06.10.20 Technická analýza XRP/USD a NEO/USD – Komplexní analýza dvou altcoinů!

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dnes jsem asi hodinu bloumal nad tím, na které trhy bych dnes měl udělat analýzu. Uvažoval jsem nad Bitcoinem (BTC), ale tam jsme stále v tom trianglu, takže si myslím, že prozatím stačí ten včerejší update v jednom odstavci. Rozhodl jsem se tedy po více jak měsíci pro XRP a po více jak týdnu pro NEO.

Nebylo to ad hoc, ale z důvodu price action těchto dvou kryptoaktiv. Jak jste si jistě všimli, tak XRP má za sebou nějakou tu pumpu a možná se ptáte proč. Navíc před těmi cca pěti týdny jsme si řekli, že se XRP povedlo konečně narušit tu dlouhodobou downtrendovou strukturu. Když tak se tedy podívejte na graf z předešlé analýzy, ať jste lépe v obraze.

Vlastně se podívejte určitě, protože je to už docela doba. Co se týče NEO, tak na tomto trhu pokračuje pokles, což není až tak překvapivé v konotaci na ten předchozí cenový růst. Zkoušel jsem hledat nejpříhodnější supporty, ale obávám se, že jsou mnohem níže, než nejbližší dostupné cenové úrovně.

Aktuální situace na 1D TF XRP/USD

Prvně tedy začneme s trhem XRP. Určitě jste si všimli, že jsem dal do grafu i volume profile, kdy počátek session je nastaven na první den letošního roku. Co se týče té poslední pumpy, tak býkům se podařilo ubránit SPR level 0,22194 USD, kde je i golden ratio 0,65 (65 % retracement) na fibo. Posléze došlo k ataku na horní hranu zakresleného wedge.

V prvních chvílích kurz u té stěny rotoval, ale nakonec nakupující projevili opětovně iniciativu. Osobně jsem byl tedy docela překvapený, že se nakupujícím vůbec breakout podařil. Jakmile si ale své prosadili, tak bylo zřejmé, že otestujeme rezistenci v levelu 0,26240 USD. Dle volume profile na téhle ceně žádné značné objemy nejsou, ale zase jsme už relativně blízko u VAH (volume area high). Což samo o sobě funguje jako S/R level.

Když by byli býci úspěšní v protlačení ceny nad nejbližší rezistenci, tak je další překážka na S/R levelu 0,28274 USD. Všimněte si, že je kolem této úrovně znatelná špičatost na volume profile, což si představte jako jakési umocnění váhy té cenové rezistence. Teď ale k té bearish variantě, která mi přijde krátkodobě pravděpodobnější.

Point of control (POC) je na volume profile okolo cca 0,2 USD, kde i dle price action je rozhodně support. Když by tedy úroveň 0,22194 USD padla, tak se mi jeví řečená úroveň jako dobrá šance na odraz up. S hlubším poklesem bych už měl asi docela problém a bylo by zde riziko, že dojde k otestování březnového low.

Indikátory

V kontextu té poslední pumpy se samozřejmě na RSI momentum rozpoznatelně zvedlo a stále je tu hodně prostoru pro případnou expanzi. Pokud ovšem dojde na aktuální cenové rezistenci k zamítnutí, tak to znamená, že neprojdeme ani nějakými 58 body, což by bylo hodně bearish a odsoudilo by to pravděpodobně pokračující vývoj k té avizované bearish variantě.

Co se týče MACD, tak dle tohoto indikátoru je znát jakási snaha o navázání na expanzi, ale zatím je to slabé.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

Nyní přejdeme na trh s mincí NEO, kde akorát pokračuje pokles. Jak bylo zmíněno v úvodu, tak to v souvislosti s tím předchozím růstem není nic až tak překvapivého. Úplně stejně jako v předchozím grafu jsem dal do grafu volume profile a byl jsem docela překvapený, že POC (point of control) je až na cca 11,35 USD. Původně jsem totiž považoval support na 16,43 USD jako za velmi významný.

Tím rozhodně nechci říkat, že support na 16,43 USD hned padne. To si naopak nemyslím a čekám zde minimálně jeden odraz. Už jsem ale docela skepticky v tom, že to bude mít delšího trvání. Když totiž zapojíte trochu představivost, tak lze v grafu identifikovat levé rameno, hlavu a s dalším odrazem od 16,43 USD bychom měli i pravé rameno reverzní struktury Head & Shoulders.

Vzhledem k potenciální velikosti struktury by to mělo šanci sundat cenu až pod 10 USD. Ale jak jsem řekl – dokud není pravé rameno, tak tam žádné H&S není. Každopádně bych chtěl určitě vypíchnout tu rudě zbarvenou čerchovanou trendovku. To lze považovat taktéž za významný support, ale musí se napřed potvrdit.

Když by docházelo k otestování v blízkosti point of control a zároveň by se tam nacházel horizontální support s úrovní fibo 0,618, tak bych to považoval za možný vstup s vysokou pravděpodobností úspěchu.

Indikátory

Na RSI jsem zakreslil takový kvazi kanál a nyní je křivka zrovna u spodní stěny. Je možná odraz i na základě tohohle? Ano, trh na to může zareagovat odrazem, ale jen z toho bych určitě nevycházel. Nicméně, hodnoty indikátoru jsou cca 40 bodů, takže se blížíme pomalu k hraničním 30 bodům. Jinak, co se týče MACD, tak tady se dle histogramu to negativní momentum stabilně drží.

Závěr

Ta situace na trzích je nyní dost nejistá, neboť se prostě čeká, kam se Bitcoin z té své konsolidace vydá. Ať to bude kamkoliv, tak altcoiny budou následovat a dle toho je potřeba se zařídit. K čemuž je právě důležité znát všechny relevantní supporty a rezistence, které nám trh může nabídnout. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ryban.mark

Sam som zvedavy na XRP, kam sa vyberie, ci k 22 centov alebo nad 28.
U NEO som mal order nieco nad 12 a on nie a nie spadnut, tak uvidime.

Inak BTC by mohlo konsolidovat v pasme 8000 az 12000.
Ale objavilo sa mnozstvo trajderov co tvrdi, ze BTC by mal otestovat este pasmo medzi 6000-7000, co sa mi ale nejako nezda.
Co si myslis ty, pojde este tento rok BTC pod 7000 USD?
Ja si skorej myslim, ze by este mohol ist aj nad 12K.

ryban.mark

To je pravda, ale ludia si neuvedomuju ak tazke by bolo dostat BTC z cirka 6,5K o vyse 60% hore aj keby bol prepad velmi rychly, nehovoriac o naraste 70 az 100% na hodnoty nad 12K…

12K sme moc krat nezdolali, na prelome rokov 2017 a 2018, potom si ludia museli pockat az na 6.2019, co bolo 1 az 1,5 roka, zalezi podla metriky akos me si navolili…
Museli sme cakat dalsi 1 rok znova na hodnotu nad 12K, ktoru by sme ale este mohli otestovat, moc casu uz ale nemame.

mame tu ATH na 19,8K, potom prudky prepad na 10,9K, lokalne maximum 17,1K, prepad na 6K, potom vystrel 11,8K, potom dlho nic, prepad na 6,4K a potom konecne chaby vystrel na 10K, az nakoniec to spadlo pod 3,2K.. aby to konecne prerazilo aspon lokalne maximum spred vyse roka, ktore bolo 11,8K… prisla konsolidacia, vystrel nad 13K, konsolidacia, vystrel nad 12,2K.. neudrzali sme to cena sa nam hybala medzi 6,4k az 10,5K… aby Piatok 13.3.2020 sa cena prepadla az pod 4K.. aby sme 8.2020 horko tazko otestovali 11,8 az vyse 12,3K a to nepocitam tesne za sebou, ale aspon s tyzdnovym odstupom.

Ale od ATH sme velmi daleko aj od 17,1K, dokonca sme nezdolali po vyse roku ani druhe lokalne maximum a to 13,9K a ani dalsiu hodnotu na urovni 13K…

Cize rok 2020, trhy ATH, zlato ATH, technologicke firmy ATH, hromada firiem ATH.. a BTC nedokazal zdolat ani 19,8K, ani 17,1K, ani 13,85, ani 13,0K… Horko tazko zdolal jedno z lokalnych maxim na hrane 11,8K a druhe na 12,3K…

A padnutie pod 7K by teraz znamenalo ako pad pod 5K 3.2020.. s tym rozdielom… ze trhy zachranili… aky by mal BTC impulz na prekonanie aspon 1 rok stareho lokalneho maxima a nestalo sa…
Kazdy predsa vie, ze s cenou BTC si robili co chceli od 11.2018 az po takmer 2.2020…

Lenze doba sa zmenila a ludia to nepostrehli…Vsetko nasvedcovalo tomu, ze by sme mali zdolat aspon nejake lokalne maximum a z 6 dolezitych hodnot a to podla casovej postupnosti: 19,8K, 17,1K, 11,8K, 13,8K,13K, 12,3K sme zdolali len 2, co je sice pekne, ale velmi velmi slaba vizitka…
2/6 je u mna znamka s prizmurenim jedneho oka, F…ale slabsia 4ka.

Cize BTC zije len tak tak, povina zastavka na 11,8 az 12,3K sice bola .. ale 2 .zastavka na 13 az 13,8K nam usla..
a ani sme sa nepriblizili zastavke cislo 3. medzi 13,8 az 17,1K.. a uz vobec nie intervali 17,1 az 19,8K…a 5. zastavke konecne nad 20K.. a o 6 a 7. zastavke sa bavit ani nemusime..

Moja chyba bola, ze ak BTC presiahol 11,8K, moc som ho nepredaval a ani ETH ak presiahlo 420… popredal som vela inych altcoinov…

ale vtedy som to tak rozsiahle zmapovane nemal ako teraz…. Dobru noc…

Poslední editace 3 let před přes ryban.mark
ryban.mark

a o lokalnych minimach sa ani nechcem bavit, vacsina z nich bola tiez umelo stlacena silno nadol a boli by sme tu dlho a aj tak by to nikdo nepochopil, lol.

spot_img