11.10.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Máme za sebou několik dílčích úspěchů!

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

V posledních několika analýzách jsme se věnovali hlavně Bitcoinu (BTC) a tím jsme samozřejmě museli upozadit altcoiny. V rámci dnešní analýzy to napravíme a rozebereme si Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), jak jsem avizoval již včera. Altcoiny se obecně drží hned v závěsu za Bitcoinem (BTC) a víceméně jsou ty zisky obdobné.

Nyní je na většině coinů korekce z pohledu nižších časových rámců, na což jsem včera právě upozorňoval, že se může stát. Nicméně musím říci, že trhy předvedly slušný impuls a daly tak jasně najevo, že ta několikatýdenní korekce je velmi pravděpodobně ukončena. Z těch korekčních struktur se daří moc hezky prorážet a určitě to nelze brát nijak jinak, než jako snahu o obnovení předchozí expanze.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Začneme nejdřív s trhem Etherea, kde došlo minimálně ke 2 dílčím úspěchům. Že se něco na tomto trhu děje, šlo poznat z toho, že byl tvrdě zamítnut propad pod S/R level 347,52 USD. Svíce má podobu pin baru a knot pomalu sahá až k supportu na 336 USD. Svíce měla i značné objemy a navíc brzy na to proběhlo i potvrzení v podobě impulsní svíce.

Ta impulsní svíce prorazila skrze horní stěnu toho klesajícího kanálu, což je právě jeden z významných dílčích úspěchů. Růst posléze pokračoval a povedlo se i prorazit úroveň 363 USD, což je tím druhým dílčím úspěchem. Po krátké konsolidaci se pokračovalo v expanzi, ale u S/R levelu 376 USD si trh dal evidentně krátkou přestávku.

Na 4H grafu začal být trh překoupený, takže slabší pročištění bylo zkrátka na pořadu dne. Ta konsolidace však má nyní podobu malinkého bull flagu, takže asi lze kalkulovat s tím, že se býci připravují na průraz. Musím poznamenat, že altcoiny (alespoň zatím) bez pohybu na BTC nejsou zrovna akční. Tím chci říci, že v těchto chvílích nestačí pouze konsolidace, Bitcoin musí růst.

Co se týče objemů, tak ty jsou vcelku OK. Řekl bych, že ten pohyb směrem nahoru je v tomto ohledu potvrzený. Plus jsme získali i nějaké ty supporty, takže se velmi rychle situace mění k lepšímu. Jinak největší pumpu očekávám při průrazu rezistence 388,94 USD. Proč? Protože tím se potvrdí double bottm, které je vidno na S/R levelu 313,52 USD.

Indikátory

Dle RSI jsme se dostaly za těch několik týdnů vůbec nejvýš, ale zatím to s tou překoupeností nebylo až tak horké. Vrchol je cca 75,5 bodů a nyní činí přibližně 65 bodů, takže prostor pro pokračování v růstu tu ještě je. Jen to potřebuje dostat impuls. Co se týká MACD, tak zde hrozí bearish cross, ale snad k tomu nedojde.

Když přejdeme na trh s Litecoinem, tak tady se ty úspěchy taktéž dostavily. I když je LTC mnohem slabší, než Ethereum, tak ten potenciál (hlavně na vyšších časových rámcích) tu prostě je. Když proběhl breakdown té střednědobé uptrendové čáry, tak to ve mě docela budilo obavy. Nicméně včera v noci se kurz dostal zpátky nad ni. Osobně to vnímám nesmírně pozitivně.

Navíc tu máme i breakout skrze horní hranu toho falling wedge. Takže dva významné dílčí úspěchy má Litecoin v kapse. Chybi ještě průraz skrze tu horní hranu zakresleného kanálu a pak si myslím, že nic po technické stránce nebráni LTC zase navázat na předchozí expanzi. Aktuálně se postup kurzu zastavil snad jen krátkodobě u rezistence cca 51 USD.

Všimněte si toho zúženého prostoru mezi střednědobou růstovou trendovkou a rezistencí. Toho prostoru je pramálo, takže se bude muset trh brzy rozhodnout, kam se cena nakonec vydá. Docela dost negativně bych vnímal, pokud by cena opakovaně prorážela zmíněnou trendovku. Těžko se totiž z takového nejistého price action vychází.

Indikátory

V podstatě se dá říci, že křivka RSI těmi 70 body ani neprošla. Tudíž z pohledu tohoto indikátoru Litecoin svůj stín ještě nepřekonal. U MACD platí vlastně to samé jako u předchozího trhu.

Závěr

U kryptotrhu můžeme být úplně v klidu a jednoznačně bullish i z krátkodobého hlediska. Proč? Protože dolar dostal tento týden pořádně na frak, a pokud se z toho dolarový index brzy nějak nevyhrabe, tak z toho kryptoaktiva budou akorát těžit. Proto se vyplatí sledovat nejenom krypto, ale kapitálový trh v globálu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře