14.10.20 Technická analýza XRP/USD a NEO/USD – Krátká konsolidace a pak zase růst?

5
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V dnešní analýze se podíváme na XRP a NEO, protože tyhle dva trhy v poslední době vnímám jako vcelku příhodné. A ano, dokonce to mizerné XRP nevypadá v grafu až tak hrozně. Poslední analýza na tyto dva coiny byla 6. října, která byla docela komplexní a mělo to i kladnou odezvu v podobě vysoké poptávky.

Snad tedy bude i dnešní analýza pro vás přínosem. Čínské NEO je dost silné, i navzdory tomu, že podmínky na trhu nebyly zrovna valné. Negativně akorát vnímám to, že se cena nedokázala udržet nad swing high z roku 2019. Nicméně ten pokles nebyl až tak divoký a nejsme daleko od toho, abychom se tedy nad touto úroveň vrátili.

Na XRP ta bearish struktura samozřejmě pořád vládne, ale krátkodobě se přikláním k tomu, že cena půjde spíše nahoru. Ten červencový růst byl docela zbrklý a následná korekce byla dost tvrdá. A právě ta korekční struktura se prorazila a nyní kurz XRP konsoliduje, což považuji za přípravu k odpalu. Musí k tomu být ale příznivé podmínky na trhu (čti Bitcoin nesmí padnout).

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

Zprvu začneme s trhem XRP, kde je snadno rozpoznatelné, že nedávno proběhl průraz z toho korekčního falling wedge. Za relativně krátkou dobu se cena dostala k S/R levelu 0,25878 USD, ale tam byl postup zamítnut. Cena se tak navrátila k S/R levelu 0,24170 USD, kde byl drop na oplátku zastaven. Momentum směrem nahoru chytilo druhý dech a po opětovně XRP atakovalo S/R level 0,25878 USD.

Leč rezistence i druhý nápor ustála a nakonec z tohoto price action vznikl býčí pattern rostoucí triangl. Osobně to považuji za reakumulační rozpětí, ze kterého by měla cena v dohledné době pumpnout. Vlastně vzhledem k malému prostoru uvnitř grafického útvaru je průraz na jakoukoliv stranu očekávatelný do 24 hodin.

Target z toho patternu je nad S/R hranicí 0,27454 USD, kdy to rozmezí mezi touto řečenou úrovní a 0,28727 USD je samo o sobě dost silným rezistenčním pásmem. Když by ale tohle pásmo padlo, tak asi atakujeme swing high z letošního srpna. Určitě si všimněte i ve spodu objemů, které jsou po průrazu z falling wedge na první pohled o něco větší.

Lze to určitě považovat za potvrzení pohybu směrem nahoru, ale řekl bych, že potřebujeme mnohem více. Snad se toho dočkáme po konsolidaci v zakresleném trianglu. Jinak, úplně stejně velký triangl byl i na trhu s Monerem. Taktéž se ten grafický útvar utvářel asi devět dní a po breakoutu udělalo XMR solidních 19 % za pouhé tři dny. Ovšem Monero je o dost silnějším trhem, než je XRP.

Indikátory

Vývoj křivky RSI je dost neutrální, ale logicky se držme spíše nad 50 body. Jakmile se momentum up na indikátoru projeví, tak je to zároveň potvrzení pro brekaout z toho trianglu. K MACD asi nemám moc, co říci krom toho, že momentum převládá negativní.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

Co se týče NEO, tak ta korekce znamenala ztrátu asi 38 %, což je o dost méně, než na jiných TOP altcoinech. Pro nás je ovšem nejdůležitější vědět, že S/R level 16 USD stále spolehlivě funguje jako support, od kterého se cena opakovaně odráží nahoru. Aktuálně tedy máme nejbližší vrchol na S/R levelu 18,62 USD, ale to se nepovedlo prorazit.

Na druhou stranu S/R hranice 17,41 USD cenu nepustila níž a tak se nám tu vytváří rostoucí broadening wedge. Což se mi právě nelíbí, protože rostoucí broadening wedge v podstatě znamená to stejné jako obyčejný rising wedge. Tudíž je to pozadí grafického útvaru bearish. Pokud se ovšem celkově kryptotrhu bude dařit, tak bychom měli jít nahoru.

Dokud jsme ale v tomhle patternu, tak je pro mě osobně NEO tak trochu nezajímavé. Aktuálně je těch rezistencí před námi docela dost, takže i když úroveň 16 USD vydržela, tak není rozhodně vyhráno. Třeba takové XRP vypadá právě díky tomu rostoucímu trianglu a čerstvému brekaoutu z falling wedge krátkodobě mnohem zajímavěji.

Indikátory

Na RSI byla několikanásobná býčí divergence a ta se akorát uplatnila. Možná bych čekal o něco více, ale alespoň nějaká reakce se dostavila. Že ta reakce nebyla zrovna obstojná značí fakt, že hodnoty indikátoru nepřesáhly ani 63 bodů. NEO je v těchto chvílích docela slabé, což v kontextu předešlého price action moc nechápu. Co se týče MACD, tak na histogramu byla docela velká medvědí divergence, která se asi uplatnila.

Závěr

Na Bitcoinu byla medvědí divergence, která se prostě uplatnila a byl z toho menší propad. Včerejší analýza pak měla ještě update, ve kterém jsem ukázal, že dolar během krátké chvíle dost povyskočil, což prostě vysálo Bitcoin, zlato a trochu i akcie. DXY je v tomhle ohledu rozhodně riziko, neboť to může způsobovat nečekané dropy na BTC a tedy i na altech.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře