce na dotyk předpokládaná. Nicméně je trh slabý, takže to riziko breakdown není malé.

Nebudeme si nic nalhávat – NEO vůbec nevypadá dobře a jestli padne těch 16,02 USD, tak můžeme velmi rychle padnout na 13 USD – 12 USD. Níž bychom jít neměli, protože by hrozilo navrácení kurzu do té bearish struktury, ze které se trh nedávno dostal.

Indikátory

Na RSI se trh nedokázal dostat přes 70 bodů a nyní atakujeme hraničních 30 bodů, což akorát indikuje, že trh je stále slaboučký. Chce to mnohem větší impuls, který tomu zatím chybí. I z toho vývoje MACD jde snadno poznat, že se NEO nemá čím chlubit.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

Myslím si, že jsem to dříve nevzpomínal, ale již od začátku října vidím na denním grafu potenciální Head & Shoulders. Levé rameno a hlavu máme a chybí akorát pravé rameno, které se snad ani nezačalo tvořit.

Ve finále ten trh ale může vypadat úplně jinak, takže to berte pouze jako jednu z možností. Když by se v grafu ale H&S skutečně udělalo, tak  by z toho byl tvrdý držkopád. Target z patternu by totiž byl až na 7 USD. Proto jsem toho názoru, že pro budoucí vývoj NEO bude lepší, když se vyleje co nejdříve.

Indikátory

Denní křivka RSI se neúprosně blíží k 30 bodům, kdy je zároveň v zakresleném klesajícím kanále. Dle MACD indikátoru je každopádně NEO opravdu slabota a hrozí bohužel zase bearish cross.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

Trh s XRP jsem v minulé analýze krátkodobě považoval za výbornou příležitost, ale strašně se to naneštěstí pokazilo. Technicky vzato je krátkodobý trend expanzivní, ale sami určitě uznáte, že ta struktura trhu bullish rozhodně není. Tady upozorním na jednu neblahou věc, které jsem si všiml u jiných analytiků.

Velmi rádi zaměňují pojmy jako bullish s rostoucí, což spoustu jejich čtenářů/sledovatelů musí poté mást. Třeba bear flag vypadá na první dobrou jako rostoucí kanál, ale bullish struktura to není ani náhodou. Leč z nedomyšlenosti pak můžete číst, že je to bullish kanál – on tím autor samozřejmě myslí, že je to rostoucí struktura, ale fakticky povaha patternu bullish není.

Já se snažím na ten slang dávat pozor a rozlišuji i throwback od pullbacku, na což 95 % analytiků kašle a používá pouze pullback, i když to pullback není. Když jsem začínal, tak jsem z toho býval sám dost zmatený.

Ale vraťme se zpátky k grafu, kde je jednoznačně bearish struktura rising wedge. Teoreticky může uvnitř kurz být ještě tak deset dní, ale pak by se měl trh rozhodnout, kam půjde. Plus včera jedna ze svíček zavřela taktéž jako pin bar s dobrými objemy, takže by k výplachu ihned dojít nemuselo.

Indikátory

Z RSI lze konstatovat, že XRP mělo po tom breakoutu z mohutného falling wedge slibně našlápnuto, ale jednoduše se to pokazilo. Nyní to zase spěje k tomu, že medvědi trh zcela ovládnou.

Závěr

Jak jsem naznačoval v úvodu, tak nevím, co si mám o altech nyní myslet. Bitcoin je už skoro týden velmi stabilní a proto nechápu takovou nerozhodnost, kterou lze sledovat právě na NEO s XRP.

Buď tedy retail přelívá vše do Bitcoinu nebo v nejistotě čekají, co BTC ke konci měsíce udělá. Těžko říct, k čemu se přiklonit. Tady by mě třeba zajímal názor mých čtenářů. Máte v současnosti tendenci „přetavit“ svoje alty na Bitcoin? A nemusíte to reálně dělat – stačí, že máte nutkání/motivaci to učinit. Či akorát čekáte?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře