10.10.20 Technická analýza BTC/USD – Další dílčí úspěch za námi, odpor 11 200 USD proražen!

4.1
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Sice byla na Bitcoin (BTC) analýza včerataké předevčírem, ale vzhledem k té rostoucí dynamičnosti jsem se rozhodl připravit ještě dnes další analýzu na tento konkrétní trh. Od zítřka se zase budu věnovat komplexněji vybraným altcoinům. Pravděpodobně se podíváme na Litecoin a Ethereum.

Sice nás trh tak trošku překvapil, ale zas na druhou stranu to nebylo ze začátku až tak dramatické, abychom se nemohli připravit na zcela jiný scénář, než s kterým jsme původně počítali. Kurz Bitcoin postupuje přímo ukázkově, dovolil bych si tvrdit, že přímo učebnicově – impuls, korekce, impuls, korekce, impuls.

A to nejdůležitější, vymanili jsme se z toho kanálu, co vypadá na vyšších časových rámcích jako bull flag. A dokonce se podařilo asi definitivně prorazit rezistenci na 11 200 USD. My jsme tím získali dost významné supporty, které budou jednoduše řečeno celou tu expanzi jistit. Nicméně musím upozornit, že nižší časové rámce jsou přepálené a tak je pravděpodobný menší throwback. Důležité ovšem je, abychom zůstali nad těmi 11 200 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodním textu, tak se podařilo překonat horní hranu toho kanálu a v podstatě současně i rezistenci na 11 200 USD. Včera jsem říkal, že jsou to dvě důležité věci, které se musejí stát, abychom tohle rally začali brát vůbec vážně. A vzhledem k tomu, že se tyto dílčí úspěchy podařily, tak si nemyslím, že je to jen nějaký bull trap.

Na to je to až moc prozatím technicky košér – nic agresivního, žádná jednorázová mohutná pumpa, která by udělala 20 % za hodinu. Možná by se to dalo čekat při breakoutu z toho kanálu, ale mně teda vůbec nevadí, že se nic takového nestalo. Co se týče dalšího vývoje, tak pokud vydržíme nad 11 200 USD, tak bych dal ruku do ohně za to, že v dohledné době kurz atakuje znova 12 000 USD.

Je i dost pravděpodobné, že se dočkáme podobného cenového vývoje, jako tomu bylo celý srpen – tedy zase takový ping pong k 12 000 USD a zase zpátky k 11 200 USD, který může opětovně trvat několik týdnů. Leč bude záležet i na dynamice samotného vývoje. Když zkrátka nakupující budou mít velkou sílu, tak to prorazíme. Ale úplně nelze počítat s tím, že to těmi 12 000 USD projede jako nůž máslem.

Co se týče objemů, tak to jediné mi dělá krapet starost. První 4H impulsní svíce má ty objemy úctyhodné, ale od té doby postupně klesají. Pohyb ceny nahoru tak v těchto chvílích není potvrzený. Mně osobně by ale dával smysl throwback k 11 200 USD a odraz s většími objemy. Technicky to dává smysl, neboť právě na retest této úrovně spousta lidí čeká s limitkou.

Indikátory

Jak bylo řečeno v textu výše, tak je 4H graf značně překoupen. Vrchol je na 80 bodech a nyní jsme na 76 bodech. Korekce je tedy na spadnutí a dává to smysl v konotaci na throwback po 11 200 USD. Trh se tím trochu pročistí a pak zase můžeme pokračovat vzhůru.

Jinak musíme kvitovat to, že se hodnoty po mnoha týdnech dostaly tak vysoko. Od července jsme tohle neviděli, což lze brát jako významný bullish signál. Co se týče MACD, tak až teď si všímám, že vývoj křivek vykreslil symetrický trojúhelník, ze kterého křivky „pumply“.

Schválně si zapněte na TW s grafem MACD, když to dáte na celou obrazovku, tak to je hned rozpoznatelné. Každopádně tu máme další potvrzení pohybu up a dle histogramu indikátoru má momentum docela nezanedbatelnou sílu.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Nyní si v krátkosti rozebereme na hodinovém grafu trochu podrobněji tu expanzi. Jak jsem již podotkl, tak impuls vždy následuje pěkná konsolidace v podobě bull flagu, po které následuje zase impuls. Navíc dle volume profile lze usuzovat, že v rámci těchto konsolidací dochází k částečné reakumulaci. To se vlastně možná děje i teď.

Osobně bych však chtěl vidět ten throwback k 11 200 USD, kde by mohla nastat krátká konsolidace a posléze odraz nahoru. Dle volume profile se tu v podstatě nic nezobchodovalo a tak by se tím to prázdné místo „zaplnilo“ a zároveň jednozančně potvrdilo jako podpora. Nemusí se to samozřejmě stát, ale hodilo by se nám to.

Jinak trh vcelku respektuje pivotové hladiny R1 a nyní R3. Vzhledem k tomu, že jsou v blízkosti i cenové úrovně, tak ty pivotové úrovně mají rozhodně na cenový postup vliv.

Závěr

Trh se nikdy nebude chovat tak, jak si myslíme, že by se chovat měl. I když se člověk přiklání k nějakému svému odhadu budoucího vývoje, tak když je nakonec vše jinak, tak je potřeba se tomu přizpůsobit.

Kapitálové trhy holt jsou dost nepředvídatelné a nemá moc cenu se hnípat v tom, proč se to nevyvrbilo tak, jak by to dávalo smysl. Ta situace se prostě dynamicky v různé míře mění a my na to musíme umět zareagovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře