19.10.20 Technická analýza XMR/USD a ChainLink/USD – Aktuální týden růstový?

0
LINK
Zdroj: wikimedia.com

Tak jsem si pro vás připravil po týdnu další analýzu na Monero (XMR) a ChainLink (Link). Situace se během týdne docela dynamicky měnila a trh stále není rozhodnutý, kam se vydá. Po technické stránce to vypadalo dost slušně, protože Monero dokázalo překonat swing high z minulého roku a Link zase prorazil z korekčního kanálu, ve kterém byl po několik týdnů.

Nicméně, jak jsem nastínil ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), tak je ta situace nyní docela dost nejistá. U Bitcoinu nyní vycházím především z těch vyšších časových rámců a tam je sice krátkodobý růst možný, ale už mi nepřijde moc reálný střednědobý. Těch rezistencí je tam zkrátka příliš a bez jednoho dropu dolů trh asi sílu nenabere.

Altcoiny všeobecně vypadají docela slibně, ale jde strašně poznat, že se čeká, co právě Bitcoin udělá. I když je BTC stabilní, tak alty se zase nehnou a to je špatně. Málokdo má asi odvahu vstupovat do altů, když na BTC propad jednoduše hrozí. Strach ovšem může během několika dní i pominout, ale to neznamená, že je vše tak snadno ok.

Aktuální situace na 4H TF Link/USD

Napřed si rozebereme trh s Linkem, kde jsme se dostali definitivně z korekční struktury. Minule to ještě nebylo tak jisté, protože kurz konsolidoval v blízkosti horní stěny kanálu, ale nakonec cena pumpla až k rezistenci na cca 12 USD. Od té doby je v grafu spíše pokles, ale níže, než po 10,5 USD jsme již nešli.

Tahle úroveň je dost silná, takže se i dalo počítat s kladnou reakcí kurzu na dotyk. Ta malinkatá korekční struktura měla i podobu falling wedge a k odrazu samozřejmě dopomohl i ten support. Ale upřímně, musel jsem to falling wedge mnohokrát překreslovat a chvíli se i zdálo, že medvědi support prorazí. Bylo to dost nejisté a spoustu obchodníků to muselo vystopkovat.

Po průrazu z toho malinkatého wedge jsou objemy obchodů docela chabé, což akorát značí, že trh si není s pokračováním v postupu vůbec jistý. Těch rezistencí je nahoře spousta a tak i několikadenní konsolidace před průrazem v podstatě dávají docela smysl. Považuji ale za klíčové, aby se kurz udržel nad 10,5 USD. Jestli bychom padli pod, tak je reálný pokles zpátky po cca 8 USD.

Indikátory

Dle RSI jsme atakovali překoupené hodnoty, ale pro tentokrát žádná sláva. Nyní jsme na 52 bodech, takže prostoru pro růst je tu z pohledu 4H dostatek. Co se týče MACD, tak z vývoje křivek lze určitě implikovat, že nakupující přebírají iniciativu.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

Abyste byli v lepší obraze, tak si určitě přečtěte moji předešlou analýzu z 12.října. Monero totiž překonalo průrazem skrze cca 120 USD swing high z roku 2019. Altcoinů, kterým se tohle povedlo, tak moc hezky přibývá, což musíme jednoznačně kvitovat. Každopádně, tahle úroveň se díky throwbacku i otestovala jako support. Vyhráno ale ještě není, protože kurz se stále nachází uvnitř toho zakresleného kanálu.

Za bull flag bych to úplně nepovažoval, ale nejsem si ovšem jistý a můžu se v tomhle plést. Leč při průrazu z toho patternu lze zcela jistě počítat s pokračováním růstu. Bude však záležet na celkovém stavu trhu, jak moc dynamicky cena poroste. Je třeba ale podotknout, že proražení toho swing high z roku 2019 přivábilo značnou pozornost.

Spousta obchodníků se určitě na Monero nyní zaměří a proto je bezesporu na místě kalkulovat s větší volatilitou, než třeba u zbytku trhu. Ještě musím ovšem varovat, že vyšší časové rámce jsou dost překoupené. Klidně může XMR udělat pár pěkných pump, ale čím výš jsme, tak tím větší je riziko dumpu. Pozor tedy na to.

Indikátory

Na RSI toho nelze moc vytknout – je tu bez diskuze slušný uptrend a během té kratičké korekce se 4H graf pročistil. Co se týče MACD, tak jsem se po šesti dnech dočkali bullish crossu.

Závěr

Zrovna v těchto chvílích se mi zdá, že trh se na růst chystá. Dokonce jsou k tomu i příhodné podmínky, protože na dolarovém indexu DXY došlo dnes k dumpu o více jak 0,4 %. Což je na tomhle konkrétním trhu opravdu nezanedbatelné. Osobně se proto přikláním k tomu, že několik následujících dní by mohlo být růstové a pak se uvidí dle reakcí ceny na rezistencích.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře