06.10.20 Technická analýza XRP/USD a NEO/USD – Komplexní analýza dvou altcoinů!

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes jsem asi hodinu bloumal nad tím, na které trhy bych dnes měl udělat analýzu. Uvažoval jsem nad Bitcoinem (BTC), ale tam jsme stále v tom trianglu, takže si myslím, že prozatím stačí ten včerejší update v jednom odstavci. Rozhodl jsem se tedy po více jak měsíci pro XRP a po více jak týdnu pro NEO.

Nebylo to ad hoc, ale z důvodu price action těchto dvou kryptoaktiv. Jak jste si jistě všimli, tak XRP má za sebou nějakou tu pumpu a možná se ptáte proč. Navíc před těmi cca pěti týdny jsme si řekli, že se XRP povedlo konečně narušit tu dlouhodobou downtrendovou strukturu. Když tak se tedy podívejte na graf z předešlé analýzy, ať jste lépe v obraze.

Vlastně se podívejte určitě, protože je to už docela doba. Co se týče NEO, tak na tomto trhu pokračuje pokles, což není až tak překvapivé v konotaci na ten předchozí cenový růst. Zkoušel jsem hledat nejpříhodnější supporty, ale obávám se, že jsou mnohem níže, než nejbližší dostupné cenové úrovně.

Aktuální situace na 1D TF XRP/USD

Prvně tedy začneme s trhem XRP. Určitě jste si všimli, že jsem dal do grafu i volume profile, kdy počátek session je nastaven na první den letošního roku. Co se týče té poslední pumpy, tak býkům se podařilo ubránit SPR level 0,22194 USD, kde je i golden ratio 0,65 (65 % retracement) na fibo. Posléze došlo k ataku na horní hranu zakresleného wedge.

V prvních chvílích kurz u té stěny rotoval, ale nakonec nakupující projevili opětovně iniciativu. Osobně jsem byl tedy docela překvapený, že se nakupujícím vůbec breakout podařil. Jakmile si ale své prosadili, tak bylo zřejmé, že otestujeme rezistenci v levelu 0,26240 USD. Dle volume profile na téhle ceně žádné značné objemy nejsou, ale zase jsme už relativně blízko u VAH (volume area high). Což samo o sobě funguje jako S/R level.

Když by byli býci úspěšní v protlačení ceny nad nejbližší rezistenci, tak je další překážka na S/R levelu 0,28274 USD. Všimněte si, že je kolem této úrovně znatelná špičatost na volume profile, což si představte jako jakési umocnění váhy té cenové rezistence. Teď ale k té bearish variantě, která mi přijde krátkodobě pravděpodobnější.

Point of control (POC) je na volume profile okolo cca 0,2 USD, kde i dle price action je rozhodně support. Když by tedy úroveň 0,22194 USD padla, tak se mi jeví řečená úroveň jako dobrá šance na odraz up. S hlubším poklesem bych už měl asi docela problém a bylo by zde riziko, že dojde k otestování březnového low.

Indikátory

V kontextu té poslední pumpy se samozřejmě na RSI momentum rozpoznatelně zvedlo a stále je tu hodně prostoru pro případnou expanzi. Pokud ovšem dojde na aktuální cenové rezistenci k zamítnutí, tak to znamená, že neprojdeme ani nějakými 58 body, což by bylo hodně bearish a odsoudilo by to pravděpodobně pokračující vývoj k té avizované bearish variantě.

Co se týče MACD, tak dle tohoto indikátoru je znát jakási snaha o navázání na expanzi, ale zatím je to slabé.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

Nyní přejdeme na trh s mincí NEO, kde akorát pokračuje pokles. Jak bylo zmíněno v úvodu, tak to v souvislosti s tím předchozím růstem není nic až tak překvapivého. Úplně stejně jako v předchozím grafu jsem dal do grafu volume profile a byl jsem docela překvapený, že POC (point of control) je až na cca 11,35 USD. Původně jsem totiž považoval support na 16,43 USD jako za velmi významný.

Tím rozhodně nechci říkat, že support na 16,43 USD hned padne. To si naopak nemyslím a čekám zde minimálně jeden odraz. Už jsem ale docela skepticky v tom, že to bude mít delšího trvání. Když totiž zapojíte trochu představivost, tak lze v grafu identifikovat levé rameno, hlavu a s dalším odrazem od 16,43 USD bychom měli i pravé rameno reverzní struktury Head & Shoulders.

Vzhledem k potenciální velikosti struktury by to mělo šanci sundat cenu až pod 10 USD. Ale jak jsem řekl – dokud není pravé rameno, tak tam žádné H&S není. Každopádně bych chtěl určitě vypíchnout tu rudě zbarvenou čerchovanou trendovku. To lze považovat taktéž za významný support, ale musí se napřed potvrdit.

Když by docházelo k otestování v blízkosti point of control a zároveň by se tam nacházel horizontální support s úrovní fibo 0,618, tak bych to považoval za možný vstup s vysokou pravděpodobností úspěchu.

Indikátory

Na RSI jsem zakreslil takový kvazi kanál a nyní je křivka zrovna u spodní stěny. Je možná odraz i na základě tohohle? Ano, trh na to může zareagovat odrazem, ale jen z toho bych určitě nevycházel. Nicméně, hodnoty indikátoru jsou cca 40 bodů, takže se blížíme pomalu k hraničním 30 bodům. Jinak, co se týče MACD, tak tady se dle histogramu to negativní momentum stabilně drží.

Závěr

Ta situace na trzích je nyní dost nejistá, neboť se prostě čeká, kam se Bitcoin z té své konsolidace vydá. Ať to bude kamkoliv, tak altcoiny budou následovat a dle toho je potřeba se zařídit. K čemuž je právě důležité znát všechny relevantní supporty a rezistence, které nám trh může nabídnout. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře