12.10.20 Technická analýza XMR/USD a ChainLink/USD – Máme tu další potvrzení bull trendu?

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Jak jste si jistě všimli, tak altcoiny bez problému pumpují a nepotřebují k tomu dokonce ani růst na Bitcoinu (BTC). Situace se tím zase krapet mění a dost možná se i dočkáme další několikatýdenní alt season. Důležitou otázkou teď je, zda jsme se definitivně vymanili z korekce, která některé alty dost sužovala.

Ve včerejší analýze na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) jsem byl v tomhle ohledu dosti pozitivní, neboť se zde povedlo několik dílčích technických úspěchů. A budu v tom pokračovat i v dnešní analýze na Monero (XMR) a ChainLink (Link). Monero totiž dokázalo překonat swing high z roku 2019, což je jenom další potvrzení bull trendu.

Monero tak od počátku května udělalo více jak 100 %. U Linku je ten postup taky moc pěkný a vlastně jsou zachráněni ti, co nakupovali po té pumpě ze závěru září kolem 10 USD. Ta korekční struktura je podle mě proražena a nemyslím si, že bychom se právě pod těch 10 USD již tak snadno vrátili.

Aktuální situace na 1D TF XMR/USD

Z denního grafu trhu s Monerem je na první pohled jasné, jak moc velký úspěch se přes víkend odehrál. Překonání swing high z minulého roku je totiž významné potvrzení nově vzniklého býčího trendu. Nestačí ovšem to swing high překonat, ale musí se nad ním cena i udržet. Abychom to měli tedy potvrzené, tak se musí měsíční svíce zavřít nad 121 USD.

Pak je to po technické stránce další potvrzení, že se Monero po tak dlouhém čekání vymanilo z toho bear trendu, který trval skoro dva a půl roku. Nechci to přehánět s pozitivním pohledem, ale pokud dolar bude stabilně i nadále oslabovat a akciové trhy zůstanou jakž takž stabilní, tak by konkrétně Monero mohlo na přelomu 2020/2021 atakovat své ATH.

Přijde vám to jako nereálné? Na této ceně jsme byli i v listopadu 2017 a předtím před korekcí v srpnu 2017. Vůbec tedy není nereálné, že by mohlo Monero během několika týdnů poskočit na 480 USD. Nicméně je třeba upozornit, že těch rezistencí je před námi hrozně moc a my nevíme, jak tam trh zareaguje.

Historické price action nám nezaručí stejný výsledek jako to nynější. Nejbližší taková silná rezistence je na 150 USD a to je právě dle historického vývoje kurzu opravdu nejsilnější odpor, co je před námi. Když by se ale nakupujícím povedlo rezistenci překonat, tak bychom asi již museli počítat s tím, že se nejedná jenom o mohutnější fake rally.

Indikátory

Na RSI jsme již na 75 bodech, což je na denním grafu opravdu hodně. Proto ještě tento týden očekávám nějakou korekci, která může vyústit právě v otestování těch cca 120 USD, kde je swing high z minulého roku.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

Na nižším časovém rámci si akorát ukážeme, co se dělo předtím. Kurz Monera konsolidoval v rámci rostoucího trianglu, kdy ta spodní hrana měla velmi strmý sklon. Značilo to prostě, že nakupující jsou v mohutné převaze, což se po průrazu z trianglu potvrdilo. Určité překvapení nastalo, když kurz projel S/R levelem 120 USD tak snadno.

Vypadalo to jako ideální sell level, ale opak byl pravdou. Po proražení této úrovně došlo ke krátkému throwbacku a pak cena zase pokračovala v expanzi. Dokonce se povedlo překonat druhou úroveň v řadě na 129 USD. Tady lze kalkulovat minimálně s krátkou konsolidací, ale pokud BTC pumpne, tak Monero zareaguje určitě impulsivně.

Indikátory

RSI na 4H grafu v podstatě tvrdí, že trhu dochází šťáva. Povedlo se sice překonat předchozí high křivky indikátoru, ale pouze těsně. Brzy se asi dočkáme i nějaké té divergence. Co se týče hodnot, tak jsme na nějakých 75 bodech.

Nyní si v rychlosti rozebereme situaci na Linku, kde kurz prorazil napřed skrze horní stěnu korekčního falling wedge a dokonce i horní stěnu downtrendového kanálu. A nepochybně i průraz S/R hranice 10,5 USD, takže tu máme minimálně hned tři významné dílčí technické úspěchy na trhu s Linkem. Jak sami vidíte, tak expanze na Linku je solidní a asi se to jen tak nezastaví.

V těchto chvílích cena konsoliduje u S/R levelu 11,24 USD, ale nedokážu s jistotou říci, zda jsme úroveň překonali. Link totiž nemá zrovna dlouhé konsolidace a z pouhých několika svíček se toho prostě moc nevyčte. Vlastně bych si dovolil tvrdit, že se na Linku hledá strašně těžce příležitost ke vstupu, protože je to až moc agresivní.

Proto bych třeba ocenil, pokud by cena chvíli zkonsolidovala na současné úrovni a na základě toho zhodnotil, zda je bezpečné vstoupit do trhu. Leč trh se nechová tak, jak bychom chtěli.

Indikátory

Link má na indikátoru RSI evidentně problém se udržet nad 70 body. Celkově to ale nevypadá rozhodně zle a hlavně je to prozatím bez divergence. U MACD hrozil bearish cross, ale to bylo znegováno.

Závěr

Na mnoha altech je zkrátka na první pohled poznat, že ty downtrendové struktury jsou úplně pasé. Ethereum, Link, NEO a nyní i Monero nám avizuje, že je ten medvědí cyklus asi u konce. Je ale pravda, že některé alty jsou na tom pořád dost bídně. Abychom měli jistotu, tak si musíme na potvrzení bull trendu počkat na Bitcoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře