30.09.20 Technická analýza NEO/USD a ChainLink/USD – Konečný odraz v dohlednu?

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Pro dnešní analýzu jsem si připravil kombinaci v podobě NEO a ChainLinku. V předešlé analýze na NEO jsem zdůraznil, jak je tahle mince v poslední době silná. A i přes nepříznivé podmínky NEO dokázal i na ceně posilovat a proto si myslím, že se vyplatí trh s touto mincí sledovat pravidelněji.

Co se týče ChainLinku, tak tahle mince dokázala udělat cca 50 % a to za pouhé dva dny. Byla to neuvěřitelná pumpa a vůbec mě teda nepřekvapuje, že ani dlouhou nevydržela, před čímž jsem důrazně v předešlých analýzách varoval. Tady ty pumpy jsou učebnicové pasti na retail, který nakupuje až v pozdější fázi pumpy a chytí se tak do nepříjemné pasti.

Dávejte si na tohle pořádného majzla a když vidíte jakýkoliv coin udělat za 1-2 dny skoro 50 %, tak se tomu bez otálení vyhněte. Emoce jsou totiž v těchto případech proti vám a vy si to musíte uvědomovat. Tím neříkám, že se to nemusí občas vyplatit, ale je to strašlivý risk. V podstatě je to gamble a většinou na tom proděláte.

Začneme napřed s CHainLinkem, kde jsem pár věci v grafu přehodnotil, takže vřele doporučuji se podívat na předešlý graf. Původně jsem tam měl klesající kanál, pak falling wedge. Ale to falling wedge jsem ještě jednou překresloval a výslednou podobu máte nyní před sebou. Proč jsem to dělal? Protože objemy mi to naznačovaly ve spojení s price action.

Vždy se vyplatí sledovat objemy, které fungují jako jakýsi indikátor, že došlo k průrazu z nějakého patternu. Price action to poté trochu zpožděně akorát potvrdí, zda je dedukce správná. Vzhledem k tomu, jak objemy obchodů stále soustavně klesají, tak bych řekl, že je aktuálně zakreslené wedge už akurátní. Máme relativně čerstvě od odrazu u horní hrany toho wedge.

Jednoznačně se vytvořil nižší vrchol, neboť se momentum už otočil směrem dolů. První zastávkou je tak S/R level 9 USD. Já si ale myslím, že kurz určitě vyklesá minimálně po low z 23. září. Pravděpodobně toto low těsně překonáme k té zakreslené střednědobé uptrendové čáře. Možná i tečneme S/R level 6,5 USD a v nejhorším případě bychom otestovali support 4,93 USD.

Ta poslední zmíněná hranice je tvrdá jako skála a na breakdown bych si ani náhodou nevsadil. Muselo by se něco strašně na trhu pokazit, aby se kurz vylil níž. Nicméně, i předcházející zmiňované podpory by neměly tak snadno padnout. Přece jenom retracement o více jak 65 % je naprosto dostačující.

Indikátory

Vrchol hodnot RSI je prozatím na 48 bodech, což je takový standardní udělané high, po dokončení korekce propadu. Osobně kalkuluji s tím, že ty extrémní hodnoty pod 30 body alespoň tečneme, ale hluboko nepůjdeme – jednoduše proto, že trh s mincí Link nikdy nebyla hlouběji, jak po nějakých 26 bodů.

V konotaci na ty supporty se mi to jeví jako jedinečná příležitost, která nastane maximálně 2x do roka. Pro mě osobně se to jeví jako vstup s vysokou pravděpodobností úspěchu a čekám na to již relativně dlouho. Co se týče MACD, tak máme dno na -1,32 bodů, což je rekord. Máme i po bullish crossu, ale dokud jsme v tom wedge, tak nás to nemusí zajímat.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

Zase jsem to s tím Linkem trochu přetáhl, tak NEO pouze ve stručnosti. Co se týče toho expanzivního kanálu, tak bloumám už 24 hodin nad tím, zda je kurz ještě vlastně uvnitř. Není to zatím vůbec potvrzené, ale pokud jsme venku, tak těch 16,61 USD asi brzy otestujeme. Všiml jsem si ale ještě jedné podivnosti – v grafu jsem to zakroužkoval.

Všimněte si té první zakroužkované impulsní svíce i s jejími objemy dole. A teď přesuňte svůj zrak na druhou zakreslenou zelenou svíci, která má podobu spinning top (točící káča). Nevynechejte samozřejmě dole objemy. Vidíte ten kontrast v podobě svící, i když mají stejné objemy?

Přemýšlel jsem, jak tohle interpretovat a řekl bych, že tu někdo prodal solidní ranec. Možná se tu dokonce přetlačovali dva velcí hráči, vážně těžko říci. Osobně jsem to ale okamžitě vnímal spíše jako bearish jev.

Indikátory

Co se týče RSI, tak zatím se držíme v tom kvazi-kanále. Momentum je jednoznačně ve prospěch poklesu. Je asi vysoce očekávatelné, že těch 30 bodů atakujeme. Na MACD neshledávám asi nic, co by stálo za řeč.

Závěr

Jak neustále opakuji, tak se rozhodně vyplatí být trpělivý a počkat si. Nenechat se tolik ovlivňovat emocemi a být především racionální při uvažování nad trhem. Sami vidíte na příkladu Linku, jak strašně jednoduché bylo se chytit do pasti a taky si pište, že spousta se do ní chytila.

Když už tedy chcete vstupovat po pumpě do trhu, tak pouze na základě nějakých relevantních signálů. V opačném případě si dost uškodíte.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img