13.10.20 Technická analýza BTC/USD – Kde je krátkodobý target expanze? (Update 2)

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Jak jsem varoval v analýzách na Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Link a Monero (XMR), tak trh už začínal být na nižších časových rámcích dost překoupený. Vlastně na některých altech již i na denních časových rámcích, takže se nám trh v těchto chvílích prostě jen čistí. Každopádně jsem byl v sobotní analýze na Bitcoin (BTC) dost pozitivní, protože se býkům povedlo pár nezanedbatelných úspěchů.

Update 16:00

Tak ten support na 11 451 USD asi padl. Škoda, doufal jsem, že to ta úroveň vydrží. Pravděpodobně tedy to uplatnění medvědí divergence na 4H bude znamenat trochu hlubší korekci. Lze asi počítat s dalším otestováním S/R levelu 11 200 USD. Zmiňovaná úroveň musí ale vydržet.

Tak nám dolarový index najednou dost povyskočil. To je přesně to, před čím jsem varoval – dokud se dolar nestabilizuje, tak to Bitcoin bohužel bude vysávat. Tvrdě droplo i zlato a oslabují i akcie.


 

I přes to nepěkné noční zamítnutí na jednom z S/R levelu si nemyslím, že je nutné jakkoliv panikařit. Je mnohem racionálnější se držet aktuálního targetu z toho symetrického trianglu, ve kterém Bitcoin konsolidoval po několik týdnů. Target je velmi blízko u srpnového swing high, takže bych řekl, že je ještě na uzavírání pozic dost brzo.

Lze spíše nyní očekávat na Bitcoinu konsolidaci, neboť dolarový index DXY je uprostřed slabšího pullbacku up. Dává tedy smysl, že v těchto chvílích je BTC slabší. Nesmím i opomenout to, že akciové indexy S&P 500 a Nasdaq včera udělaly neuvěřitelný ranec. Beru to jako jakýsi signál, že do prezidentských voleb v USA jdou kapitálové trhy prostě up.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Technicky je postup Bitcoinu moc pěkný a nelze tomu cokoliv vytýkat. Jakmile na S/R levelu 11 451 USD došlo k zbrzdění postupu, tak následovala konsolidace, která vyústila do podoby dalšího bull flagu. Tentokrát byl ten bull flag ale o něco větší, než ty předešlé. A zároveň se tím otestoval level 11 200 USD, díky čemuž se úroveň potvrdila jako support.

To bylo přesně to, co jsem chtěl, protože to byla z technického hlediska výborná možnost, jak vstoupit do longu. Do té doby to byl dost velký risk, protože se z toho mohl vyklubat bull trap. To riziko se otestováním úrovně 11 200 USD dost snížilo a my i víme, že jsou nakupující ochotni každý proražený level okamžitě vykupovat, když dojde k throwbacku.

Dokonce i na miniaturních časových rámcích se tohle děje, což je hodně bullish jev a dodává to trhu sebevědomí. Abych se ale vrátil k popisu grafu, tak u rezistence na S/R levelu 11 749 USD došlo k očividnému zamítnutí postupu kurzu výše. V této úrovni je i dle volume profile point of control, takže silnější reakce se dala očekávat. Momentálně cena konsoliduje na předešlé úrovni a snad se dočkáme po konsolidaci odrazu.

Co se týče targetu z toho symetrického trianglu, tak to je pod srpnovým swing high v rozmezí 12 000 USD – 12 360 USD. Bitcoin tedy udělal už kus cesty, ale podstatná část ještě zbývá. Hlavně ten target může být nakonec mnohem výš, protože jsme se dostali z toho mohutného bull flagu, který je rozpoznatelný na vyšších TF. Pro potvrzení to chce ale překonat to srpnové swing high.

Indikátory

Na RSI indikátoru bylo snadno rozpoznatelná medvědí divergence, neboť byla dost velká. Ta aktuální korekce je proto rozhodně opodstatnitelná. Jinak lze z vývoje křivky indikátoru implikovat, že trh se snaží postupovat nahoru. Co se týče MACD, tak zde je čerstvě po bearish crossu a taktéž tu byla medvědí divergence.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovém grafu se akorát podíváme, jak podrobněji vypadal vývoj kurzu. Z počátku byla konsolidace nad 11 200 USD v podobě býčího praporku, ale z toho se cena vylila právě k této úrovni, kterou nakupující bránili. Vytvořil se tak bull flag, ve kterém se dle volume profile reakumulovalo a pak došlo k odpalu ceny.

Všimněte si, že postup ceny se zastavil na místě, kde je i pivotové R1. Abychom tomu dodali kontext, tak jde zde cenová rezistence 11 749 USD, ponit of control na VP a pivotové R1. Tenhle souhrn v konotaci na divergence jasně avizoval alespoň slabší korekci. Trh se díky tomu hezky vyčistil na nižším TF a můžeme vesele znova postupovat do vyšších cenových hladin.

Závěr

Technicky je krátkodobý target minimálně v tom rozmezí 12 000 USD – 12 360 USD. Tam se můžeme klidně dostat do 48 hodin, když momentum dynamicky vzroste. Zatím se daří bránit hranici 11 451 USD a jestli se to i definitivně prosadí, tak ten target asi atakujeme.

Pak je tu ještě ten bull flag, ale k tomu je asi potřeba mnohem víc, než pouhý breakout. Trh asi čeká na potvrzení a k tomu je jednak potřeba měsíční close a hlavně průraz skrze to srpnové swing high. Na co si aktuálně dávat pozor? Určitě se vyplatí sledovat dolarový index DXY. Kdyby začal z ničeho nic pumpovat, tak to pro Bitcoin asi znamená pád.

Pro krypto je zároveň nutné, aby akciový trh zůstal minimálně stabilní. Akciové indexy ale vyloženě pumpují, takže je to vcelku plus. Taky se blíží prezidentské volby v USA a kolem tohoto období očekávejte zvýšenou volatilitu a pravděpodobně přijde i krátkodobý crash. Je to období nejistoty a všichni mají tendenci se aktiv zbavovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře