25.10.20 Technická analýza XMR/USD a ChainLink/USD – Dostatečná iniciativa na altech?

0
Zdroj: pixabay.com

V dnešní analýze se budeme zase věnovat altcoinům. Včera jsme měli Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH), takže dnes můžeme pokračovat s Monerem (XMR) a ChainLinkem (Link), na které jsme měli analýzu cca před týdnem. Na Bitcoinu se toho od páteční analýzy stejně zatím moc neodehrálo.

V noci tam byl jakýsi pokus pokračovat, ale nezdá se mi, že by to bylo zrovna úspěšné. Ty názory na trh se docela dost nyní různí a někteří to s tím býčím sentimentem jednoduše příliš přehánějí. Ty nejrůznější predikce, že do konce roku dáme 20 000 USD jsou naprosto vycucané z prstu a akorát se tím spousta lidí dostane do pasti. Retail v závislosti na tom začíná být zase extrémně chamtivý a to je vždy předzvěst pro pád.

Když bychom ovšem opravdu měli jít na nové ATH, tak se nebojte, že by vám ten vlak ujel. On ten býčí cyklus totiž minimálně ještě rok trvat bude a pravděpodobně i časovým trváním překoná předešlý bull run. Pokud nyní trh každý den sledujete, tak se vůbec nemusíte bát, že vám něco uteče. Problém mají ti, kteří se začnou zajímat, až v době, kdy se BTC bude obchodovat za 50 000 USD.

Aktuální situace na 4H TF Link/USD

Kurzový průběh Linku byl dost ošemetný v tom, že se dařilo úspěšně bránit S/R level 10,5 USD, ale krátce se cena vylila pod a pak rychle vrátila zpátky. Tohle nejsou zrovna pěkné kratochvíle, protože to leckoho asi vystopkuje. Cena každopádně vcelku dynamicky začala růst a a dostala se až k S/R levelu 13,38 USD.

Ona ta samotná expanze má i podobu rostoucího kanálu. Leč musím přiznat, že jsem ten pattern musel jednou překreslit a jistotu ohledně jeho relevantnosti získáme až s poklesem minimálně po těch 10,5 USD nebo ještě lépe otestovat tu spodní stěnu. Ať je ale podoba toho kanálu jakákoliv, tak nakupující nepochybně trh z krátkodobého hlediska ovládli.

Nicméně teď by postupný pokles o více jak 15 % smysl dával, ale nebyl by to důvod k nějaké panice. Co jde nahoru, tak musí občas dolů. Trh neustále trenduje, nikdy nejde po lineární přímce. Musím akorát varovat, že pod level 8,95 USD bychom asi jít neměli. Ovšem pokud Bitcoin těžce dumpne (to riziko zde existuje), tak Linku otestování té střednědobé expanzivní diagonály jistě hrozí.

Indikátory

Co se týče RSI, tak je vrchol skoro na 78 bodech. To je bezpochyby dost bullish a nyní se trh akorát čistí. Trh na 4H prostě ten potenciál už moc nemá a minimálně krátký pokles je nutný. Navíc na histogramu MACD je docela velká medvědí divergence a ještě k tomu i čerstvý bearish cross. Krátký dumpík je tedy na pořadu dne.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

U Monera byla viditelná jakási snaha, ale vzhledem k té předešlé agresivitě to není žádná sláva. Povedlo se vymanit z toho korekčního kanálu, ale následný vývoj nebyl zrovna cítit iniciativou. Řekl bych, že se na trhu s Monerem dost váhá oproti jiným top altcoinům. Přitom technicky se Moneru podařil docela důležitý milník, když prorazil swing high z roku 2019.

Každopádně máme za sebou čerstvý boj o S/R level 129 USD. Nyní vidíme snahu protlačit cenu zase výše, ale dovolil bych si tvrdit, že se k té aktuální úrovni ještě vrátíme a cena si trochu déle zakonsoliduje, než se rozhodne pokračovat. Musím podotknout, že objemy obchodů jsou docela žalostné. Proto bych si na rally aktuálně moc nevsadil.

Indikátory

Křivka RSI zatím ani nedokázala atakovat hraničních 70 bodů – známka slabosti. Ta setrvačnost očividně moc sílu nemá a z toho lze implikovat, že býci ten zájem pushovat kurz Monera nahoru moc nemají. Z MACD lze vyčíst to stejné a na histogramu je potenciální divergence. Není však potvrzená bearish crossem.

Závěr

Všeobecně můžeme říct, že altcoiny využívají té situace na BTC, kde nejsou nyní agresivní pohyby. Bitcoin zkrátka stojí na místě a tak je tendence obchodovat právě alty. V podstatě se chovají tak, jak by se dalo očekávat a vnímám to jako určitý standard.

Je potřeba si ale dávat pozor, protože ty pumpující altcoiny mohou některé nalákat a chytit do pasti. Je potřeba neustále myslet na to riziko, že trh kvůli BTC crashne a být na to připraven. Nováčci mají tendenci držet pozice se ziskem více jak 10 % bez stop lossu a neuvědomují si, že jeden velký pohyb může během pěti minut všechen ten zisk smazat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře